Vacansoleil Hala Önümüzdeki Yıl İçin Sponsorunu Arıyor

24/06/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

Team Blanco beklenildiği gibi Tour de France öncesi  yeni sponsoru Belkin Electronics ile olan sponsorluğunu açıklamasına ve Tour’ da formalarında firmanın isminin yer alacağını belirtmesine rağmen Hollandalı ekip Vacansoleil – DCM henüz yeni sponsorunu bulamadı.

 

2013 sezonu öncesi takımın iki ana sponsorundan biri olan DCM gelecek sezon için takımla olan sponsorluk sözleşmesini yenilemeyeceklerini duyurmuş ardından Vacansoleil de bunu doğrulamıştı.

 

Yeni sayılabilecek bir takım olan Vacansoleil hala sıkı çalışıyor ve aradaki farkı kapatıyor. Ancak takımın henüz büyük bir başarısı da bulunmuyor. Bazı açıklamalarda bulunan takım sözcüsü Frank Kwanten, “Bazı şirketler yöneticiler ile görüşme yapıyor. Ayrıca her zaman Tour’ da elde edilecek sonuçların gidişatı değiştirebilir,” dedi ve sözlerine devam ederek, “Tour sırasında takımı tanıtmak çok daha kolay. Çok daha fazla insan normale oranla Tour sırasında bisiklete ilgi duyuyor. Belki bahar klasiklerini 1 milyon kişi takip ederken, yalnızca Tour’ u 2 milyon insan izleyebiliyor. Bu yüzden %100 ekstra olarak sayabiliriz. Tour sırasında elde edeceğimiz herhangi bir başarı daha fazla insana fikir verebilir,” dedi.

 

Aslında, takım önümüzdeki yıl sponsor aramanın yanı sıra birkaç problemle daha uğraşmak zorunda. Şu anda takımın kadrosunda yer alan bazı bisikletçilerden daha şimdiden 2014 yılı için başka takımlarla anlaşmış durumda. Bundan dolayı 2014 yılında takım kadrosuna yeni takviyeler yapmak zorunda kalacak.

 

Bu konuya da değinen Kwanten, “Bizim sorunumuz sponsor bulmak. Kariyer planlaması ise bisikletçilerin objektif davranmak zorunda oldukları bir durum. İyi sürebilmek için iyi bir takımda yer almak istiyorlar ve bunu istemeleri gayet doğal. Ancak, UCI kuralına göre 1 Ağustos’ a kadar yeni takımla sözleşme imzalamak için beklemek zorundalar,” diyerek açıklamalarını sonlandırdı.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın