UCI World Tour 2011 Galibi Philippe Gilbert’in Ödül Töreni Peace and Sport Forumu’nda Yapıldı

28/10/2011  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

  

 

27 Ekim 2011, Monaco

Son 5 senedir her yıl düzenlenen, politik amaçlar içermeden uluslararası işbirliği sağlayarak dünya çapında spor yönetim kurulları, devletler, uluslararası organizasyonlar, spor dallarının şampiyonları, sivil toplum ve özel sektörler arasında birliktelik sağlayan, dünya barışına ve refahına katkı sağlamak amacı adına sporu bir araç olarak kullanan Peace and Sport International Forum‘un 5. organizasyonunda bu sene Philippe Gilbert UCI World Tour 2011 galibiyeti için UCI Başkanı Pat McQuaid tarafından ödüllendirildi. McQuaid, “Bu sene 5 Pro yarışı zaferi ve Tour de France’ta etap galibiyeti de dahil olmak üzere çok başarılı bir sezon geçiren Philippe Gilbert’e bu ödülü vermekten dolayı gurur duyuyoruz. UCI World Tour yüksek seviye bir rekabet ortamı, dünyanın en iyi yarışçıları ve en başarılı takımlarıyla mücadele ediyorsunuz. Böyle bir ortamda genel sıralama birincisi ünvanını alabilmek mükemmel bir başarı. Bu önemli başarının ödül töreninin Forum of Peace and Sport bünyesinde düzenlenmesi bence çok iyi bir fırsat. Çünkü spor başka alanlarda da aktif olmalı ve Philippe Gilbert hem bisikleti üzerinde hem de yarış dışında bu anlamda iyi bir elçi konumunda. Örneğin dünya şampiyonalarından iki gün önce UCI’ın Gençler için düzenlediği konferansta genç bisikletçilerle konuşma yapmıştı, bir atletin bu şekilde temsil görevini ve bunun boyutlarını idrak etmesi çok önemli.” dedi.

 

 

Philippe Gilbert, “Bu ödülü almaktan dolayı çok mutluyum, bu sezon adeta bir rüya gibi! Sezona iki hedefle başladım, bu ünvanı alarak dünyanın bir numarası olmak ve Klasiklerde büyük başarılar elde etmek. Bu ödülü kazanmak büyük bir mücadelenin sonucu. Bir noktada ben lider konumundayken, Cadel Evans, Tour de France zaferiyle beni geçmişti fakat Kanada‘daki zaferim sayesinde sıralamada liderlik konumumu sabitlemeyi başardım. Sonuç olarak bu seneki hedeflerimi gerçekleştirdim, Ardennes’de üç başarılı zafer, ve hedeflemediğim fakat güzel bir sürpriz olan, Tur’un memleketim olan Liege yakınlarındaki etabında kazandığım zaferle sarı mayouyu giymeye hak kazandım. Belçika Şampiyonu ünvanım da önümüzdeki sezon başında beni motive eden unsurlardan olacak. 2011 yılı benim için başarılar ve sürprizlerle dolu unutulmaz bir sezon oldu! ” şeklinde açıklamalarda bulundu.

 

 

Uluslararası bir organizasyon olan Peace and Sport Belçikalı şampiyona dünya çapında tanınan ve sporu global barış için bir araç olarak kullanan atletlerin dahil olduğu Champions for Peace bünyesinde yer verdiler. “Böyle bir organizasyonda bana da yer verilmesinden dolayı onur duydum” dedi Gilbert. “Medya üzerinde gücü bulunan yüksek düzey sporcuların bunu akıllıca kullanması çok önemli.  Kendi adıma ben bu sezonki başarılarımla tanınmışlığımı daha da artırdım, artık bunu kalbimden geçen amaçlar için kullanma zamanımın geldiğini düşünüyorum.”

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın