Vuelta a Espana 2012 – İspanya Turu Takımlar ve Kadroları Açıklandı

15/08/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Vuelta a Espana (İspanya Bisiklet Turu) 67. kez, 18 Ağustos tarihinde 16.5 kilometrelik zaman karşı yarışıyla start alacak ve  9 Eylül tarihinde Madrid’de son bulacak. 67. Vuelta a Espana’daki 21 etapta toplam 3.360 kilometre mesafe kat edilecek. 21 günlük büyük tur zevkini bu sezon son kez yaşatacak olan İspanya Turu, Giro ve Fransa Bisiklet Turu gibi büyük turlardan çok farklı organize edildiğinden farklı heyecanlar yaşatacak. 2011 yılının şampiyonu  Juan Jose Cobo  Movistar takımıyla unvanını korumak için başlangıç çizgisinde olacak.

 

Saxo Bank takımı hiç kuşkusuz İspanya turunu dört gözle bekleyen takımlardan bir diğeri. Onlar  Alberto Contador’un uzun süren sessizliğine kendi ülkesinde bir son vermek için uğraşacaklar. Lotto Bellisol takımı ise iyi bir sezon geçiren Jurgen Van Den Broeck ile tur şampiyonluğu arayacak.

 

 

Omega pharma – Quickstep Londra 2012 zamana karşı ikincisi Tony Martin ile zaman karşı yarışlarında zafer kazanmak istiyor.  Fransa Bisiklet Turu’nu alarak bu sezonun gözdesi olan Team Sky, İspanya Turu’na Chris Froome’un liderliğinde katılacak. Fransa Bisiklet Turu’nda iyi iş çıkartan Froome, İspanya’da kırmızı mayoyu giymek için uğraşacak gibi gözüküyor. Rabobank ise Fransa Turu’nda yaşadığı hayal kırıklığını Bauke Mollema ve Robert Gesink’in zaferleriyle üzerinden atmak istiyor.

 

Katılacak olan takımlar kadrolarını Vuelta organizasyonuna ilettiler. Vuelta a Espana’da bu yıl karşımızda olacak takımlar ve kadroları ise şu şekilde :

AG2R LA MONDIALE (FRA)

1 – ROCHE Nicolas (IRL)
2 – BELLETTI Manuel (ITA)
3 – BOUET Maxime (FRA)
4 – GADRET John (FRA)
5 – GEORGES Sylvain (FRA)
6 – KADRI Blel (FRA)
7 – MONDORY Lloyd (FRA)
8 – NOCENTINI Rinaldo (ITA)
9 – RIBLON Christophe (FRA)
R1 – GASTAUER Ben (LUX)
R2 – CHEREL Mikael (FRA)
R3 – LEMARCHAND Romain (FRA)
R4 – PERGET Mathieu (FRA)

 

 

 

ANDALUCIA (ESP)


1 – PALOMARES VILLAPLANA Adrian (ESP)
2 – RAMIREZ ABEJA Javier (ESP)
3 – ROSENDO PRADO Jesus (ESP)
4 – CESAR VELOSO Gustavo (ESP)
5 – TORIBIO ALCOLEA Jose Vicente (ESP)
6 – LOBATO DEL VALLE Juan Jose (ESP)
7 – CABELLO BAENA Antonio (ESP)
8 – CHACON Javier (ESP)
9 – RUIZ PINTO Eloy (ESP)
R1 – LECHUGA RODRIGUEZ Pablo (ESP)
R2 – SIMON CASULLERAS Jordi (ESP)
R3 – CANO Jose Luis (ESP)
R4 – CARRASCO GARCIA Sergio (ESP)

 

 


ASTANA PRO TEAM
(KAZ)


1 – KREUZIGER Roman (CZE)
2 – KESSIAKOFF Fredrik Carl Wilhelm (SWE)
3 – DYACHENKO Alexsandr (KAZ)
4 – BAZAYEV Assan (KAZ)
5 – GASPAROTTO Enrico (ITA)
6 – SEELDRAEYERS Kevin (BEL)
7 – SILIN Egor (RUS)
8 – TIRALONGO Paolo (ITA)
9 – ZEITS Andrey (KAZ)
R1 – RENEV Sergey (KAZ)
R2 – PETROV Evgeny (RUS)
R3 – IGLINSKIY Maxim (KAZ)
R4 – KASHECHKIN Andrey (KAZ)

 

 

BMC RACING TEAM (USA)

1 – BALLAN Alessandro (ITA)
2 – BOOKWALTER Brent (USA)
3 – CUMMINGS Stephen (GBR)
4 – EIJSSEN Yannick (BEL)
5 – GILBERT Philippe (BEL)
6 – LODEWYCK Klaas (BEL)
7 – MOINARD Amaël (FRA)
8 – MORABITO Steve (SUI)
9 – SANTAMBROGIO Mauro (ITA)
R1 – PINOTTI Marco (ITA)
R2 – HUSHOVD Thor (NOR)
R3 – WYSS Danilo (SUI)
R4 – BLYTHE Adam (GBR)

 

 

 

CAJA RURAL (ESP)

1 – CARDOSO Manuel Antonio Leal (POR)
2 – GALDOS ALONSO Aitor (ESP)
3 – ARAMENDIA LORENTE Javier Francisco (ESP)
4 – BROCO Hernani (POR)
5 – PIEDRA PEREZ Antonio (ESP)
6 – GARCIA Marcos (ESP)
7 – DE LA FUENTE RASILLA David (ESP)
8 – CARDOSO Andre Fernando S. Martins (POR)
9 – ANDONOV PETROV Danail (BUL)
R1 – FERRARI Fabricio (URU)
R2 – DE LA CRUZ MELGAREJO David (ESP)
R3 – MOYANO Enzo (ARG)
R4 – BRAVO OIARBIDE Garikoitz (ESP)

 

 

 

COFIDIS, LE CREDIT EN LIGNE (FRA)

1 – BAGOT Yohan (FRA)
2 – BARLE Florent (FRA)
3 – BUFFAZ Mickaël (FRA)
4 – DUQUE Leonardo Fabio (COL)
5 – GARCIA ECHEGUIBEL Egoitz (ESP)
6 – MATE MARDONES Luis Angel (ESP)
7 – MOLARD Rudy (FRA)
8 – MONCOUTIE David (FRA)
9 – SIJMENS Nico (BEL)
R1 – VALENTIN Tristan (FRA)
R2 – VOGONDY Nicolas (FRA)
R3 – LABBE Arnaud (FRA)
R4 – MONIER Damien (FRA)

 

 

 

EUSKALTEL – EUSKADI (ESP)

1 – ANTON HERNANDEZ Igor (ESP)
2 – CAZAUX Pierre (FRA)
3 – SICARD Romain (FRA)
4 – MINGUEZ AYALA Miguel (ESP)
5 – VELASCO MURILLO Ivan (ESP)
6 – TXURRUKA Amets (ESP)
7 – VERDUGO MARCOTEGUI Gorka (ESP)
8 – LANDA MEANA Mikel (ESP)
9 – OROZ UGALDE Juan Jose (ESP)
R1 – GARCIA AMBROA Ricardo (ESP)
R2 – ASTARLOZA CHAURREAU Mikel (ESP)
R3 – PEREZ LEZAUN Alan (ESP)
R4 – PEREZ MORENO Ruben (ESP)

 

 

FDJ-BIG MAT (FRA)

1 – JEANNESSON Arnold (FRA)
2 – BONNET William (FRA)
3 – BOUCHER David (FRA)
4 – BOUHANNI Nacer (FRA)
5 – COURTEILLE Arnaud (FRA)
6 – SOUPE Geoffrey (FRA)
7 – PAURIOL Rémi (FRA)
8 – ROLLIN Dominique (CAN)
9 – VAUGRENARD Benoît (FRA)
R1 – RASCH Gabriel (NOR)
R2 – FEDRIGO Pierrick (FRA)
R3 – GERARD Arnaud (FRA)
R4 – GESLIN Anthony (FRA)

GARMIN-SHARP (USA)


1 – DEKKER Thomas (NED)
2 – FERNANDEZ Koldo (ESP)
3 – FISCHER Murilo Antonio (BRA)
4 – LE MEVEL Christophe (FRA)
5 – PETERSON Thomas (USA)
6 – ROSSELER Sébastien (BEL)
7 – TALANSKY Andrew (USA)
8 – VANMARCKE Sep (BEL)
9 – VAN SUMMEREN Johan (BEL)
R1 – KREDER Raymond (NED)
R2 – KREDER Michel (NED)
R3 – WEGMANN Fabian (GER)
R4 – MAASKANT Martijn (NED)

 

 

 

KATUSHA TEAM (RUS)

1 – RODRIGUEZ OLIVER Joaquin (ESP)
2 – BRUTT Pavel (RUS)
3 – FLORENCIO CABRE Xavier (ESP)
4 – IGNATENKO Petr (RUS)
5 – LOSADA ALGUACIL Alberto (ESP)
6 – MENCHOV Denis (RUS)
7 – MORENO FERNANDEZ Daniel (ESP)
8 – SMUKULIS Gatis (LAT)
9 – VICIOSO ARCOS Angel (ESP)
R1 – CARUSO Giampaolo (ITA)
R2 – ISAICHEV Vladimir (RUS)
R3 – IGNATYEV Mikhail (RUS)
R4 – PAOLINI Luca (ITA)

 

 

 

LAMPRE – ISD (ITA)

1 – ANACONA GOMEZ Winner (COL)
2 – CUNEGO Damiano (ITA)
3 – CIMOLAI Davide (ITA)
4 – KOSTYUK Denys (UKR)
5 – KVACHUK Oleksandr (UKR)
6 – NIEMIEC Przemyslaw (POL)
7 – MARZANO Marco (ITA)
8 – POSSONI Morris (ITA)
9 – VIGANO Davide (ITA)
R1 – LLOYD Matthew (AUS)
R2 – BUTS Vitaliy (UKR)
R3 – KRIVTSOV Dmytro (UKR)
R4 – GRAZIATO Massimo (ITA)

 

LIQUIGAS-CANNONDALE (ITA)


1 – CAPECCHI Eros (ITA)
2 – DA DALTO Mauro (ITA)
3 – DALL’ANTONIA Tiziano (ITA)
4 – MARANGONI Alan (ITA)
5 – PATERSKI Maciej (POL)
6 – RATTO Daniele (ITA)
7 – SALERNO Cristiano (ITA)
8 – SARMIENTO TUNARROSA Cayetano José (COL)
9 – VIVIANI Elia (ITA)
R1 – AGNOLI Valerio (ITA)
R2 – BODNAR Maciej (POL)
R3 – OSS Daniel (ITA)
R4 – SABATINI Fabio (ITA)

 

 

 

LOTTO BELISOL TEAM (BEL)


1 – DE CLERCQ Bart (BEL)
2 – DEBUSSCHERE Jens (BEL)
3 – HANSEN Adam (AUS)
4 – MEERSMAN Gianni (BEL)
5 – REYNES MIMO Vicente (ESP)
6 – VAN DE WALLE Jurgen (BEL)
7 – VAN DEN BROECK Jurgen (BEL)
8 – VAN LEIJEN Joost (NED)
9 – WILLEMS Frederik (BEL)
R1 – DE HAES Kenny (BEL)
R2 – DOCKX Gert (BEL)
R3 – KAISEN Olivier (BEL)
R4 – NEYENS Maarten (BEL)

 

 

 

MOVISTAR TEAM (ESP)

1 – COBO ACEBO Juan Jose (ESP)
2 – CASTROVIEJO NICOLAS JONATHAN (ESP)
3 – INTXAUSTI ELORRIAGA Benat (ESP)
4 – KIRYIENKA Vasili (BLR)
5 – LASTRAS GARCIA Pablo (ESP)
6 – MORENO BAZAN Javier (ESP)
7 – QUINTANA ROJAS Nairo Alexander (COL)
8 – ROJAS GIL Jose Joaquin (ESP)
9 – VENTOSO ALBERDI Francisco José (ESP)
R1 – VALVERDE BELMONTE Alejandro (ESP)
R2 – ARROYO DURAN David (ESP)
R3 – BRUSEGHIN Marzio (ITA)
R4 – LOPEZ GARCIA David (ESP)

 

 


OMEGA PHARMA-QUICKSTEP
(BEL)

1 – CATALDO Dario (ITA)
2 – DEVENYNS Dries (BEL)
3 – DE WEERT Kevin (BEL)
4 – PAUWELS Serge (BEL)
5 – PINEAU Jérôme (FRA)
6 – RABON Frantisek (CZE)
7 – STEEGMANS Gert (BEL)
8 – STYBAR Zdenek (CZE)
9 – VANDEWALLE Kristof (BEL)
R1 – MARTIN Tony (GER)
R2 – BOONEN Tom (BEL)
R3 – KEISSE Iljo (BEL)
R4 – VAN KEIRSBULCK Guillaume (BEL)

 

 

 

ORICA GREENEDGE (AUS)

1 – CLARKE Simon (AUS)
2 – DAVIS Allan (AUS)
3 – DEAN Julian (NZL)
4 – DOCKER Mitchell (AUS)
5 – MEYER Cameron (AUS)
6 – MEYER Travis (AUS)
7 – SULZBERGER Wesley (AUS)
8 – TEKLEHAYMANOT Daniel (ERI)
9 – WEENING Pieter (NED)
R1 – HOWARD Leigh (AUS)
R2 – MEIER Christian (CAN)
R3 – O’GRADY Stuart (AUS)
R4 – VAITKUS Tomas (LTU)

 

 

 

 

 

RABOBANK CYCLING TEAM (NED)


1 – BOOM Lars (NED)
2 – BRESCHEL Matti (DEN)
3 – CLEMENT Stef (NED)
4 – TEN DAM Laurens (NED)
5 – GARATE Juan Manuel (ESP)
6 – GESINK Robert (NED)
7 – MOLLEMA Bauke (NED)
8 – NIERMANN Grischa (GER)
9 – VAN WINDEN Dennis (NED)
R1 – BARREDO LLAMAZALES Carlos (ESP)
R2 – MARTENS Paul (GER)
R3 – SLAGTER Tom Jelte (NED)
R4 – KRUIJSWIJK Steven (NED)

RADIOSHACK-NISSAN (LUX)

1 – BAKELANTS Jan (BEL)
2 – BENNATI Daniele (ITA)
3 – BUSCHE Matthew (USA)
4 – DIDIER Laurent (LUX)
5 – GERDEMANN Linus (GER)
6 – HERMANS Ben (BEL)
7 – IRIZAR ARANBURU Markel (ESP)
8 – MACHADO Tiago (POR)
9 – MONFORT Maxime (BEL)
R1 – NIZZOLO Giacomo (ITA)
R2 – RAST Grégory (SUI)
R3 – ROULSTON Hayden (NZL)
R4 – WAGNER Robert (GER)

 

 

 

SKY PROCYCLING (GBR)

1 – FROOME Christopher (GBR)
2 – FLECHA GIANNONI Juan Antonio (ESP)
3 – HENAO MONTOYA Sergio Luis (COL)
4 – NORDHAUG Lars Petter (NOR)
5 – PATE Danny (USA)
6 – STANNARD Ian (GBR)
7 – SWIFT Ben (GBR)
8 – URAN URAN Rigoberto (COL)
9 – ZANDIO ECHAIDE Xabier (ESP)
R1 – HUNT Jeremy (GBR)
R2 – LÖVKVIST Thomas (SWE)
R3 – PORTE Richie (AUS)
R4 – PUCCIO Salvatore (ITA)

 

 

 

 

TEAM ARGOS – SHIMANO (NED)

1 – DEGENKOLB John (GER)
2 – GESCHKE Simon (GER)
3 – FRÖHLINGER Johannes (GER)
4 – GENIEZ Alexandre (FRA)
5 – JI Cheng (CHN)
6 – DAMUSEAU Thomas (FRA)
7 – HUPOND Thierry (FRA)
8 – DUMOULIN Tom (NED)
9 – DE KORT Koen (NED)
R1 – DOI Yukihiro (JPN)
R2 – KLUGE Roger (GER)
R3 – DE BACKER Bert (BEL)
R4 – LUDVIGSSON Tobias (SWE)

 

 

TEAM SAXO BANK (DEN)

1 – CONTADOR VELASCO Alberto (ESP)
2 – NOVAL GONZALEZ Benjamin (ESP)
3 – NAVARRO GARCIA Daniel (ESP)
4 – HERNANDEZ BLAZQUEZ Jesus (ESP)
5 – SÖRENSEN Nicki (DEN)
6 – MAJKA Rafal (POL)
7 – PAULINHO Sergio Miguel Moreira (POR)
8 – PIRES Bruno (POR)
9 – TOSATTO Matteo (ITA)
R1 – SÖRENSEN Chris Anker (DEN)
R2 – MORKOV Michael (DEN)
R3 – GUSTOV Volodymir (UKR)
R4 – CHRISTENSEN Mads (DEN)

 

 

 

 

VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM (NED)

1 – DE GENDT Thomas (BEL)
2 – HOOGERLAND Johnny (NED)
3 – LAGUTIN Sergey (UZB)
4 – LIGTHART Pim (NED)
5 – LINDEMAN Bertjan (NED)
6 – MOL Wouter (NED)
7 – RUIJGH Rob (NED)
8 – VALLS Rafael (ESP)
9 – VEUCHELEN Frederik (BEL)
r1 – KEIZER Martijn (NED)
R2 – LAMMERTINK Maurits (NED)
R3 – MARCZYNSKI Tomasz (POL)
R4 – NOVIKOV Nikita (RUS)

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın