Zubeldia ve İrizar, Trek WorldTour Takımıyla Anlaştı

05/08/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

RadioShack Leopard’ın profesyonel takım lisansını satın alan Amerikan bisiklet firması Trek’in yeni takım oluşumunda gelişmeler hızla devam ediyor. İlk anlaşma Fabian Cancellara ile imzalanmış, Schleck kardeşlerin de yeni takım renklerine eklenmesiyle devam etmişti. Yeni takımın eski kadrosundan hangi isimlerin anlaşma yapacağı merak edilenler arasındaydı. Haimar Zubeldia 2 sezon, İspanyol Markel İrizar ise 3 sezon anlaşma yaparak Trek WorldTour takımına katıldı. Flavio Becca tarakından desteklenen Trek takımına yeni katılan iki sporcu da RadioShack Leopard takımındaydı.

 

 

Haimar Zubeldia, “Takımımla iki sezon daha anlaşma imzalamış olduğum için memnunum.Tur sırasında iki taraf da, konu olan iki yıllık sözleşme görüşmelerinde kolaylıkla anlaşmaya vardı. Sözleşmeye atılacak imzalar için ajansım KEC Pro Sport ile yakında tamamlanacaktır.” dedi.

 

RadioShack Leopard’ın gelişen olaylarında, güncel takım kadrosundaki belirsiz dönemin Tur süresinde hissedilen tedirginlik emarelerini taşıyan sporcular vardı. Zubeldia için yeni sözleşme ve mevcut takımında devam edeceğinin getirdiği rahatlama ile transferi netleşti. 36 yaşındaki, tecrübeli profesyonelin kariyerindeki final yılları için büyük değişikliklerle farklı bir planlama programna geçeceği bekleniyor. “Tek istediğim, mental huzur ile antrenmanlarıma devam edebileceğime dair güven, kendime iyi bakıp verebileceğimin en iyisini verebilmek.” dedi.

 

 

Zubeldia ayrıca, dünya ekonomik krizinde bisiklet sporunun son yıllardaki aldığı darbelere değindi. “Dünya ekonomik krisinden büyük darbe alan bisiklet sporu ve zorlaşan sponsor bulma çabalarında bir çok takım etkilendi ve etkilenecek. Bazı arkadaşlarım sporu bırakmak zorunda kaldı. Devam edebilenler arasında olmak güzel.” dedi. Euskaltel-Euskadi takımının yaşadığı sıkıntılara da değinen Zubeldia, “Geliştiğim ve içerisinde bir çok arkadaşımın bulunduğu takımın sona gelmiş olmasından dolayı çok üzülüyorum. Dünyanın en iyi bisikletçileri ile yan yana rekabet edebilecek bir takım için çözüm bulunamaması büyük bir utanç. Tüm Basklı sporculara cesaret vermek istiyorum.” dedi.

 

 

 

İspanyol sporcu Markel İrizar ise Trek ile 3 yıllık sözleşme imzaladı. İrizar, “Önümüzdeki 3 yıl boyunca Trek takımı için yarışacak olmaktan mutluyum. Yarışlarda dünyanın en büyük bisiklet firması Trek bize en iyi materyalleri ve en iyi teknolojiyi sağlayacak. Takımın bana olan güvenini, eforum ve iyi derecelerimle geri ödemek istiyorum.”dedi.

 

Fabian Cancellara’nın klasiklerdeki büyük destekçisi Markel İrizar, yine Cancellara’yı klasiklerde desteklemeye Trek takımında devam edecek. İrizar, “Önümüzdeki 3 yıl, lider olan Fabian Cancellara’nın hedefleri, Milan-San Remo, Flanders ve Roubaix zaferlerini alması için onu destekleyeceğim.” diyerek takım için görevini paylaştı.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın