Tour Of Oman’ da Wiggins ve Froome Birlikte Yarışacak

02/02/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

11-16 Şubat tarihlerinde başlayacak olan Tour of Oman öncesi, takımlar 8 kişilik kadrolarını açıklamaya başladı. Geçtiğimiz günlerde sakatlıktan yeni çıkan Omega -Pharma Quickstep’ in bisikletçisi Tom Boonen’ in turda yer alacağı bilgisinden sonra da şimdi de Team Sky, Umman’ da hem Bradley Wiggins hem de Christopher Froome ile zirvede yer almaya çalışacak.

 

Bradley Wiggins ve Christopher Froome’ un yanı sıra, Dario Cataldo, Joe Dombrowski, Vasil Kryienka, Christian Knees, Richie Porte ve Peter Kennaugh İngiliz takımın başarısı için ter dökecekler. 

 

Bu arada bahar klasikleri öncesi hazırlıklarına devam eden takımın bir diğer kadrosu da 3 – 8 şubat arasında Tour of Qatar’ da yarışacak. Sky’ ın katar kadrosu ise şöyle; Edvald Boasson Hagen, Bernhard Eisel, Mathew Hayman, Luke Rowe, Ian Stannard, Chris Sutton ve Gerain Thomas. Bu kadro Tour Down Under’ da yarışmıştı. 

 

Sky’ ın Tour of Oman’ a hem Wiggins hem de Froome ile katılması aslında biraz kafa karıştırıcı. Aralık ayında, Wiggins’ in yaptığı açıklamalar Sky’ da bazı huzursuzluklara yol açmıştı. Önce bu yıl için asıl hedefinin Giro olduğunu söyleyen Wiggins daha sonra Tdf’ de ünvanını korumasının daha önemli olduğunu açıklamıştı. Wiggins’ in ilk açıklamasına göre hareket eden takım sportif direktörü Dave Brailsford, 2013 Tdf’ de takımın Froome etrafında şekilleneceğini açıklamıştı. Wiggins’ in tekrar karar değiştirmesi sonucu Froome da sitemkar açıklamalarda bulunmuştu. Daha sonra da takımdan Tdf’ de takımın kimin etrafında şekilleneceği açıklanmamıştı. 

 

Şimdi Tour of Oman’ da bu iki ismin de yer alması, takımın hala bir karar veremediğini gösteriyor olabilir. Ya da takım iki liderle çalışmanın işe yararlığını da test edecek olabilir. Ayrıca geçen bu süre zarfında Wiggins ve Froome arasındaki ilişkinin ne durumda olduğu da bilinmiyor. Bu soruların yanıtlarını Tour of Oman’ da göreceğiz gibi gözüküyor.

 

Suudi Arabistan’ ın ve Birleşik Arap Emirlikleri’ nin güneyinde Arap Denizi’ ne kıyısı olan Umman Sultanlık’ la yönetiliyor. Umman Bisiklet Turu’ nu geçtiğimiz yıl Omega Pharma – Quickstep’ ten Slovak bisikletçi Peter Velits kazanmıştı.

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın