Turgot ve Gaudin Ag2r-La Mondiale Takımına Transfer Oldu.

30/08/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

Ag2r-La Mondiale, Europcar takımından Sébastien Turgot ve Damien Gaudin’i takımına katarak parke taşlı klasikler için takımını daha da güçlendirdi. İki sporcu da yeni takımları ile 3 yıllık sözleşme yaptılar.

7 yılda sadece 5 başarıya imza atan Turgot aslında çok kazanç getiren bir sporcu değil ancak hızlı finişleri ve kararlı yapısı onu Ag2r-La Mondiale ile anlaşma yapmak için yeterince iyi yapıyor. Bu yılki Tour Of Flanders yarışını 8. geçen yılın Paris-Roubaix yarışını ise ikinci olarak bitiren Turgot’un klasiklerdeki tecrübesi bu yıl parke taşlı yollarda ufak adımlar atan takım için güzel bir getiri sağlayacak gibi görünüyor.

 

 

29 yaşındaki sporcu profesyonel olduktan sonraki yıllar boyunca Turgot Jean-René Bernaudeau’nun takımı için çalıştı. 4 yıl Bouygues Telecom için pedal çeviren sporcu takımın isminin sponsor değişikliği ile Europcar olmasının ardından da kadrodaki yerini koruyarak 3 yıl daha takım içerisinde kaldı. Yine bir Fransız takımı seçen Turgot, Frédéric Guesdon’un 1997 yılında Paris-Roubaix galibiyetinden sonra uzun bir aradan sonra bu yarışı tekrar bir Fransız’ın alması ümidini devam ettirebilecek.

 

 

Turgot yeni takımı olan Ag2r ye yakın bir takım arkadaşı olan  Damien Gaudin ile katılacak. 2013 baharında güzel bir yükseliş yakalayan Gaudin, Paris-Nice ve Cholet-Pays de Loire yarışlarını almış ve Paris-Roubaix yarışını 5. lik ile bitirmişti.

2008 yılında profesyonel bisiklet hayatına başlayan 27 yaşındaki Gaudin, aynı takım arkadaşı Turgot gibi Jean-René Bernaudeau’ nun takımında uzun süre pedal çevirdi, Vendée U yarışına amatör olarak yarışan sporcu, daha sonra Bouygues Telecom ve Europcar takımında profesyonel olarak pedal çevirdi.

 

Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın