Zamanı En İyi Kullanabilen Gerçek Bir Efsane: Lance Armstrong

11/09/2009  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Bisikleti bilen bilmeyen, binen binmeyen çoğu kişinin tanıdığı günümüzün gerçek bir efsanesi… Onu takip etmek haberlerini yetiştirmek bile neredeyse imkansız. Aynı anda birçok konuda karşımıza çıkıyor. Yeni takımı RadioShack ‘in UCI  işlemleri ile ilgilendiğini düşündüğümüz Lance Armstrong bakın daha nerelerde neler yapıyor. Onu sıradan bir takım elbise içerisinde sadece UCI işlemlerinde düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.

 

Yeni takımı, takım seçmeleri görüşmeleri, UCI işlemleri yanısıra arkadaşları ve ailesine özel zaman ayırmayı seven efsane yaşamasının düşük ihtimal görüldüğü günlerin acısını çıkarıyor ve zamanı çok iyi kullanıyor. Geçen hafta ailesi ile yaptığı doğa yürüyüçü küçük oğlu Max Armstrong’ u kanguru dediğimiz bebek taşıyıcısına koyarak ilesi ile olabildiğince zaman geçirmeye çalışıyor ve zamanı kullanabilme gücünü tüm hayranları ile paylaşıyor. Özel hayatı, spor hayatı, hayranları dengesini çok iyi kurabilen süper adam Armstrong bilgisayarına oturup kendinden güncel haberleri tazelemek için de ayrıca zaman yaratıyor. Geçen haftaki aile turundan bir kare;

 

 

 

 Armstrong’ u %40 yaşama şansı verilen beyne sıçramış kansere meydan okuyarak hayatın zaman etabını kazanmış ve şuan yaşadığı zamanı en iyi kullanabilen bir efsane olarak yorumlamak yerinde olacaktır. Kendi kurduğu ve Nike ‘ın sponsorluğunda sürdürdüğü kansere yardım fonu ve etkinliklerine de zaman ayıran Lance için Livestrong Kansere yardım fonu hayatında ciddi bir önemle yer tutmaktadır. Her fırsaatta kansere yardım fonunun reklamını yapıp gündemde tutmaya çalışan Armstrong Astana takımı ile yarışlara geri dönüş yaptığı bu yıl Astana’dan şahsına para almayarak Livestrong kansere yardım fonuna katkı yapmıştır.

 

 

Bisikletin yaygınlaşması için bir öncü olan Armstrong antrenmanları için belirli bir adres vererek hayranlarını davet ediyor. Son zamanlarda ayda 2 defa bu tarz davet ile hayranları ile buluşup pedallayan efsane isim tur öncesi hayranları ile resim çekilip imza dağıtıyor ve kalabalık hayran kitlesi ile hoş bir antrenman gerçekleştiriyor.  Bisikletseverlerin bu notları kaçırmadan takip ettikleri ise ortada… Kaldı ki Lance Armstrong gibi efsane bir isim ile pedallama ayrıcalığını kaçırmayı kimse istemese gerek.

 

 

12 gün önce Phoenix Park’ ta gerçekleşen buluşmanın resmini kendi twitter sayfasında paylaşan Lance ve hayranlarının mutluluğu tahmin ederim ki tüm bisiklet camiasında yaşamak istenilesi anlardan biridir.

 

Efsane olmasını sadece Tour de France’ ı 7 kez kazanması ile ölçülmemeli. Armstrong’ un yaşam felsefesinden ve yaşam felsefesini tüm hayranları ile paylaşan özel bir sporcu, özel bir insan. Hayatındaki dengeyi bu denli denk kuran adeta hayatındaki zamanı time trial (bireysel zamana karşı) etabı gibi başarılı ve seri bir hızla karşılayan bu adama hayran olmamak mümkün mü?

 

Umarız birgün yoğun seyyahat programında Türkiye yeralır… görmek istediğim yazı şudur: ” XX.XX tarihinde Türkiye’de pedallıyorum katılmak isteyenleri beklerim ” Bisiklet efsanesi ile pedallama mutluluğunu yakalamak gerçekten inanılmaz bir duygu olsa gerek. Bizler onun hızına yetişmeye çalışıp, bizlerle paylaştıklarını bisikletsever dostlarımızla haberlerini paylaşmaya devam edeceğiz.  

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın