UCI 2012 ProTur Ve Pro Continental Lisanslarına Hak Kazanan Takımlardan Bazıları Belli Oldu.

03/11/2011  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

Geçen hafta, 15 takım adının yayınlandığı UCI ProTur Lisansları bilgilendirme yazısı yayımlamıştı. Dün akşam saatlerinde UCI’nin açıkladığı  bildirim yazısında ise sadece  8 takımın adı yer aldı ve UCI ProTur lisansı ile ödüllendirildiği bildirildi. Diğer takımlar ise onama için bekleyecekler.

 

2012 sezonu ProTur lisansı için yeşil ışığı alan 8 takımın adları; Astana Pro Team (KAZ), BMC Racing Team (USA), Garmin-Cervélo (USA), Lampre – ISD (ITA), Liquigas – Cannondale (ITA), Movistar Team (ESP), Rabobank  (NED), Sky Procycling (GBR). Protur lisansı için onay bekleyen diğer takımlar UCI Lisans Komisyonu kararınıın netleşmesi ile bu ay içerisinde belli olacak. Şuan için açıklanan takımlar lisans yenileme talebinde bulunan ve Takım yönetimi, etik vizyonu, finansal ve puan değerleri bazında geçer not aldı. Green Edge, Lotto gibi yeni kurulacak akımlar da kurallar gereği UCI Lisans Komisyonu onayını beklemek durumunda ve aynı değerlendirme kıstasına taabi tutulacaklar. Aynı şekilde değerlendirme kriterlerine uyum kontrolü Lisans Komisyonunca karara bağlanacak olan ve lisans yenileme talebinde bulunan Saxo Bank Sungard, Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team, Katusha Team için de geçerli. Geçen hafta yayımlanan bildirimde, 16.-20.sıradaki takımlar (16. AG2R La Mondiale, 17. Geox – TMC, 18. FDJ, 19. Euskaltel – Euskadi, 20. Europcar’ın her halukarda UCI Lisans Komitesi karşısına çıkacağını belirtmiştik.

 

Yanı sıra, Vacansoleil-DMC ve RadioShack Nissan takımları da dosyalarını Lisans Komitesine sunacak. Bu takımlar da UCI yönetmeliği madde 2.15.071’e göre ele alınıp karar verilecek. Aslında geçen haftaki bildirimde ilk 15 takım arasında olan Vacansoleil-DMC ve RadioShack Nissan Protur lisansları için kesin onaydan biraz geri çekilip yeni bir değerlendirilmiye alınacak. UCI lisanlar hakkındaki kararların, kurallara uygun zaman sürecinde 20 Kasım sonrası ve nihai kararın da 10 Aralık’ta ilan edileceğini açıkladı.

 

 

UCI ProTeam Listesi (1.Bölüm)

Astana Pro Team     KAZ
BMC Racing Team     USA
Garmin-Cervélo     USA
Lampre – ISD     ITA
Liquigas – Cannondale     ITA
Movistar Team     ESP
Rabobank     NED
Sky Procycling     GBR

 

 

 

UCI Professionnel Continental Team (Pro-Continental) Listesi (2.Bölüm)

Accent Jobs – Willems Veranda’s     BEL
Androni Giocattoli     ITA
Acqua & Sapone     ITA
Bretagne – Schuller     FRA
Caja Rural     ESP
Cofidis, le Credit en Ligne     FRA
Colnago – CSF Inox     IRL
Colombia – Coldeportes     COL
Landbouwkrediet     BEL
Project 1t4i     NED
Saur – Sojasun     FRA
Spidertech powered by C10     CAN
Team Netapp     GER
Topsport Vlaanderen – Mercator     BEL
UnitedHealthCare Pro Cycling Team     USA 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın