Ve… Mark Cavendish Türkiye’de

26/04/2014  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

Mark-Cavendish

Destansı bir, “Yarım Asırlık Mücadele” rekabetine 2 gün kala heyecan dorukta. 27 Nisan Pazar günü alınacak ilk start için Alanya, adeta yıldızlar geçidi konumunda. Dün (Cuma) gece saat 23:00 sularında Alanya’daki oteline yerleşti. Son yılların en hızlı sprinteri olan Cavendish, Pazar günkü start ile ilk kez Türkiye’de yarışmış olacak.

 

Mark-Cavendish at Tour of Turkey 2014

 

Üç büyük turlarda; İspanya, Fransa ve İtalya bisiklet turu toplamı 43 etap galibiyeti olan hızlı pedal, bu sabah takım antrenmanı için hazırlanan bisikletleri ile 2 saatlik antrenmanını gerçekleştirdi. 2014 sezonuna dek, Fransa Bisiklet Turunda elde ettiği 25 etap galibiyeti ile Fransa Turunun en çok kazanan sporcusu sıfatıyla adını tarihe yazmaya hazırlanıyor. Büyük Fransa mücadelesi öncesi, bu yıl değişik bir yarış programı oluşturan son Britanya Yol Şampiyonu Mark Cavendish, Tour of California ve Giro d’italia(İtalya Bisiklet Turu)’yı 2014 yarış takvimine almadan Türkiye Turu ile hazırlanmayı tercih etti.

 

Mark-Cavendish at Tour of Turkey 2014

 

Sekiz etabın 6’sında görmeyi beklediğimiz toplu sprint finişlerindeki yıldız sprinterler karmasındaki en güçlü favori, bugünkü antrenman turu ile Türkiye yollarında lastik izlerini bırakmaya başladı. 20 takımın 2 saatlik antrenman turu ardından yeniden otellerine geçen sporcular arasında yer alan Cavendish, öğle yemeği sonrası bu akşam büyük bir şov eşliğinde yapılacak takım tanıtımına hazırlanıyor.

 

Mark-Cavendish at Tour of Turkey 2014Mark-Cavendish at Tour of Turkey 2014

 

 

Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın