Wiggins’ten Team Sky’a Sürpriz

18/12/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Team Sky’ın geçtiğimiz ay Wiggins’in 2013 sezonunda Giro d’Italia galibiyetine odaklanması sonrası 2013 Fransa Turu’ nda lider olarak Chrsitopher Froome’u seçmesinn ardından Wiggins’ in tekrar hedef değiştirmesi takımın teknik kadrosunu bir hayli zor duruma düşürücek gibi gözüküyor.

 

Geçtiğimiz ay takımın menajeri David Brailsford’un açıklamalarının ardından oldukça heyecanlanan Froome’un ise Wiggins’ in bu sözlerinin ardından nasıl tepki vereceği de merak konusu.

 

BBC’nin Yılın Sporcusu Ödülü’nü kazandıktan sonra BBC’ nin radyo kanalına konuşan Wiggins ise gelecek yıl planlarını şu şekilde aktardı; ” Galiba takımızın iki lideri olacak ve sanırım bu pek de hoş bir durum olmayacak. Takım bu şekilde nasıl çalışacak bilmiyorum ama sanırım bu David Brailsford’un sorunu.”

 

Açıklamalarına devam eden Wiggins, ” Sonuç olarak önümüzdeki sezon Tour de France’ı tekrar kazanmak için çalışacağım. Turu kazanmaktan başka bir hedef de kendime koymuyorum.” dedi.

 

Wiggins’ in bu açıkalamarı sonrası Froome ile aralarında farklı diyolagların oluşabileceği de kaçnılmaz gözüküyor.

 

Wiggins’in asıl hedefi ise Tour de France’taki liderliğini savunmaktan çok aynı sezonda 2 turu da kazanmak olduğunu söyleyebiliriz. Geçen yıl kazandığı Fransa Turu ve Olimpiyat altın madalyasının ardından bu sezon da hem sarı mayoyu hem de pembe mayoyu giymeye odaklandığı açıklamalarından da anlaşılıyor. Daha önce aynı sezon da hem Giro’ yu hem de Tdf’ yi kazanan bisikletçi sayısı ise yalnızca yedi. Bradley Wiggins eğer bu hedefini gerçekleştirirse adını, Fausto Coppi, Jacques Anquetil, Eddy Merckx, Bernard Hinault, Stephen Roche, Miguel Indurain ve Marco Pantani’nin yanına yerleştirmiş olacak.

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın