Vincenzo Nibali Astana’ya Transfer Oldu

06/08/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

Astana takım menajerinin Tour de France’da yaptığı Nibali’yi takıma dahil etmek istediği yönündeki açıklamadan beri devam eden dedikodular nihayet son buldu ve bu sene Tour de France’ı genel klasmanda 3. sırada bitiren ve üç büyük turda da podyum başarısı olan, Nibali, Liquigas-Cannondale’dan Astana’ya transfer olduğu resmi olarak açıklandı.

 

 

TDF üçüncülüğünün yanı sıra bu sezon Tirreno Adriatico zaferi, Tour of Oman ve Liege Bastogne Liege ikincilikleri ile başarılı bir portre çizen 27 yaşındaki başarılı bisikletçi Vincenzo Nibali, Astana takımı ile 2 senelik sözleşme imzaladı. Genel klasman iddialısı İtalyan Nibali, Liquigas-Cannondale’dan ayrılırken, takım arkadaşları Alessandro Vanotti ve Valerio Agnoli de önümüzdeki 2 sene boyunca onunla birlikte Astana’da yarışacak.

 

Nibali transferi hakkında takım kaptanı Alexander Vinokourov, “Vincenzo ve Alessandro ile 2013 ve 2014 sezonları için kadromuz kayda değer derecede güçlenecek. Bu iki başarılı ismi transfer edebilmek için çok çaba gösterdik ve sonunda kontratlar imzalandığına göre, bunu dünyaya açıklamaktan mutluluk duyuyoruz.” yorumunu yaptı. “Bu Astana takımı için oldukça heyecanlı bir dönem. Tour de France ve Olimpiyatları da içeren birçok yarışta kendimizi gösterdik ve 2013-2014 sezonları için iddiamızı kanıtladık, Vincenzo ve Alessandro’nun da takımımıza katılmasıyla artık kesinlikle hedeflerimizi gerçekleştirme yolundayız.”

 

 

2010 yılında Vuelta’yı daha ilk katıldığı sene kazanan Nibali, neredeyse bütün kariyerini Liquigas’ta geçirdikten sonra Astana takımına transfer olurken, yeni takımının genel klasman iddiasında başı çekecek gibi görünüyor. Nibali’nin takıma transfer olması aynı zamanda Astana’nın Mayıs ayında Giro d’Italia’da beklenen performansı gösteremeyen genel klasman iddialısı Roman Kreuziger’in transfer sinyallerini de verdi. Bu transferin ardından basında Kreuziger’in Astana’dan ayrılıp Saxo Bank takımına transfer olacağı dedikoduları yayılmaya başladı bile.

 

Astana’nın takım menajeri Giuseppe Martinelli ise transfer hakkında “Vincenzo Nibali ve Alessandro Vanotti’nin takıma dahil olması önümüzdeki sezonda gücümüzü oldukça arttıracak, iki yarışçının da özellikleri bizim mevcut kadromuzu destekleyecek profilde ve eminim ki bisiklet tutkunları da bu transfere en az bizim kadar sevinecektir.” yorumunu yaparken, takımdan transferin finansal yönüyle ilgili bir açıklama gelmedi.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın