Yıldız Sprinter Mark Cavendish Team Sky’dan Ayrılıyor mu?

14/08/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Mark Cavendish 2012 sezonu başında Team Sky ile 2013 sonuna kadar sözleşme imzalamıştı. Kendi adına 3 etap galibiyetiyle kötü bir Fransa Turu geçiren Cavendish, takımıyla pek mutlu gözükmüyor. Bugünlerde takımının sözleşmesini feshetmesi durumunda ünlü sprinterin Omega Pharma – Quick Step takımına geçebileceği  konuşuluyor.

 

 

Omega Pharma – Quick Step takımının sportif direktörü Patrick Lefevere böyle bir durumda Cavendish ile görüşmelerini hızlandırarak gelecek sezonda onların takımlarında olmasını istediklerini belirtti.

Team Sky’ın takım menajeri David Brailsford’un Fransa Bisiklet Turu’ndan sonra  yaptığı açıklamada Cavendish’in bir sprinter için  daha iyi sonuçlar elde edebileceği bir takıma geçebileceğini söylemişti; “Bizim takımımızın hedefleri büyük turlarda tur şampiyonlukları, bu yüzden Mark’ın bu sene Fransa Turu’nda olduğu gibi, sprinterlerin bizim takımımızda kendini göstermesi zor oluyor.”

 

 

Omega Pharma – Quick Step Cavendish için geçen yıl da bir teklif yapmıştı. HTC-Highroad takımından bir çok arkadaşının bu takıma geçmesine rağmen o Team Sky’ı seçmişti. Ancak bu sezon takımıyla istediği sonuçları elde edemedi. Bu yüzden Cavendish’in önümüzdeki sezon izleyeceği yol gelecek haftalarda Team Sky yönetimiyle görüştükten sonra belli olacak gibi gözüküyor.

Patrick Lefevere son yaptığı açıklamada daha herhangi bir gelişme olmadığını belirtti; “Henüz Mark ile bir görüşme yapmadık, çünkü şu anda takımıyla bir sözleşmesi var. Bu sözleşme bozulduğu takdirde Mark’ın da isteği üzerine görüşme yapılabilir” dedi. “Bazı gazetelerde Brailsford’un açıklamalarını okudum ama resmi olup olmadıklarını bilmiyorum. Bu durum artık Brailsford ile Cavendish arasında. Resmi olarak Team Sky’dan ayrıldığında tabii ki onu takımımızda isteriz” şeklinde belirtti.

 

 

Bu arada Londra Olimpiyatları’nda Cavendish’in  menajeri ile görüştüğünü, ancak Cavendish ile herhangi bir konuşma yapmadığını, menajerinin ise Brailsford ile görüşmeden birşey söylemediğini belirtti.

“Öncelikle Mark’ın takımıyla konuşması gerekiyor, ayrıca böyle bir durumda Cavendish’i isteyen tek takım biz değiliz. Çünkü o dünyanın en iyi sprinteri. Bizim de onun için çok yararlı olabilecek bir takımımız var. Ancak sözleşmenin iptal edildiğini görene kadar bunları konuşmak çok doğru değil” şeklinde ekledi.

 

Cavendish’in Fransa Bisiklet Turu sırasında yaptığı açıklamalardan da pek mutlu olmadığı anlaşılıyordu. Yapılan bu açıklamalara göre de Cavendish’i gelecek sezon Omega Pharma – Quick Step takımında göreceğiz gibi görünüyor.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın