Tour d’Azerbaidjan da Torku Şeker Spor Çoşku ile Karşılandı

30/04/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

tourdeazerbaidjan.com


UCI 2.2 ve U23 kategorilerinde yer alan Tour d’Azerbaidjan  1-5 Mayıs tarihleri arasında koşulacak  ve 23 ülkeden 25 takım katılacak. Bu takımlardan biri de  geçtiğimiz hafta sonu  Mustafa Sayar ile Tour of Turkey ‘de çok güçlü rakiplerinin arasından sıyrılarak genel klasman liderliğini almıştı. Azerbaycan’ın 3. Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev anısına  ikincisi düzenlenen bu uluslararası bisiklet turuna Torku Şeker Spor  Tour of Turkey kadrosunun iki eksiği ile katılıyor.

 


Kafkasya’nın öbür ucunda, Hazar Denizi’ne uzanan Abşeron Yarımadası’nda yer alan Bakü‘de bugün görkemli bir prezentasyon gerçekleşti. 2.2 kategoride bir yarış demeye bin şahit ister tarzında Azeri Türkçe’sini gururla dinlerken takım tanıtım sırası Torku Şeker Spor‘a geldiğinde müthiş bir coşku yaşandı. Geleneksel mimarisinden mutfağına kadar hemen her konuda Türkiye ile benzerlikler gösteren Azerbaycan, en çok da dilinde fark ediliyor. Kardeş ülkenin Türk  takımı anonsundaki selamı, coşku ve destek tezahüratları yankıları ile seyredildi. Pazar günü sona eren 49. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turunu izleyerek hazırlanmış olan Azerbaycan, Torku Şeker Spor kadrosunda start alacak olan Mustafa Sayar‘ı mikrofona davet ederek, yaklaşık 3000 kişilik halk önünde kısa bir röportaj verdikten sonra yine tezahürat coşkusuna yakalandı. 

1. etap, Haydar Aliyev Kültür Merkezi yakınında başlayacak. Düz bir profile sahip olan etapta peloton, Haydar Aliyev Bulvarı’ndan ve Köroğlu metro istasyonundan geçerek, 11 turdan oluşan 157 km’nin sonunda tekrar Haydar Aliyev Kültür Merkezi yakınındaki finişe varacak.  Torku Şeker Kadrosu: Mustafa Sayar, Nazım Bakırcı, Andrey Mizourov, Yuri Metlushenko, David de la Fuente, Sergey Grechyn.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın