Wiggo, Tour de France’ tan Çekildi

01/06/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

 

Dün, yaşadığı diz sakatlığı sebebiyle, istenilen seviyede iyileşme gösteremediği ve hala üst seviyede antrenman yapamadığı açıklanan Bradley Wiggins‘ in bugün Tour’ dan çekildiği resmen açıklandı. 

 

Giro d’Italia’ nın 13. etabında göğüs enfeksiyonu ve diz sakatlığı sebebiyle yarıştan çekilen Wiggins, bunun üzerine Tour planlarını değiştirmiş ve Tour of Suisse veya Criterium Daupine’ de yarışacağını açıklamıştı. Ancak bu hafta içerisinde sakatlığının düzelmemesinden dolayı Criterium Dauphine’ de de yer alamayacağını açıklayan İngiliz sporcunun Tour’ da yer almasının belirsiz olduğu açıklaması da gelmişti. Bugün ise takım tarafından yapılan açıklamada Wiggins’ in Fransa’ da yer alamayacağı belirtildi. 

 

Team Sky’ ın menajeri Dave Brailsford, ” Giro’ nun başından beri yaşadığı hastalık, sakatlık ve güçsüzlükten dolayı Brad, Tour’ da yer alamayacak. Çok büyük bir kayıp ancak onun kararını tartışmayacağız.” dedi ve konu ile ilgili sözlerine devam ederek, “Giro’ dan beri yeteri kadar antrenman yapamadı ve dinlenmeye çok ihtiyacı var. Bunlar sporun içerisinde olan şeyler, takım ve Brad için büyük bir hayal kırıklığı oldu.” dedi. 

 

Geçtiğimiz yılın Tour de France Şampiyonu Bradley Wiggins’ de Tour’ dan çekilmesi ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu ve; “Tour’ da yer alamamak büyük bir hayal kırıklığı. Orada yer almayı takım ve taraftarlarım için çok istiyordum ancak maalesef bu gerçekleşmeyecek. Yapmam gerektiği kadar antrenman yapamadım ve Tour başlayana kadar da hazır olamayacağım. Bunu bir kez kabul ettiğiniz de zamana karşı olan endişeniz de yok oluyor ve sakatlığınızı düşünmek haricinde rahatlıyorsunuz.” dedi

 

Bu açıklamanın ardından Team Sky’ da sezon başından beri süre gelen belirsizlik de son bulmuş oldu. Bu sezon çok iyi bir form grafiği yakalayan Chris Froome, Team Sky’ ın Fransa’ daki lideri olacak. 

 

Bu arada Wiggins’ in doktoru, başarılı bisikletçinin önümüzdeki 5 gün boyunca bisiklete binemeyeceğini ardından da yaklaşık 3 haftalık tedavi sürecinin ardından tam kapasite ile antrenmanlarına başlayabileceğini bildirdi. 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın