UCI Avrupa Puan Sıralamasında Giovanni Visconti Lider

03/06/2010  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

 Ülkemizde 2010 Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu (Tour of Turkey 2010)’e de katılan ve turkuaz mayoyu kazanan, ProContinental takım  ISD-Neri takım kaptanı 27 yaşındaki İtalyan Giovanni Visconti 31 Mayıs 2010 tarihinde UCI tarafından açıklanan Avrupa puan sıralamasında birinci sırada.  Ve haziran ayında özel lider mayosu olan beyaz mayoyu taşıyacak.

 

 

Tour of Turkey 2010 (Türkiye Turu)’da 3. ve 4. etap galibiyeti ve genel sıralamada liderlik ile Türkiye Turunun şampiyonu olmuştu. Mayıs ayında az yarışsa da sezon başından itibaren oldukça başarılı performans sergiledi ve 328,8 puan topladı. Puan değerlendirmesinde oluşan sıralamada Visconti birinci olsa da procontinantal ve continantal takımlar için sezonun bitimine kadar Visconti liderliğini kapma mücadelesi için daha zaman var. Puan olarak en yakın rakipleri; Cofidis takımından Belçikalı Jens Keukeleire, 325 puan ile 2. sırada. Pierrick Fedrigo 271 puan ile (Bbox Bouygues Telecom) üçüncü sırada yerini aldı.

 

 

Visconti; Tour de Lüksemburg, Lance Armstrong ve Frank Schleck’e karşı Lüksemburg turunda daha fazla puan toplamaya çalışacak. ISD-Neri takımı Slovenya Turuna(17-20 Haziran) ve İtalya Ulusal Şampiyonasına da katılacak.

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın