Ukrayna’dan Kamp Yeri Olarak Türkiye’ye Geçer Not

06/02/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

 

Ukrayna’nın ISD-Lampre Continental Takımı 13 Ocak’ta kamp için geldiği Alanya’dan oldukça memnun. Takımın kampı için kırım ile Alanya arasında tercih yapan takım yönetimi Alanya’yı seçerken bu karardan memnun kalınıp kalınmayacağı yönünde tedirginlik vardı. Takım Menajeri Mykola Myrza’nın Türkiye kararının kesinlikle yerinde olduğu açıklamaları tüm soru işaretlerine verdiği kararlı cevaplarla takip ediliyor. Ocak ayına rağmen parlayan Alanya güneşi, antrenman için yol koşulları ve en önemlisi Türk yemekleri ile karar ilk günden itibaren Mykola Myrza’nın takıma ilettiği bilgilendirmelerde Türkiye’nin doğru karar olduğu kanısını güçlendirdi.

 

13 Ocak-8 Şubat tarihleri arasında Alanya’da antrenman yapan ISD Lampre Continental takımı 8 Şubat’ta Türkiye’den ayrılacak. Takımın 28 kişilik kadrosu 13 Ocak’ta geldikleri Alanya takımı yağmurla karşılasa da 4 gün sonra Takım Menajeri  Mykola Myrza’dan Alanya’nın parlak güneşini, güzel havasını, düzgün yollarını ve polisin anlayışını aktaran bir açıklaması geldi. “Bütün bunlar dikkate alındığında Alanya mükemmel bir kamp yeridir. Bana göre Kırım’dan daha iyi. Yakında Ukrayna takımının geri kalanı da gelecek” diyerek görüşlerini aktardı. Alanya’nın yol kalitesi ve dağ antrenmanı için uuygun olduğunu takıma raporlayan Myrza; dağlar sadece 40 kilometre ilerde, hem yol hem dağ antrenmanı kombinasyonu için uygun bir yer diyerek görüşlerini bildirdi. 

 

 

Sovyetler Birliği zamanında sürekli değiştirilern kamp alanları Kırım içerisinde üs değiştirdi. Ancak hep aynı yerler insanları mutsuz ediyordu. Kamp için yeni alanlar eklemek faydalıdır. Örneğin takım şimdi mutlu ve neşeli, onlara normal bir kamp imkanı sunabildiğimiz için mutluyum. dedi. 

 

Ancak Türkiye’nin bu hafta kar yağışına teslim olması Ukrayna’daki yetkilileri de bir hayli panik havasına sokmuş. Televizyondan hava durumunu takip eden yetkililer Alanya’daki kampın durumu ve gidişatının teyidi için Takım Menajeri Myrza’yı arayarak rapor almışlar. Myrza, “Eğitimin normal seyrinde devam ettiğini ancak hava sıcaklığının düştüğünü belirterek sabah saatlerinde oldukça soğuk oluyor ancak yine de hava sıcaklığı 10 derece civarında, hava kapalı olsa da bizi aksatmıyor bilgisini vermiş. Kampa katılan takım sporcularına dönen Ukrayna yetkilileri 15 derece ortalama hava sıcaklığı teyidini alınca, Televizyonda özellikle İstanbul’u kilitleyen kar yağışının sporcularını etkilemediğinin genel açıklamasını yaptı.

 

Myrza; “Bence Kırım’dan ayrılıp Türkiye’ye gelmekle en doğru kararı verdik.” dedi. Takımın Kırım’da bulunan antrenörlerinden Sergey Stepanenko’nun açıklamaları da Myrza’nın kararını destekler yönde ve Kırım’da yol antrenmanı yapmanın imkansız olduğunu belirtir açıklamalarını iletti.  ” Burada her yer karla kaplı. Ve birkaç gündür kar fırtınası devam ediyor. Bu koşullar altında sporcuların antrenmanları trainer üzerinde yapılabiliyor.” dedi.

 

Kamp alanı Alanya için yöetim ince eleyip sık dokuyor. Hava şartları, kamp merkezinin antrenman kombinasyonuna uyumluluğu, sporcuların ruh hali ve akabinde sıra yemeklerin durumuna geldi. Yeterli ve iyi yemek bulabiliniyor mu? İş mutfağa gelince acaba Türk Mutfağına nasıl bir not verilir. Myrza’nın bilgilendirmesi de işte o derece güzelliklerle dolu. Otelin açık mutfağından, yemeklerin lezzetine varan bir cennet misali tasvirler yapan Takım Menajeri kamp için tam anlamıyla Türkiye’ye hayran kalmış görünüyor.

 

8 Şubat’ta Türkiye’den ayrılacak ISD-Lampre Continental takımı Ukrayna Donetsk’e dönecek. Takımın bir bölümü 15-19 Şubat’ta gerçekleşecek Ukrayna Track Winter Şampiyonasına katılacak, bir kısmı da Londra’da gerçekleşecek olan Track Dünya Kupalarının son ayağı olan Londra’ya geçecek. Takım menajeri, yetkililer ve sporcuların açıklamalarına göre Ukrayna kamp alanı olarak Alanya’ya geçer not verecek ve tekrar kamp alanı olarak Alanya’yı seçecek gibi görünüyor.

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın