Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team Yeni Destekçi Arıyor

16/05/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Vacansoleil firması yetkilileri, 5 yıldır sponsorluğunu yaptıkları WorldTour takımı Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team ile olan sözleşmelerini önümüzdeki sezon yenilemeyeceklerini açıkladı. DCM’in de 2013 sezonu bittikten sonra World Tour’da sponsorluğa devam etmeyeceğini öğrendikten bir gün sonra bu haberi alan takım yönetimi, sponsor firmaların, 5 yıllık sponsorluk hedeflerine ulaşmaları sebebiyle bu kararı açıkladıklarını belirtti.

 

 

Sezon başından beri DCM’in durumunu bilen ve yeni sponsor arayışında olan takım yöneticisi Dan Luijkx, Vacansoleil’in 5 yıl içinde hedeflerine ulaşarak sposorluğa son vermesinin takım açısından hem üzücü hem de gurur verici bir durum olduğunu söyledi.

 

Sporda sponsorluğun değişmesinde, son yıllarda büyük yatırımcıların bu alana girmesinin de büyük etkisi olduğunu düşünen Luickx, kısa dönemde kendisini bekleyen durumu, “Sporun ve özellikle de takımımızın değerini bilen birçok firmayla görüşüyoruz. Bu noktada firma açısından önemli olan konu, sponsor olarak yaptıkları yatırımın, örneğin 10 katını geri alabilmek,” şeklinde açıkladı. Luickx, ayrıca, Vacansoleil’in ayrılmasının doping hikayeleriyle ilgili olmadığını da vurguladı.

 

Takım, 2005’te Team Fondas Imabo-Doorisol adıyla kurulmuş ve 2007’de Kıta Takımı olmuştu. 2009’da ise Vacansoleil sponsorluğuyla beraber, Vacansoleil-DCM adını almıştı  ve aynı zamanda da Profesyonel Kıta Takımı olup UCI’ın Avrupa Turu yarışlarına katılmaya hak kazanmıştı. 2011 yılında ise World Tour lisansını alarak aldığı sponsorluk desteğinin hakkını fazlasıyla vermişti.

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın