Vacansoleil-DCM 2014 Sezonunda WorldTour Seviyesinden Düşecek Mi?

12/07/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

Vacansoleil firması yetkililerinin, 5 yıldır sponsorluğunu yaptıkları WorldTour takımı Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team ile olan sözleşmelerini önümüzdeki sezon yenilemeyeceklerini sizlerle paylaşmıştık. Geçtiğimiz aylarda Tour de France, Vacansoleil-DCM takımı için yarış öncesi planlarına uygun bir şekilde ilerliyor. Ancak Hollandalı takım için işler kötüleşebilir, çünkü bütçesinin %60 ila 70’ini WorldTour seviyesinde kalabilmeye ayırmak zorunda olan takımın isim sponsoru arayışları halen sonuç vermiş değil. Eğer gerekli kaynak sağlanamazsa takım Profesyonel Kıta Takımı seviyesine gerileyebilir.

 

Takım yöneticisi Daan Luyckx, “Sporcularımıza Tur zamanında iyi haberler vereceğime söz verdim. Ama haberler pek de iyi değil. Onlardan, menajerleriyle ve diğer takımlarla görüşmelerini sürdürseler de, önümüzdeki sezon sözleşmeleri için UCI tarafından belirlenen son tarih olan 1 Ağustos’tan önce herhangi bir anlaşma yapmamalarını istedim.

 

Takım, 2011’de WorldTour lisansını alan takım, geçen yıl Giro d’Italia’da Thomas De Gendt  ile üçüncülük elde etmişti.

Takımın Tour de France‘ın genel sıralamasındaki en iyi ismi Wout Poels, şu anda Sarı Mayo sahibi Chris Froome’un 13 dakika gerisinde. Takım her ne kadar kaçışlarda göze çarpan Antonio Flecha ve Lieuwe Westra, yüksek hızdaki düşüşüyle dikkatleri üzerine çeken Johnny Hoogerland ve Tur’un acemisi olmasına rağmen açılış etabında üçüncülük elde eden Danny van Poppel gibi isimlere sahip olsa da, asıl beklenen zafer henüz gelmedi.

 

Fransa Turu, bir sporcunun sonraki sezonda nerede yarışacağını belirleyen en önemli fırsatlardan biri. Bu nedenle Hollandalı takım Tur’un ikinci yarısını iyi değerlendirmeyi umuyor.

 

Takımın yöneticisi Luyckx, “Bütçenin %60 ila 70’ini WorldTour takımı olmaya ayırmamız gerekiyor. Bu da ancak bir isim sponsorunun yapabileceği bir şey. Bianchi yatırımlarını artırmak istiyor ama isim sponsoru olarak değil. Eğer sadece 2-3 milyon Avro alabilecek olursak, Profesyonel Kıta Takımı seviyesine gerilemek zorunda kalacağız,” diyor.

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın