Tour of Oman 3.Edisyonu Başlıyor… 14-19 Şubat 2012

14/02/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

2010 yılında ilk startını alan 2.HC kategorisindeki 6 etaplık Umman Turu bugün 3.edisyonuna 159 kilometrelik düz etap profili ile başlıyor. 16 takımın 7 sporcu katılımı ile Umman da 112 sporcu yarışacak. 11 Profesyonel takım 3 Pro Continental takım ve 2 Continental takım (kıta takımı) yarışacak. Klasikler öncesi Profesyonel takımların Şubat ayı genel sorunu yarış atmosferi, yarış antrenmanı için büyük ilgi gösterdiği Tour of Oman 3.yılında sadece 6 etapla Sky takım kadrosunda Mark Cavendish’i, Andy Schleck, Fabian Cancellara ve daha birçok yıldız ismi ağırlayacak.

 

[View:http://www.youtube.com/watch?v=h8WXbve7JvY:550:0]

 

 

Geçen yılın zamana karşı etabını bu yıl programdan çıkartan Umman Turunda izlemesi keyifli etaplar bulunuyor. Örneğin; Vincenzo Ninali için 3.etap tam bir yarış antrenmanı etabı profilinde, 4.etabın zorlu profili de keza genel sıralamada belirleyici olacak, izlemesi keyifli etaplardan.

 

 

 

2012 Tour of Oman Takım ve Sorcuları:

 

SKY PROCYCLING (SKY)
(GBR)
  1    CAVENDISH  Mark    GBR
  2    APPOLLONIO  Davide    ITA
  3    ROWE  Luke    GBR
  4    EISEL  Bernhard    AUT
  5    HAYMAN  Mathew    AUS
  6    HUNT  Jeremy    GBR
  7    STANNARD  Ian    GBR
  8    SUTTON  Christopher    AUS

RADIOSHACK-NISSAN (RNT)
(LUX)
  11    SCHLECK  Andy    LUX
  12    CANCELLARA  Fabian    SUI
  13    POSTHUMA  Joost    NED
  14    FUGLSANG  Jakob    DEN
  15    GALLOPIN  Tony    FRA
  16    POPOVYCH  Yaroslav    UKR
  17    RAST  Grégory    SUI
  18    WAGNER  Robert    GER

LIQUIGAS-CANNONDALE (LIQ)
(ITA)
  21    NIBALI  Vincenzo    ITA
  22    BODNAR  Maciej    POL
  23    DA DALTO  Mauro    ITA
  24    MARANGONI  Alan    ITA
  25    OSS  Daniel    ITA
  26    SABATINI  Fabio    ITA
  27    SAGAN  Peter    SVK
  28    VANOTTI  Alessandro    ITA

KATUSHA (KAT)
(RUS)
  31    RODRIGUEZ OLIVER  Joaquin    ESP
  32    GALIMZYANOV  Denis    RUS
  33    GUSEV  Vladimir    RUS
  34    IGNATYEV  Mikhail    RUS
  35    ISAICHEV  Vladimir    RUS
  36    KRISTOFF  Alexander    NOR
  37    KUSCHYNSKI  Aliaksandr    BLR
  38    SELIG  Rudiger    GER

GREENEDGE (GEC)
(AUS)
  41    GOSS  Matthew Harley    AUS
  42    COOKE  Baden    AUS
  43    DAVIS  Allan    AUS
  44    KRUOPIS  Aidis    LTU
  45    LANGEVELD  Sebastian    NED
  46    MOURIS  Jens    NED
  47    O’GRADY  Stuart    AUS
  48    TUFT  Svein    CAN

OMEGA PHARMA-QUICKSTEP (OPQ)
(BEL)
  51    BOONEN  Tom    BEL
  52    CHAVANEL  Sylvain    FRA
  53    GRABSCH  Bert    GER
  54    RABON  Frantisek    CZE
  55    STEEGMANS  Gert    BEL
  56    VAN KEIRSBULCK  Guillaume    BEL
  57    VANDENBERGH  Stijn    BEL
  58    VELITS  Peter    SVK

GARMIN-BARRACUDA (GRM)
(USA)
  61    FARRAR  Tyler    USA
  62    VANDEVELDE  Christian    USA
  63    FISCHER  Murilo Antonio    BRA
  64    HUNTER  Robert    RSA
  65    MILLAR  David    GBR
  66    NAVARDAUSKAS  Ramunas    LTU
  67    RASMUSSEN  Alex    DEN
  68    VAN SUMMEREN  Johan    BEL

LOTTO BELISOL (LTB)
(BEL)
  71    GREIPEL  André    GER
  72    BAK  Lars Ytting    DEN
  73    DEBUSSCHERE  Jens    BEL
  74    HANSEN  Adam    AUS
  75    HENDERSON  Greg    NZL
  76    SIEBERG  Marcel    GER
  77    VAN DE WALLE  Jurgen    BEL
  78    WILLEMS  Frederik    BEL

BMC RACING (BMC)
(USA)
  81    BALLAN  Alessandro    ITA
  82    BLYTHE  Adam    GBR
  83    KOHLER  Martin    SUI
  84    LODEWYCK  Klaas    BEL
  85    PHINNEY  Taylor    USA
  86    PINOTTI  Marco    ITA
  87    SCHÄR  Michael    SUI
  88    WYSS  Danilo    SUI

FDJ-BIG MAT (FDJ)
(FRA)
  91    JEANNESSON  Arnold    FRA
  92    BONNET  William    FRA
  93    BOUCHER  David    FRA
  94    BOUHANNI  Nacer    FRA
  95    CASAR  Sandy    FRA
  96    LADAGNOUS  Matthieu    FRA
  97    RASCH  Gabriel    NOR
  98    ROLLIN  Dominique    CAN

RABOBANK (RAB)
(NED)
  101    SLAGTER  Tom Jelte    NED
  102    TEN DAM  Laurens    NED
  103    BROWN  Graeme    AUS
  104    LEEZER  Thomas    NED
  105    TJALLINGII  Maarten    NED
  106    VAN WINDEN  Dennis    NED
  107    VERMELTFOORT  Coen    NED
  108    WYNANTS  Maarten    BEL

PROJECT 1T4I (PRO)
(NED)
  111    KITTEL  Marcel    GER
  112    BONNIN  Thomas    FRA
  113    CURVERS  Roy    NED
  114    DE KORT  Koen    NED
  115    KLEMME  Dominic    GER
  116    LUDVIGSSON  Tobias    SWE
  117    SINKELDAM  Ramon    NED
  118    TIMMER  Albert    NED

FARNESE VINI – SELLE ITALIA (FAR)
(GBR)
  121    GATTO  Oscar    ITA
  122    GUARDINI  Andrea    ITA
  123    ASCANI  Luca    ITA
  124    BENENATI  Cristiano    ITA
  125    BERTOLINI  Thomas    ITA
  126    CACCIA  Diego    ITA
  127    DE NEGRI  Pier Paolo    ITA
  128    HULSMANS  Kevin    BEL

CHAMPION SYSTEM (CSS)
(CHN)
  131    BUTLER  Chris    USA
  132    AVERY  Clinton Robert    NZL
  133    CLARKE  William    AUS
  134    FRIEDEMANN  Matthias    GER
  135    GARDEYN  Gorik    BEL
  136    JIAO  Pengda    CHN
  137    OJAVEE  Mart    EST
  138    XU  Gang    CHN

 
BRIDGESTONE ANCHOR (BGT)
(JPN)
  141    LEBAS  Thomas    FRA
  142    INOUE  Kazuo    JPN
  143    LEMAIR  Alexandre    FRA
  144    NISHIZONO  Ryota    JPN
  145    SHIMIZU  Miyataka    JPN
  146    SYS  Klaas    BEL
  147    YOSHIDA  Hayato    JPN

 
RTS (RTS)
(TPE)
  151    MCCANN  David    IRL
  152    CHANG  Wei Kei    TPE
  153    COUTTS  Alex    GBR
  154    CRAWFORD  Jai    AUS
  155    HUANG  Chin-Lung    TPE
  156    HUANG  Wang Chung    TPE
  157    KUDENTSOV  Sergey    RUS
  158    RODGERS  Lee    GBR

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın