Zamana Karşı Şampiyonalarında Menchov ve Smukulis’den Altın Madalya

23/06/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

  

 

 

Rusya Elit Erkekler Ulusal Zamana Karşı Şampiyonasını, Voronezh’da 50 kilometrelik parkurda gerçekleştirdi. Katusha takımından Denis Menchov en iyi zamanlamayı çıkarttı ve kariyerinin ilk altın madalyasını alarak Rusya Zamana Karşı Şampiyonu oldu.

 

Menchov rakiplerinden 1 dakika 10 saniye önde tamamladı. Dmitriy Sokolov (Lokosphinx) ve Valery Kaykov (RusVelo)’da Şampiyonanın gümüş ve bronz madalya sahipleri oldular. Katusha takımından Vladimir Gusev ise sadece iki saniye farkla dördüncü olarak podyum seramonisini kaçırdı.

 

Menchov, “Bu zafer için çok mutluyum. Rusya Ulusal Şampiyonluk yarışında ilk altın madalyam, bu yüzden benim için çok önemli. Takımıma ve Rusya Global Bisiklet Projesine çok teşekkür ederim. 11 yıl sonra Ulusal Şampiyonaya kazanmak için döndüm. Bu gerçekten fantastik. Bugün kendimi çok iyi hissettim, performansımın her gün daha iyiye gittiğini görüyorum. Fransa Bisiklet Turundan bir hafta önce bu seviye gayet iyi. Süper efor harcamadan çok rahat kazandım. Bu yüzden çok memnunum. Güçlü bir takımımız var. Gerçekten iyi dereceler alabiliriz. dedi. Şampiyonluk galibiyeti Menchov’un Katusha için kazandığı ilk galibiyet oldu.

 

 

Önceki gün, Smiltene’de 40 kilometrelik parkurda gerçekleşen Litvanya Zamana Kaşı Şampiyonadında yine Katusha takımından Gatis Smukulis Altın madalyayı aldı. 40 Kilometrelik Litvanya Zamana Karşı Şampiyonasında 51.47’lik dereceyi çıkartan Smukulis rakipleri, Aleksejs Saramotins (Cofidis)’den 1 dakika 18 saniye önde ve Indulis Bekmanis (Rietumu)’ten de 3.51sn önde derece çıkartarak Şampiyon oldu. 2011 yılının Litvanya Zamana Karşı Şampiyonu Smukulis bu yıl da ünvanını koruyarak üstüste iki yıl Altın Madalyayı almış oldu. Ve Gatis Smukulis’in bu zaferi de Katusha’daki ilk zaferi oldu.

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın