Vincenzo Nibali Yıllık 4 Milyon Euro’dan 2016 Sonuna Kadar Astana Takımında

07/06/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Bu yıl Giro d’italia galibiyeti ile zafere imza atan italyan sporcu Vincenzo Nibali’nin Astana ile sözleşme yenileyeceği hafta başından beri dolaşan söylentiler arasındaydı. 28 yaşındaki sporcu, Kazakistan takımı ile yeni sözleşme imzalayarak 2016 sezonu sonuna kadar sürecek, yıllık 4 milyon Euro anlaşmasına imzayı attı. Böylelikle yol bisikleti spekülasyonları bir kez daha doğru çıkmış oldu.

 

 

Birkaç takım arkadaşı ile Kazakistan’a yaptığı ziyaret ile sözleşmeyi yenileyen Nibali, yıllık dört milyon Euro ve 2016 sezonuna kadar Astana söylentilerini gerçek haber ile sonlandırdı. Söz konusu sözleşme yenileme görüşmeleri, ücret ve uzun soluklu anlaşma detayları hal-i hazırda bütün hafta yol bisikleti camiasının netleşmesini beklediği haberlerden biriydi. Astana takım yöneticisi Alexander Vinokurov ve Kazakistan’ın Bisiklet Federasyonu Başkan Yardımcısı Darkhan Amanovich Kaletaev, Nibali ile imzalanan yeni kontratın detaylarını basın toplantısı ile duyurdu.

 

Vincenzo Nibali, 2013 sezonunun ikinci yarısında Vuelta a Espana ve Florence’da gerçekleşecek Dünya Şampiyonasını hedefliyor, bu yıl Fransa Turunda yarışmayacak. 2014 sezonunda ise Nibali 2014 Fransa Bisiklet Turunu kariyerine eklemeye çalışacak. Vinokourov basın açıklamasında, “Bugün Astana’da Vincenzo Nibali ile sözleşmemizi uzaktan mutluyuz. Ağustos ayında yapılacak olan Vuelta a Espana ve Eylül ayında Firenze’de gerçekleşecek Dünya Şampiyonasında kendisini destekliyoruz. Astana Pro Cycling Team’in sahip olduğu bir şampiyon ile Kazakistan’ın başkenti Astana’da gerçekleşecek Expo 2017’nin tanıtımı yapılacak. Gelecek yıl, 2014 Fransa Bisiklet Turuna Vincenzo Nibali ile gitmeyi planlıyoruz.” açıklamasını yaptı.

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın