Vuelta a Andalucia’da 3’de 3 Alejandro Valverde Hakimiyeti

22/02/2014  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Alejandro Valverde (Movistar), Vuelta a Andalucia’daki üstün hakibiyetini yarışın üçüncü gününde de devam ettirdi. Valverde, Prolog galibiyeti ile sırtına aldığı kırmızı, lider formayı 3.gün de korumayı rahatlıkla başardı. Pazar günü koşulacak final etabına da liderliği koruması da büyük olası görünüyor. Açıkçası, baştan sona, 2014 Vuelta a Andalucia Ruta del Sol Alejandro Valverde’nin olması muhtemel. Bu yıl, Caja Rural renklerine bürünen Luis Leon Sanchez Gil ikinci etabı ikinci sırada, uzun yıllar Alberto Contador’un domestiği olan ve daha sonra Cofidis ile yola devam eden Daniel Navarro Garcia üçüncü oldu. Richie Porte 2.etapta da beklenen zaferi elde edemedi ve beşinci sırada etabı tamamlayarak genel sıralmada Alejandro Valverde’nin 20 saniye gerisinde yerini aldı.

andalucia2014-2.etap profil

Jaen’den start alan ikinci etap, 197,1 kilometrelik mesafesinin ilk kilometrelerinde oluşan 7 kişilik kaçış grubu ile başladı. Tim Wellens (Lotto-Belisol), Romain Zingle, Branislau Samoilau (CC Polsat), Andrey Zeits (Astana), Jordi Simón (Ecquador), Markel Irizar (Trek) ve Simon Geschke (Giant-Shimano) kaçışta yer alan isimlerdi.

kaçış2andalucia

 

Telsiz iletişimi olmamasına rağmen Movistar takımı 7 sporcusunu çok iyi organize ederek, kaçış grubunun zaman farkını fazla açmasına izin vermedi. Yaklaşık 4 dakikaya çıkan zaman farkı, 2 dakika’ya çekildi ve sabitlendi. Kaçış grubundan Samoilau ve Simon kaçış grubundan ilk kopan isimlerdi. Kaçış grubu 5 kişi etabın lideri konumunda devam etti.

SKYTry

 

Turun en etkin olması beklenen takımı SKY takımıydı. Ancak, Richie Porte liderliğinde yarışan SKY ilk 2 gün, Valverde ve Movistar karşısında zaman kaybederek, şaşkınlık yarattı denilebilir. Güne, Valverde’nin 19 saniye gerisinde başlayan Porte, gün sonunda 20 saniyeye çıkan farkla ikinci etabı tamamladı. Son tırmanışta, geride kalan 2 günü telafi etmeye çabalayan Sky takımının önünde Bradley Wiggins uzun süre tırmanış performansı sergiledi. Ancak, tüm verilen çaba Jon Izaguirre ve Alejandro Valverde kombinasyonu karşısında zayıf kaldı.

 

Son kilometrede, tırmanışın seçtin isimleri önde kalanlardı. Final metrelerinde gelen ataklara cevap verip muhteşem bir atak gerçekleştiren Alejandro Valverde, 3.zaferini rahatlıkla ilan etti.

 

Andalucia 2 finiş

 

Vuelta a Andalucia 2.Etap Finiş Sıralaması:

Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 5:02:53
2 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:01
3 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits
4 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
5 Richie Porte (Aus) Team Sky
6 Thomas Degand (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:05
7 Bauke Mollema (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
8 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
9 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:09
10 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
11 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:00:16
12 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing 0:00:20
13 Sergio Pardilla Bellon (Spa) MTN – Qhubeka 0:00:22
14 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin-Pro Cycling Team 0:00:37
15 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:00:46
16 David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:49
17 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol
18 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky 0:01:02
19 Francis De Greef (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:01:27
20 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol
21 Davide Rebellin (Ita) CCC Polsat Polkowice
22 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Trek Factory Racing
23 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
24 Bertjan Lindeman (Ned) Rabobank Development Team
25 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural – Seguros RGA 0:01:48
26 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise
27 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
28 Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskadi
29 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin-Pro Cycling Team 0:02:41
30 Javier Megias Leal (Spa) Team Novo Nordisk 0:03:27
31 Kevin Seeldraeyers (Bel) Wanty – Groupe Gobert
32 Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural – Seguros RGA
33 Bayron Guama De La Cruz (Ecu) Team Ecuador 0:03:35
34 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 0:04:03
35 Pawel Brylowski (Pol) Activejet Team 0:04:04
36 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:04:08
37 Daan Olivier (Ned) Team Giant-Shimano 0:04:34
38 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team 0:04:43
39 Jonathan Hivert (Fra) Belkin-Pro Cycling Team 0:04:49
40 Pawel Franczak (Pol) Activejet Team 0:05:07
41 Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN – Qhubeka
42 Markus Hoelgaard (Nor) Etixx 0:05:24
43 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky 0:05:25
44 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
45 Yves Lampaert (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise
46 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise
47 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team
48 Arakdiusz Owsian (Pol) Activejet Team 0:05:37
49 Lukasz Owsian (Pol) CCC Polsat Polkowice
50 Tomasz Marczynski (Pol) CCC Polsat Polkowice
51 Adrian Honkisz (Pol) CCC Polsat Polkowice
52 Lukasz Wisniowski (Pol) Etixx
53 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
54 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano
55 Michal Podlaski (Pol) Activejet Team
56 Emanuel Piaskowy (Pol) Activejet Team
57 Kristof Vandewalle (Bel) Trek Factory Racing
58 Yohan Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits
59 Maciej Paterski (Pol) CCC Polsat Polkowice
60 Pablo Lechuga Rodriguez (Spa) Euskadi 0:06:16
61 Gerald Ciolek (Ger) MTN – Qhubeka 0:07:27
62 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:07:30
63 Tom Van Asbroeck (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise
64 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk 0:08:02
65 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol 0:08:15
66 Merijn Korevaar (Ned) Rabobank Development Team 0:08:17
67 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 0:08:25
68 Kevin De Mesmaeker (Bel) Team Novo Nordisk 0:08:42
69 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Activejet Team 0:09:09
70 Markel Irizar Aranburu (Spa) Trek Factory Racing
71 Edwig Cammaerts (Bel) Cofidis, Solutions Credits
72 Mario Gonzalez Salas (Spa) Activejet Team
73 Gregory Habeaux (Bel) Wanty – Groupe Gobert
74 Adrian Kurek (Pol) CCC Polsat Polkowice
75 Bradley Wiggins (GBr) Team Sky
76 Xabier Zandio Echaide (Spa) Team Sky
77 Davide Vigano (Ita) Caja Rural – Seguros RGA
78 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:09:46
79 Ivar Slik (Ned) Rabobank Development Team 0:10:06
80 Segundo Navarrete (Ecu) Team Ecuador 0:10:53
81 Martijn Tusveld (Ned) Rabobank Development Team 0:11:44
82 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:12:01
83 Linus Gerdemann (Ger) MTN – Qhubeka 0:13:29
84 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing 0:13:41
85 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing
86 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing
87 Daniel Hoelgaard (Nor) Etixx
88 Nico Sijmens (Bel) Wanty – Groupe Gobert
89 Samuel Spokes (Aus) Etixx
90 Emiel Dolfsma (Ned) Rabobank Development Team 0:14:39
91 Ignatas Konovalovas (Ltu) MTN – Qhubeka 0:14:40
92 Andreas Stauff (Ger) MTN – Qhubeka
93 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol
94 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol
95 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
96 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
97 Moreno Hofland (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
98 Dennis Van Winden (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
99 Roy Jans (Bel) Wanty – Groupe Gobert
100 Kenneth Van Bilsen (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise
101 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural – Seguros RGA
102 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
103 Benat Txoperena Matxikote (Spa) Euskadi
104 Stéphane Poulhies (Fra) Cofidis, Solutions Credits
105 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits
106 Nicky Van Der Lijke (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
107 Lennard Hofstede (Ned) Rabobank Development Team
108 Jon Larrinaga (Spa) Euskadi
109 Jaco Venter (RSA) MTN – Qhubeka
110 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano
111 Haritz Orbe Urrutia (Spa) Euskadi
112 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol
113 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol
114 Piotr Havik (Ned) Rabobank Development Team 0:16:58
115 Pablo Miguel Hidalgo Vega (Ecu) Team Ecuador 0:17:40
116 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk 0:18:47
117 Tim Kerkhof (Ned) Etixx 0:21:41
118 Branislau Samoilau (Blr) CCC Polsat Polkowice 0:21:42
119 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team 0:22:28
120 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
121 Carlos Barbero Cuesta (Spa) Euskadi
122 Illart Zuazubiskar Gallastegi (Spa) Euskadi
123 Jordi Simon Casulleras (Spa) Team Ecuador
124 Alexis Guerin (Fra) Etixx 0:22:49
125 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano 0:23:57
126 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Shimano
127 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano 0:24:01

2.Etap Sonunda Genel Sıralama

1 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 10:20:12
2 Richie Porte (Aus) Team Sky 0:00:20
3 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:22
4 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team 0:00:33
5 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:00:43
6 Bauke Mollema (Ned) Belkin-Pro Cycling Team 0:00:44
7 Thomas Degand (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:51
8 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:00:55
9 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 0:01:02
10 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:01:24
11 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural – Seguros RGA 0:01:27
12 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:01:30
13 Sergio Pardilla Bellon (Spa) MTN – Qhubeka 0:01:36
14 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Trek Factory Racing 0:02:04
15 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol 0:02:06
16 Davide Rebellin (Ita) CCC Polsat Polkowice 0:02:10
17 Bertjan Lindeman (Ned) Rabobank Development Team 0:02:17
18 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:02:20
19 Francis De Greef (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:02:21
20 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky
21 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:02:28
22 David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural – Seguros RGA 0:02:29
23 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol 0:02:36
24 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural – Seguros RGA 0:02:50
25 Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskadi 0:02:54
26 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:03:19
27 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin-Pro Cycling Team 0:03:34
28 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin-Pro Cycling Team 0:03:56
29 Javier Megias Leal (Spa) Team Novo Nordisk 0:05:03
30 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing 0:05:18
31 Kevin Seeldraeyers (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:05:19
32 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 0:06:13
33 Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural – Seguros RGA 0:06:27
34 Yohan Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:06:51
35 Tomasz Marczynski (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:07:00
36 Kristof Vandewalle (Bel) Trek Factory Racing
37 Maciej Paterski (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:07:18
38 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team 0:07:37
39 Lukasz Wisniowski (Pol) Etixx 0:08:05
40 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 0:08:11
41 Daan Olivier (Ned) Team Giant-Shimano 0:08:13
42 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano 0:08:25
43 Lukasz Owsian (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:08:55
44 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:09:02
45 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky 0:09:37
46 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team 0:09:48
47 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:09:50
48 Jonathan Hivert (Fra) Belkin-Pro Cycling Team 0:09:55
49 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:10:09
50 Bayron Guama De La Cruz (Ecu) Team Ecuador 0:10:14
51 Adrian Honkisz (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:10:39
52 Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN – Qhubeka 0:11:16
53 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol 0:11:19
54 Tom Van Asbroeck (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:11:28
55 Markel Irizar Aranburu (Spa) Trek Factory Racing 0:12:04
56 Michal Podlaski (Pol) Activejet Team 0:12:26
57 Emanuel Piaskowy (Pol) Activejet Team 0:12:39
58 Arakdiusz Owsian (Pol) Activejet Team 0:12:45
59 Bradley Wiggins (GBr) Team Sky 0:13:14
60 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:13:17
61 Xabier Zandio Echaide (Spa) Team Sky 0:13:28
62 Alexey Lutsenko (Kzk) Astana Pro Team 0:13:46
63 Yves Lampaert (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:13:51
64 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk 0:14:19
65 Mario Gonzalez Salas (Spa) Activejet Team 0:14:43
66 Andrey Zeits (Kzk) Astana Pro Team 0:15:17
67 Merijn Korevaar (Ned) Rabobank Development Team 0:15:18
68 Edwig Cammaerts (Bel) Cofidis, Solutions Credits 0:15:25
69 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol 0:15:35
70 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits 0:15:39
71 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:15:51
72 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano 0:15:56
73 Adrian Kurek (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:16:09
74 Davide Vigano (Ita) Caja Rural – Seguros RGA 0:16:29
75 Gregory Habeaux (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:16:35
76 Markus Hoelgaard (Nor) Etixx 0:16:36
77 Pablo Lechuga Rodriguez (Spa) Euskadi 0:16:45
78 Pawel Brylowski (Pol) Activejet Team 0:17:11
79 Martijn Tusveld (Ned) Rabobank Development Team 0:17:54
80 Ivar Slik (Ned) Rabobank Development Team 0:18:02
81 Linus Gerdemann (Ger) MTN – Qhubeka 0:18:30
82 Nico Sijmens (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:20:46
83 Pawel Franczak (Pol) Activejet Team 0:20:58
84 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol 0:21:28
85 Lennard Hofstede (Ned) Rabobank Development Team 0:21:37
86 Gerald Ciolek (Ger) MTN – Qhubeka 0:21:40
87 Haritz Orbe Urrutia (Spa) Euskadi 0:21:47
88 Benat Txoperena Matxikote (Spa) Euskadi 0:21:54
89 Jon Larrinaga (Spa) Euskadi 0:21:59
90 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural – Seguros RGA 0:22:07
91 Moreno Hofland (Ned) Belkin-Pro Cycling Team 0:22:09
92 Samuel Spokes (Aus) Etixx 0:22:18
93 Kevin De Mesmaeker (Bel) Team Novo Nordisk 0:22:36
94 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team 0:23:34
95 Segundo Navarrete (Ecu) Team Ecuador 0:24:11
96 Branislau Samoilau (Blr) CCC Polsat Polkowice 0:24:28
97 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing 0:24:38
98 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Activejet Team 0:24:47
99 Jaco Venter (RSA) MTN – Qhubeka 0:24:59
100 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing 0:25:03
101 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol 0:25:13
102 Nicky Van Der Lijke (Ned) Belkin-Pro Cycling Team 0:25:26
103 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team 0:25:36
104 Ignatas Konovalovas (Lit) MTN – Qhubeka 0:25:37
105 Carlos Barbero Cuesta (Spa) Euskadi 0:25:38
106 Kenneth Van Bilsen (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:25:47
107 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk 0:26:05
108 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol 0:27:58
109 Jordi Simon Casulleras (Spa) Team Ecuador 0:29:18
110 Emiel Dolfsma (Ned) Rabobank Development Team 0:30:36
111 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team 0:33:38
112 Alexis Guerin (Fra) Etixx 0:34:08
113 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Shimano 0:35:20
114 Daniel Hoelgaard (Nor) Etixx 0:36:00
115 Stéphane Poulhies (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:36:57
116 Dennis Van Winden (Ned) Belkin-Pro Cycling Team 0:37:03
117 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk 0:37:07
118 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing 0:38:54
119 Roy Jans (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:39:13
120 Pablo Miguel Hidalgo Vega (Ecu) Team Ecuador
121 Piotr Havik (Ned) Rabobank Development Team 0:41:01
122 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk 0:41:12
123 Andreas Stauff (Ger) MTN – Qhubeka 0:41:49
124 Illart Zuazubiskar Gallastegi (Spa) Euskadi 0:44:40
125 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano 0:48:09
126 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano 0:48:11
127 Tim Kerkhof (Ned) Etixx 0:49:07

Puan Klasifikasyonu

1 Alejandro Valverde (Esp) Movistar Team 75  puan
2 Luis Leon Sanchez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 37
3 Richie Porte (Aus) Team Sky 35
4 Iván Gutiérrez (Esp) Movistar Team 30
5 Bauke Mollema (Ned) Belkin-Pro Cycling Team 29
6 Daniel Navarro (Esp) Cofidis Solutions Crédits 25
7 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano 20
8 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 19
9 Thomas Degand (Bel) Wanty – Groupe Gobert 17
10 Davide Rebellin (Ita) CCC Polsat Polkowice 16
11 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 14
12 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 14
13 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 13
14 Julien Simon (Fra) Cofidis Solutions Crédits 10
15 Bradley Wiggins (GBr) Team Sky 10
16 Haimar Zubeldia (Esp) Trek Factory Racing 9
17 Marcos Garcia (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 8
18 Javier Moreno (Esp) Movistar Team 8
19 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano 7
20 Luis Angel Mate (Esp) Cofidis Solutions Crédits 5
21 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol 4
22 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 4
23 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing 4
24 Sergio Pardilla (Esp) MTN – Qhubeka 3
25 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky 3
26 Bert-Jan Lindeman (Ned) Rabobank Development Team 2
27 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin-Pro Cycling Team 2
28 Kristof Vandewalle (Bel) Trek Factory Racing 1

Tırmanış Klasifikasyonu

1 Tom Van Asbroeck (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise 27  puan
2 David Lozano (Esp) Team Novo Nordisk 17
3 Alejandro Valverde (Esp) Movistar Team 13
4 Luis Leon Sanchez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 8
5 Jesus Ezquerra (Esp) Activejet Team 8
6 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano 6
7 Daniel Navarro (Esp) Cofidis Solutions Crédits 6
8 Beñat Txoperena (Esp) Euskadi 6
9 Bartlomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice 5
10 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 4
11 Jaco Venter (Rsa) MTN – Qhubeka 4
12 Jordi Simon (Esp) Team Ecuador 4
13 Richie Porte (Aus) Team Sky 2
14 Bauke Mollema (Ned) Belkin-Pro Cycling Team 2
15 Lluís Guillermo Mas (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 2
16 Thomas Degand (Bel) Wanty – Groupe Gobert 1
17 Davide Rebellin (Ita) CCC Polsat Polkowice 1
18 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 1
19 Branislau Samoilau (Blr) CCC Polsat Polkowice 1

 

Aylin Koç
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın