UCI, 2014 UCI Yol Dünya Şampiyonası’nın Ponferrada’da Yapılmasını Onayladı

15/11/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

2014 Yol Bisikleti Dünya Şampiyonasına ev sahipliği yapması planlanan İspanya, Ponferrada için zor zamanlar geride kaldı. 21 Eylül 2011’de planlanan ve 81.Dünya Şampiyonu olacak olan 2014 Dünya Şampiyonası’nın Ponferrada’da yapılmasını riske sokan, İber yarımadasındaki ekonomik kriz oldu. İspanya, 7.kez Dünya Şampiyonlu’ğuna hazırlanırken, Eylül ayında Hollanda’da yapılan toplantıda ekonomik krize karşılık sıkıntı yaşanmaması adına ekonomik gücün gösterilmesini isteyen UCI, İspanyol Organizatörleri harekete geçirdi. Kendilerine tanınan 30 günlük opsiyon süresi içerisinde organizatörler yerel ve bölgesel yönetimlerden destek almayı başararak Ekim ayında UCI Yönetim Kurulunun istediği mali güvenceyi verdi. Ponferrada Başkanı Lopez Riesco, Hollanda’da ki toplantı sonrası, “Elimizden gelen herşeyi yapacağız ve sözümüzü tutacağız.” demişti.

 

En son 2005 yılında Madrid’de Dünya Şampiyonası yapılmıştı. Ancak küresel krizden en çok etkilenen ülkeler arasında olan İspanya’nın ekonomik kriz ile yüzyüze gelmesi, organizasyonun Dünya Şampiyonası şansını kaybetmesine sebep oluyordu. Mali güvenceyi vermeyi başaran İspanyol organizatörlerin Ekim ayında garantilediği Şampiyona, kararlaştırıldığı şekilde Ponferrada’da gerçekleşecek. ICI Başkanı Pad McQuaid bugün açıklama yaptı. McQuiad, ” Ponferrada organizatörlerinin, gerekli finansal ve örgütsel garantileri sağlayarak, talebimizin hızlı ve verimli bir şekilde karşılandığını onaylamaktan mutluluk duyuyorum”, “Şimdi, güvenle 2014 UCI Yol Dünya Şampiyonasını, geleneksel bisiklet ülkelerinden biri olan İspanya’da yapılmasını bekleyebilirler.” dedi. UCI yönetimi ilave ederek, ” Bu onay kalan teminat gelecek olması şartına bağlıdır.” görüşünü ekledi.

 

2014 Yol Dünya Şampiyonası; 13-21 Eylül’de yapılması bekleniyordu, bugünkü açıklamada şampiyonanın 20-28 Eylül 2014 tarihlerinde yapılacağı belirtildi. 2015 yılı UCI Yol Dünya Şampiyonası Richmond, Virginia’da yapılacak. Amerika ikinci kez Yol Dünya Şampiyonasına ev sahipliği yapmış olacak. 2016 için ise UCI, Yol Dünya Şampiyonasına ev sahipliği için Doha’yı ödüllendirdi. Doha, Katar’ın en büyük beldesi, 2014 Yol Dünya Şampiyonasına ilk kez ev sahipliği yapacak.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın