UnitedHealthcare Pro Cycling Takımı Hendrik Redant ı Avrupa Takım Direktörlüğüne Atadı

20/08/2011  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

United Healthcare Pro Cycling takımı resmi olarak Hendrik Redant’ı AvrupaTakım Direktörlüğü’ne atadığını açıkladı. Redant, 22-28 Ağustos’taColorado’da gerçekleşecek olan ABD Pro Cycling Challenge içinUnitedHealthcare takımının Amerika Takım Direktörü Eric Greene ve GenelMüdür ve Sportif Direktörü ünvanlarını taşıyan Mike Tamayo ile birlikteçalışacak.

Mike Tamayo

Redant’ın Avrupa Takım Direktörlüğüne atanmasıyla ilgili alınan kararüzerine Tamayo, “Hendrik’in takımımıza katılmasından dolayı memnunuz.Kemikleşmiş kadromuza, yarışçılarımıza ve yönetim kadromuza destek olmaküzere bize değer katacağına güvenimiz tam. Spor konusundaki bilgi vedeneyimlerine ek olarak Avrupa ile olan güçlü ilişkileri organizasyonumuzundoğru şekilde büyümesine yardımcı olacak.” şeklinde yorum yaptı.

Tamayo, “Momentum Sports Group’daki takım sahiplerimiz (Thierry Attias –Başkan ve Greg Raifman – CEO) mükemmel işler çıkartarak önümüzdeki on yılboyunca ciddi başarılara imza atmaya devam edebilecek  A-kalite bir çalışankadrosu oluşturdular. Bu denkleme Hendrik’in eklenmesi de başarı için buyolda atılan adımlardan birisiydi” şeklinde ekledi.

Redantprofesyonel yarışçı olduğu dönemlerde 51 birinciliğe imza attı ve Lotto,Robland-Isoglass, ZG-Mobili, Collstrop, TVM gibi birçok uluslararası takımdayer aldığı 10 yıllık pro yarışçı kariyeri de (1987-1997) dahil olmak üzere30 yılı aşkın süredir bisiklet dünyasının içinde. Son 14 yılda efsaneBelçikalı bisikletçi Lotto-Domo, Davitamon-Lotto, Predictor-Lotto, Silence-Lottove Omega Pharma-Lotto gibi takımların direktörlüğünü yaptı. Onun liderliğialtında bulunduğu süre içerisinde Cadel Evans Tour de France’da 8., 5. ve 2.likleriyle(iki kez) hüküm sürdü. Son iki yıldır Redant aynı zamanda uluslararasıbisiklette en güçlü tek günlük yarışçı olan Belçikalı şampiyon  PhillippeGilbert’in de koçluğunu yapıyordu.

Redantbu atama ile ilgili, “Bu fırsat beni çok heyecanlandırdı ve UnitedHealthcaretakımıyla devam etmeye can atıyorum. Mike (Tamayo) mükemmel bir Genel Müdürve Sportif Direktör, takımı için çok iyi bir vizyona sahip. Bu grubun birparçası olmak benim için bir onur ve bu çalışan grubuyla, yarışçılarla vesponsorlarla birlikte çalışmaya başlamayı iple çekiyorum” yorumunda bulundu.

Redant,“UnitedHealthcare takımında ilgimi çeken şeylerden birisi de takımdakiherkes birbirine inanıyor ve birbirleri için şevkle çalışıyorlar. Bu benimparçası olmak ve katkı sağlamak istediğim bir yapı. Bu çocuklar bütün seneboyunca gerçek bir takım olduklarını ve birlikte tek bir amaç doğrultusundaçalışmaya odaklandıklarını kanıtladılar. Mike ve organizasyonun diğer bazıüyeleriyle olan konuşmalarımda kararlılık ve disiplinin bu organizasyonuntemel felsefesi ve odak noktası olduğunu anladım.” şeklinde ekledi.

 

Redantson olarak, “Konu yarışmaya gelince United Healthcare birçok yarışta zafereimza atarak ve podyuma çıkmayı başararak mükemmel bir iş çıkardı. Gerçekanlamda birlik halinde yarışıyorlar. Avrupa’da bu takımın sivrilebileceği,iyi sonuçlar alabileceği, kendisini daha da geliştirebileceği ve bu spordabaşarılı yarışçılar yetiştirebileceği birçok yarış bulunuyor. Bu takımıngeleceği muazzam olacak ve Amerika’daki başarılarını ve ismini Avrupa’yataşımayı iple çekiyorum” diyerek yorumlarını tamamladı.

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın