Zafer Yolu Turunda 4.Etap Galibi Bulgar Evgeni Gerganov

29/08/2009  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

619 kilometrelik 3. Uluslar arası Atatürk ve  Zafer Yolu Turu’nun 4. etabı olan Ankara-Sivrihisar etabı tamamlandı. 136 kilometrelik yarışın birincisi 3 saat 6 dakika 34 saliseyle Bulgar sporcu Evgeni Gerganov oldu.

 

 

Ankara-Sivrihisar Turu startı, Anıtpark önünde yapıldı. Start öncesi 3. turun en iyi klasman sporcusuna sarı mayo , en iyi yokuşçusuna yeşil mayo ve en iyi Sprint sporcusuna  mavi mayoyu giydiren Gençlik ve Spor Genel Müdür Yardımcısı Sezai Bağbaşı, İnebolu’dan yola çıkarılan temsili cephane, Türk Bayrağı ve İnebolu Toprağını sporculara teslim ettikten sonra yarışın startını verdi. 7 ülkeden 10 takım olmak üzere 53 sporcu, Sivrihisar’a doğru yol aldı. Yarışın 10. kilometresinde gurup içerisinden kopan Brisaspor’dan Kemal Küçükbay ile Konya Şekerspor’dan Bünyamin Özdemir atak yaparak öne geçti. 15 kilometre geçildiğinde Küçükbay, Özdemir’i geride bırakarak yarışı, koşunun 96 kilometreye Eskişehir girişi Yokuş Sprintine kadar tek başına önde götürdü. Sivrihisar’a 17 kilometre kala, gruptan yaklaşık 12 sporcu atak yaparak, aradaki 7.5 dakikalık arayı kapatarak  Kemal Küçükbay’ın önüne geçti. Ortalama 44 kilometre hızla turu sürdüren sporculardan Evgeni Gerganov adlı Bulgar sporcu, Sivrihisar Emniyet Müdürlüğü kavşağında bitiş çizgisini 03.06.34 süreyle geçerek birinci oldu. Turun ikincisi 03.06.36 süreyle Brisa Spor’dan Bakhtiyar Mamyrov ikinci, 03.06.38 süreyle Brisa Spor’dan Alexandr Dymovskikh üçüncülüğü elde etti.

 

Takım klasmanında ise Bulgaristan takımından Hemus Troian birinci, Brisa Spor (A) takımı ikinci, Brisa Spor (B) tamımı üçüncü olarak açıklandı.

 

3. Uluslar arası Atatürk ve  Zafer Yolu’nun son turu olan 179 kilometrelik Sivrihisar-Dumlupınar’ın startı yarın saat 0930’da Sivrihisar Kaymakamlık Binası önünden vedilecek.

 

Kaynak: bisikletfederasyonu.gov.tr

DAHA FAZLA FOTOĞRAF İÇİN  LÜTFEN TIKLAYINIZ.

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın