Tour of Beijing: Lampre, Damiano Cunego Liderliğinde Katılacak

16/09/2011  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Bu yıl ilki düzenlenen ve UCI World Tour listesinde 5-9 Ekim tarihlerinde yerini alan Beijing Turuna katılacak takımlar yavaş yavaş takım kadrolarını belirlemeye ve açıklamaya başladı. 2005 yılında 9 milyon bisikletin olduğunu söyleyen Katie Melua, bu bisiklet zenginliğinin katılacağı Beijing Turuna yerel ilginin de yüksek olacağına dikkat çekti. Takım kadroları açıklanmaya yeni başlarken ilk takım kadrosu Mavi-Fuşya renkleri ile Lampre-ISD’den geldi.

 

Lampre takımı Beijing Turuna 2004 Giro d’italia kazananı Il Piccolo Principe(Küçük Prens) lliderliğinde sağlam bir kadro ile katılıyor. Damiano Cunego bu yıl Fransa Bisiklet Turunu 7.sırada tamamlamıştı. Cunego Beijing için, “Yepyeni Çin deneyimini yaşamakiçin, Beijing havaalanına ulaşana kadar çok zor bekleyeceğim. Yeni maceraları seviyorum bana ekstra motivasyon veriyor. Bu sebeple hiç tereddüt etmeden Tour of Beijing’de yer almayı kabul ettim. İlk programıma göre Beijing yarış programımda yoktu. Beijing bana sezonun sonunda kahraman olmak için şans veriyor olacak. Sezon sonunda World Tourda alacağım derece ile Dünya sıralamasında yükselme şansım oluyor. 2003 yılında Çinde yarışmıştım ve kazanmıştım. Bu güzel sonucu tekrarlamayı umuyorum. Çinlileri aynı nezakette ve tutkuda bulacağıma eminim.” dedi.

 

Lampre takımının tek iyi sporcusu Damiano Cunego değil. Beijing kadrosunda Francasco Gavazzi de yerini almış. 2008 yılında Japan Cup ile dağo tecrübesine sahip Gavazzi’nin Vuelta’da 4 etap galibiyeti bulunuyor. Gavazzi önümüzdeki hafta Copenhagen’daki Dünya Şampiyonasına İtalya Milli takımında katılacak. Yine Dünya Şampiyonasına İtalya Milli takımında katılacak olan 2009 İtalya U23 Zamana Karşı Şampiyonu Adriano Malori’de Beijing kadrosunda bulunuyor. Alfredo Balloni, Daniele Pietropolli, Matteo Bono, Leonardo Bertagnolli ve Manuele Mori  Lampre-ISD team takımı Beijin Kadrosu olarak bildirimini yaptı.

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın