Vincenzo Nibali ve Yeni Başlangıçlarından Astana Kampı

18/12/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Ağustos ayında tüm sezon boyunca konuşulan Nibali’nin Astana’ya transferi gerçekleşmiş ve Nibali’nin 2012 yılında son kez Cannondale – Liquigas ile yarışacağı açıklanmıştı. Nibali ağustos ayında resmi anlaşmayı imzalasa da 1 Ocak 2013 olana kadar Astana’ nın gök mavisi formasını kurallar gereği giyemeyecek. Ancak Nibali, antrenman sezonunun başlamasıyla birlikte Astana’nın Sardunya’ daki kampına katıldı ve yeni takım arkadaşlarıyla birlikte ilk kez antrenmanına çıktı. Fakat takım arkadaşlarından farklı olarak üzerinde Cannondale – Liquigas forması ile birlikte. Nibali 2012 ile yeni bir hayata başlangıç hareketlerini tek tek gerçekleştirmeye başladı. 13 Elim’de evlenen Nibali, yeni yaş gününü yeni takım arkadaşları ile geçirip, Astana takım tanıtımı için Kazakistan’a geçti ve oradan da Sardunya’daki takım kampına yönlendi.

 

 

Astana takımı 2013 sezonunda kadrosunda yer alacak olan tüm bisikletçiler ile birlikte 2 haftalık kampa start verdi. Yeni transferler ve kadroda yer almaya devam edecek isimlerin kaynaşacağı kampta, takım Sardunya Adası’nın kuzeyindeki Arzachena’da antrenmanlarını yapacak. Yaz aylarında oldukça popüler olan bölge kış mevsimlerinde oldukça boş ve sessiz olduğundan takımın burada kamp yapmayı seçtiğini söyleyebiliriz.

 

Kampta Vincenzo Nibali’nin dışında bir kaç bisikletçi daha henüz Astana formasını giyemiyor. Takıma yeni katılan isimlerden Jakob Fuglsang Radioshack formasıyla antrenmanlara çıkarken, İtalyan sprinter Andrea Guardini Farnase Vini formasıyla, yeni sözleşme imzalayan Birleşik Amerikalı Evan Huffman ise Giant – Specialized formasıyla antrenmanlara çıkıyor.

 

Kadrodaki bir başka yeni bisikletçi olan 23 Yaş Altı Yol Şampiyonu olan Aletxsey Lutsenko ise Astana formasını giyemediği için şampiyonluk formasıyla antrenmanlara katılıyor.

 

Kamp süreci ile ilgili konuşan takımın sportif direktörü Stefano Zinani takımın kamp süresince gözlerini kapattığını ve sadece önümüzdeki sezondaki başarılara odaklandığını söyledi. Alexander Vinakourov’ un emekliliğin ardından takımın lideri olacak Nibali’ yi kadrosuna katan Astana takımı önümüzdeki sezon da kendinden sıkça söz ettirecek gibi gözüküyor. Özellikle 3 büyük turda da kürsüye çıkan Nibali’nin, büyük tur galibiyetine olan açlığı 2013 sezonunda bize heyecan dolu yarışlar izletecek gibi gözüküyor.

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın