Ve Sagan Bugün Brabantse Pijl Startı Öncesi Maya Leye’den Özür Diledi

10/04/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Bugün Belçika’nın, UCI Avrupa yarış takviminde ki tek günlük yarışı Brabantse Pijl’de Peter Sagan klasiklere kaldığı yerden dönüş yaptı. Geçtiğimiz Pazar Paris-Roubaix’de yarışmayan Tourminatör’ün son yarışı Tour of Flanders’da, podyum kızı Maya Leye’ye yaptığı şaka yüzünden oldukça tepki almıştı. Genç Slovak, özür mesajını yapmış olduğu video kaydı ile yayınlarken, videonun görülmemiş olma ihtimali ve bu özürün yüzyüze yapılması gerekliliğinin farkında olduğunu, podyumda ki hatasını podyum da telafi etmek üzere bugünkü yarışta Maya’yı aradı.

 

Sagan-Maya- Flanders Podyumu ve “Bumgate” Skandalı

 

Gazzetta dello Sport’a konuşan Sagan, “Onu tekrar göreceğim. Umarım beni affetmesi için bir yol bulabilirim.” dedi. Maya Leye’nin bugün yarış için Leuven startında olması bekleniyordu. Çünkü Leye, Flanders klasikleri organizasyonu için çalışıyor. “O bir şakaydı. Başka ne düşünebilirsiniz ki? Sorun şu ki bazı insanlar bu şakayı anlamadı. Ondan özür dileyeceğim çünkü o bundan hoşlanmadı.” yorumunu verdikten sonra takım tanıtımlarıngeçildi. Herkes, Sagan’ın özür dileyeceğini biliyordu. Ve sıra Cannondale takımına geldiğinde, imza tablosu yanında duran Maya gülerken, elinde çiçekle podyuma çıkan Sagan alkışlandı. Turminatör, yaptığı şakanın özrünü bu kez yüzyüze sunma şansı elde etti. Skandal ve özür derken, bugün Sagan podyumda yaramaz çocukluğunun cezasını sempatik özrü ile telafi etti.

 

[View:http://www.youtube.com/watch?v=NiXJ1i-1Hko:550:0]

 

25 yaşındaki manken, Sagan’ın yapmış olduğu “bumgate” skandalı için her yerde sansasyon çıkarmadı. Ancak kadın sporcular ve toplulukları büyük tepki gösterdi. Flanders podyumu sonrası Sagan’ın SMS yağmuru ardından bir çok yerde kınama mesajları geçildi. Kadınların spordaki sponsor sorunu artarken, kadını sporda bu tarz bir tabloda milyonlara sunmak hiç hoş olmadı, tepkileri artarak çoğaldı. Maya ise skandal ile ilgili olarak, “Birden arkamda bir el hissettim. Önce ne olduğunu anlamadım sonra dondum kaldım. Tokat atmayı düşündüm. Ancak televizyon izleyicileri önünde kötü olacaktı ve profesyonel davranmalıydım.” görüşü ile soğuk kanlılığını korumayı başarabilmiş.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın