Tour de San Luis 2.Etap Zirve Finişi Galibi Trek’in Genç Yeteneği Julian Arredondo

22/01/2014  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Mirador de el Potrero zirve finişine start alan ,  Tour de San Luis’in ikinci gün rekabetinden yine bir sürpriz isim galibiyeti göğüsledi. Trek Factory Racing Takımına transfer olarak bu yıl Profesyonel kariyerine güçlü adım atan 25 yaşındaki Julian Arredondo favorilerin ezberini bozdu. Mirador zirvesine son 3 kilometre başlayan kaçış grubundan çıkan zafer, Trek takımına sezonun ilk galibiyetini getirdi. BMC takımından Peter Stetina ikinci, Movistar takımından Nairo Quintana üçüncü, Darwin Atapuma (BMC) ise etabı 3 saniye geriden 4.lükle tamamladı. Lider mayoyu korumak üzere yüksek performans sergileyen Phillip Gaimon (Garmin-Sharp) etabı 15. sırada, Arredondo’dan 19 saniye geride tamamlayarak genel sıralama liderliğini korudu.

 

TourdeSanLuis2014-etap2profil

Arjantin’in yaz güneşinde, zorlu ve primleri ile cazip profiline Punta’dan start alan ana grup, starttan hemen sonra oluşan 5 kişilik kaçış grubu ile ilerledi. Jorge Giacinti ve Cristian Martinez (San Luis Somos Todos), Sebastian Trillini (Argentina), Jonathan Guzman (Chile) ve Sebastian Tolosa (Buenos Aires Provincia) ile oluşan kaçış grubu, 2 sprint kapısı ve 68,4.kilometrede yer alan kategori 3 tırmanış Alto de la Florida’nın primleri için performans hayli yüksekti. Gün boyu sert rüzgarın zorlaştırdığı yarışta, kaçış grubu ana gruba maksimum zaman farkını 65.kilometre 4 dakika 35 dakika’ya kadar çıkardı.

 

Günün ilk prim kapısı, Alto de la Florida tırmanışından 3 puanı alan isim kaçış grubundan Cristian Martinez oldu. Tırmanış klasifikasyonnu liderliği için ise finişin yapılacağı Mirador zirvesinden gelecek 10 puan belirleyici olacak, dolayısıyla gün sonunda galibiyeti alan kırmızı mayoyu da sırtına alacaktı. 83.kilometrede ve 132.kilometrede geçilen iki sprint kapısından maksimum puanları toplayan sporcu Sebastian Tolosa oldu. Tolosa, gün sonunda puan mayosunu garantileyerek kaçış grubundan temposunu düşürerek ana gruba dahil oldu. Finişe 50 kilometre kala ana grubun artan temposu karşısında hızla kapanan kaçış grubu avantajı, bugün etap galibiyetinin kaçış grubundan çıkmayacağı işaretlerini vermeye başladı.

Mirador de la Potrero

Finişe 4,8kilometre kala tırmanışına başlanacak ve zirvesinde finiş çizgisini barındıran kategori 1 tırmanışın ortalama %6,7’lik eğimi galibiyet için etabın kilit bölümüydü. Kaçış grubu, tırmanış öncesi, finişe 7 kilometre kala ana gruba dahil olduğunda kritik bölümde gelecek ataklar için Vincenzo Nibali(Astana),  Joaquim Rodriguez(Katusha), Nairo Quintana(Movistar) olağan şüphelilerdi. Beklenen atak, tırmanış öncesi Damiano Caruso’dan(Cannondale) geldi. Caruso’nun atağına cevap veren Peter Stetina(BMC), Julian Arredondo(Trek), Nairo Qintana(Movistar)  ve Darwin Atapuma(BMC) ile 4 kişilik lider grup oluştu.

SanLuis2anagrup

 

Son 3 kilometre kala eğimin %7 olduğu bölümde lider gruptan tempo arttıran Peter Stetina(BMC) Julian Arredondo(Trek) hariç diğer 2 güçlü favoriyi geride bıraktı. Geride kalan isimlerden biri takım arkadaşı ve Tour de San Luis için takım lideri Darwin Atapuma’ydı. Etap Sonrası; “Darwin’e baktığımda iyi olmadığını gördüm. Karşıdan rüzgar çok fazlaydı ve kimse öne gelmek istemiyordu. Bacaklarımı iyi hissettim. Dönüp tekrar Darwin’e baktığımda hala kötü görününce gitmem gerektiğini anladım. Çünkü zaten öndeydim. Takım liderimiz daha uzun tırmanışlarda iyi olan Darwin’dir. Önümüzdeki günlerde farkı kapatacaktır. ” yorumunu paylaştı.

Finişe son 200 metreye dek Arredondo’nun önünde ilerleyen Stetina son metrelerde, Arredondo’dan gelen güçlü atağın gerisinde kaldı. Az farkla finişe önde giren 25 yaşındaki Kolombiyalı Arredondo profesyonel takımında ilk galibiyetini aldı. Zirve finişinden gelen 10 tırmanış puanı, kırmızı mayoyu da beraberinde getirdi.

Julian Arredondo2014 TourSanLuis-2

 

Tour de San Luis 2.Etap Finiş Sıralaması

1 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing 4:13:21
2 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team
3 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:00:03
4 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team
5 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 0:00:05
6 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Trek Factory Racing
7 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge
8 Damiano Caruso (Ita) Cannondale 0:00:08
9 Miguel Angel Rubiano (Col) Team Colombia
10 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne – Seche Environnement
11 Thomas Danielson (USA) Garmin Sharp
12 Enzo Moyano (Arg) San Luis Somos Todos 0:00:11
13 Lucas Euser (USA) Team Unitedhealthcare
14 Isaac Bolivar (Col) Team Unitedhealthcare
15 Phillip Gaimon (USA) Garmin Sharp 0:00:19
16 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team
17 Christian Meier (Can) Orica Greenedge 0:00:23
18 Adam Yates (GBr) Orica Greenedge 0:00:31
19 Robert Squire (USA) Jamis-Hagens Berman
20 Florian Guillou (Fra) Bretagne – Seche Environnement
21 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida 0:00:34
22 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol 0:00:39
23 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team
24 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli 0:00:44
25 Marc De Maar (AHo) Team Unitedhealthcare 0:00:49
26 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 0:00:54
27 Sergio Godoy (Arg) San Luis Somos Todos
28 Lawrence Warbasse (USA) BMC Racing Team
29 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli 0:00:59
30 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida 0:01:01
31 Patrick Facchini (Ita) Androni Giocattoli 0:01:07
32 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 0:01:17
33 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:01:18
34 Caio Godoy (Bra) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia 0:01:20
35 Alcides Vieira (Bra) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia 0:01:31
36 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha 0:01:33
37 Juan Pablo Valencia (Col) Team Colombia 0:01:46
38 Alfredo Lucero (Arg) San Luis Somos Todos 0:01:49
39 Clement Koretzky (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:02:03
40 Cleberson Weber (Bra) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia 0:02:12
41 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 0:02:19
42 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing 0:02:38
43 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne – Seche Environnement
44 David Lozano (Spa) Team Novo Nordisk
45 Fabricio Ferrari (Uru) Uruguay
46 Juan I. Curuchet (Arg) Argentina 0:02:42
47 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
48 Daniel Diaz (Arg) San Luis Somos Todos
49 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
50 Daniel Jaramillo (Col) Jamis-Hagens Berman
51 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:02:47
52 Wolfgang Burmann (Chi) Chile 0:02:54
53 Edwin Alcibiades Avila (Col) Team Colombia 0:03:12
54 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol 0:03:29
55 Luca Paolini (Ita) Team Katusha
56 Lucas Gaday (Arg) Buenos Aires Provincia 0:03:39
57 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida 0:03:48
58 Javier Megias (Spa) Team Novo Nordisk
59 Ruben G. Ramos (Arg) Argentina 0:03:51
60 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team 0:04:03
61 German N. Tivani (Arg) Argentina 0:04:14
62 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team 0:04:18
63 Ignacio Maldonado (Uru) Uruguay
64 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk 0:05:39
65 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
66 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale
67 Patricio Almonacid (Chi) Chile
68 Juan Esteban Arango (Col) Team Colombia
69 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol
70 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol
71 Matias Presa (Uru) Uruguay
72 Carlos Alzate (Col) Team Unitedhealthcare
73 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
74 Carlos Ochoa (Ven) Androni Giocattoli
75 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale
76 Kevin Demesmaekers (Bel) Team Novo Nordisk
77 Emanuel Guevara (Arg) San Luis Somos Todos
78 Gregory Brenes (CRc) Jamis-Hagens Berman 0:06:38
79 Marco Marcato (Ita) Cannondale 0:06:41
80 Cristian Da Rosa (Bra) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia 0:07:06
81 Ben Jacques-Maynes (USA) Jamis-Hagens Berman
82 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team
83 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
84 Jens Keukeleire (Bel) Orica Greenedge
85 Aidis Kruopis (Ltu) Orica Greenedge
86 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha
87 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
88 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
89 Angel Vicioso Arcos (Spa) Team Katusha
90 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Team Katusha
91 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha
92 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team
93 Pablo Alarcon (Chi) Chile
94 Adriano Malori (Ita) Movistar Team
95 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge
96 Marcos Crespo (Arg) Buenos Aires Provincia
97 Emiliano J. Contreras (Arg) Argentina
98 Luke Keough (USA) Team Unitedhealthcare
99 Gonzalo Garrido (Chi) Chile
100 Fabio Andres Duarte (Col) Team Colombia
101 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol
102 Peter Sagan (Svk) Cannondale 0:07:26
103 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida
104 Oscar Gatto (Ita) Cannondale
105 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
106 Moreno Moser (Ita) Cannondale
107 Ramiro Cabrera (Uru) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia
108 Benjamin King (USA) Garmin Sharp
109 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli
110 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
111 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
112 Ariel Sivori (Arg) Buenos Aires Provincia
113 Juan Jose Haedo (Arg) Jamis-Hagens Berman
114 Leonardo Duque (Col) Team Colombia
115 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:10:01
116 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
117 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp
118 Jonny Clarke (Aus) Team Unitedhealthcare
119 Jorge Giacinti (Arg) San Luis Somos Todos 0:10:14
120 Richard Mascarañas (Uru) Uruguay 0:10:16
121 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing 0:10:37
122 Yasmani Martinez (Cub) Cuba 0:10:57
123 Lisnandi Alonso (Cub) Cuba 0:11:04
124 Yenier Lopez (Cub) Cuba
125 Julian Barrientos (Arg) Argentina
126 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 0:11:27
127 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing
128 Pedro Sibila (Cub) Cuba 0:11:29
129 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol 0:12:11
130 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing
131 Javier Alexis Acevedo Colle (Col) Garmin Sharp 0:12:28
132 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale 0:13:09
133 Eloy Teruel (Spa) Jamis-Hagens Berman
134 Thiago Rodrigues (Bra) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia
135 Facundo Lezica (Arg) Argentina
136 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk
137 Walter Perez (Arg) Buenos Aires Provincia
138 Jonathan Guzman (Chi) Chile
139 Claudio Arone (Arg) Buenos Aires Provincia
140 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne – Seche Environnement
141 Adrian Alvarado (Chi) Chile
142 Sebastian Tolosa (Arg) Buenos Aires Provincia
143 Cristian Martinez (Arg) San Luis Somos Todos 0:13:29
144 Nathan Brown (USA) Garmin Sharp 0:13:46
145 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Lampre-Merida 0:15:03
146 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida
147 Julian Gaday (Arg) Buenos Aires Provincia 0:15:25
148 Mauro Abel Richeze (Arg) Argentina
149 Leandro Marcos (Cub) Cuba 0:15:59
150 Alvaro Soca (Cub) Cuba 0:26:12
151 Sixto Nuñez (Uru) Uruguay 0:27:39

2.Etap Sonunda Genel Sıralama

1 Phillip Gaimon (USA) Garmin Sharp 8:20:34
2 Marc De Maar (AHo) Team Unitedhealthcare 0:01:47
3 Christian Meier (Can) Orica Greenedge 0:03:56
4 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team 0:04:16
5 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing
6 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team 0:04:19
7 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team
8 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Trek Factory Racing 0:04:21
9 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
10 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge
11 Thomas Danielson (USA) Garmin Sharp 0:04:24
12 Damiano Caruso (Ita) Cannondale
13 Miguel Angel Rubiano (Col) Team Colombia
14 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne – Seche Environnement
15 Enzo Moyano (Arg) San Luis Somos Todos 0:04:27
16 Isaac Bolivar (Col) Team Unitedhealthcare
17 Lucas Euser (USA) Team Unitedhealthcare
18 Florian Guillou (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:04:47
19 Adam Yates (GBr) Orica Greenedge
20 Robert Squire (USA) Jamis-Hagens Berman
21 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida 0:04:50
22 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol 0:04:55
23 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team
24 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli 0:05:00
25 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 0:05:10
26 Lawrence Warbasse (USA) BMC Racing Team
27 Sergio Godoy (Arg) San Luis Somos Todos
28 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli 0:05:15
29 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team
30 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida 0:05:17
31 Patrick Facchini (Ita) Androni Giocattoli 0:05:23
32 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 0:05:33
33 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:05:34
34 Caio Godoy (Bra) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia 0:05:36
35 Alcides Vieira (Bra) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia 0:05:47
36 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha 0:05:49
37 Juan Pablo Valencia (Col) Team Colombia 0:06:02
38 Alfredo Lucero (Arg) San Luis Somos Todos 0:06:05
39 Clement Koretzky (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:06:19
40 Cleberson Weber (Bra) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia 0:06:28
41 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 0:06:35
42 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing 0:06:54
43 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne – Seche Environnement
44 Fabricio Ferrari (Uru) Uruguay
45 David Lozano (Spa) Team Novo Nordisk
46 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team 0:06:58
47 Juan I. Curuchet (Arg) Argentina
48 Daniel Diaz (Arg) San Luis Somos Todos
49 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
50 Daniel Jaramillo (Col) Jamis-Hagens Berman
51 Emiliano J. Contreras (Arg) Argentina 0:06:59
52 Wolfgang Burmann (Chi) Chile 0:07:10
53 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:07:23
54 Edwin Alcibiades Avila (Col) Team Colombia 0:07:28
55 Luca Paolini (Ita) Team Katusha 0:07:45
56 Lucas Gaday (Arg) Buenos Aires Provincia 0:07:55
57 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida 0:08:04
58 Javier Megias (Spa) Team Novo Nordisk
59 Ruben G. Ramos (Arg) Argentina 0:08:07
60 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team 0:08:19
61 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team 0:08:34
62 Ignacio Maldonado (Uru) Uruguay
63 Carlos Alzate (Col) Team Unitedhealthcare 0:09:55
64 Juan Esteban Arango (Col) Team Colombia
65 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
66 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol
67 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
68 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
69 Carlos Ochoa (Ven) Androni Giocattoli
70 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale
71 Kevin Demesmaekers (Bel) Team Novo Nordisk
72 Patricio Almonacid (Chi) Chile
73 Emanuel Guevara (Arg) San Luis Somos Todos
74 Matias Presa (Uru) Uruguay 0:10:21
75 Cristian Da Rosa (Bra) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia 0:10:39
76 Gregory Brenes (CRc) Jamis-Hagens Berman 0:10:54
77 Marco Marcato (Ita) Cannondale 0:10:57
78 Aidis Kruopis (Ltu) Orica Greenedge 0:11:22
79 Luke Keough (USA) Team Unitedhealthcare
80 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
81 Jens Keukeleire (Bel) Orica Greenedge
82 Fabio Andres Duarte (Col) Team Colombia
83 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
84 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Team Katusha
85 Gonzalo Garrido (Chi) Chile
86 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
87 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol
88 Adriano Malori (Ita) Movistar Team
89 Angel Vicioso Arcos (Spa) Team Katusha
90 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli 0:11:42
91 Juan Jose Haedo (Arg) Jamis-Hagens Berman
92 Benjamin King (USA) Garmin Sharp
93 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
94 Leonardo Duque (Col) Team Colombia
95 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
96 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida
97 Oscar Gatto (Ita) Cannondale
98 Ramiro Cabrera (Uru) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia
99 Peter Sagan (Svk) Cannondale
100 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
101 Ariel Sivori (Arg) Buenos Aires Provincia
102 Moreno Moser (Ita) Cannondale
103 Ben Jacques-Maynes (USA) Jamis-Hagens Berman 0:11:51
104 Pablo Alarcon (Chi) Chile 0:11:56
105 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha 0:11:58
106 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha 0:12:02
107 German N. Tivani (Arg) Argentina 0:12:04
108 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team 0:13:32
109 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team
110 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge 0:14:16
111 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp 0:14:17
112 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
113 Jonny Clarke (Aus) Team Unitedhealthcare
114 Jorge Giacinti (Arg) San Luis Somos Todos 0:14:30
115 Richard Mascarañas (Uru) Uruguay 0:14:32
116 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing 0:14:53
117 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:15:01
118 Yenier Lopez (Cub) Cuba 0:15:20
119 Lisnandi Alonso (Cub) Cuba
120 Julian Barrientos (Arg) Argentina
121 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale 0:15:30
122 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 0:15:43
123 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing
124 Yasmani Martinez (Cub) Cuba 0:15:53
125 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol 0:16:27
126 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing
127 Adrian Alvarado (Chi) Chile 0:16:42
128 Javier Alexis Acevedo Colle (Col) Garmin Sharp 0:16:44
129 Sebastian Tolosa (Arg) Buenos Aires Provincia 0:17:25
130 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne – Seche Environnement
131 Eloy Teruel (Spa) Jamis-Hagens Berman
132 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk
133 Jonathan Guzman (Chi) Chile
134 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale
135 Facundo Lezica (Arg) Argentina
136 Claudio Arone (Arg) Buenos Aires Provincia
137 Cristian Martinez (Arg) San Luis Somos Todos 0:17:45
138 Nathan Brown (USA) Garmin Sharp 0:18:02
139 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida 0:19:19
140 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Lampre-Merida
141 Leandro Marcos (Cub) Cuba 0:20:15
142 Mauro Abel Richeze (Arg) Argentina 0:20:21
143 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol 0:22:51
144 Thiago Rodrigues (Bra) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia 0:23:11
145 Walter Perez (Arg) Buenos Aires Provincia 0:23:45
146 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol 0:25:01
147 Julian Gaday (Arg) Buenos Aires Provincia 0:25:21
148 Marcos Crespo (Arg) Buenos Aires Provincia 0:26:28
149 Pedro Sibila (Cub) Cuba 0:28:18
150 Alvaro Soca (Cub) Cuba 0:45:34
151 Sixto Nuñez (Uru) Uruguay 0:47:01

Tırmanış Klasifikasyonu

1 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing 10  puan
2 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team 8
3 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 6
4 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team 4
5 Cristian Martinez (Arg) San Luis Somos Todos 3
6 Phillip Gaimon (USA) Garmin Sharp 3
7 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 2
8 Jorge Giacinti (Arg) San Luis Somos Todos 2
9 Marc De Maar (AHo) Team Unitedhealthcare 2
10 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Trek Factory Racing 1
11 Sebastian Tolosa (Arg) Buenos Aires Provincia 1

Puan Klasifikasyonu

1 Sebastian Tolosa (Arg) Buenos Aires Provincia 6  puan
2 Julian Gaday (Arg) Buenos Aires Provincia 5
3 Emiliano J. Contreras (Arg) Argentina 3
4 Marc De Maar (AHo) Team Unitedhealthcare 3
5 Jorge Giacinti (Arg) San Luis Somos Todos 3
6 Jonathan Guzman (Chi) Chile 3
7 Phillip Gaimon (USA) Garmin Sharp 1

 

 

 

 

 

 

Aylin Koç
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın