Torku Şeker Spor, Kazak Sporcu Andrey Mizurov ile Anlaşma İmzaladı

26/01/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Türkiye’nin ilk Continental(Kıta) takımı olan Torku Şeker Spor, 2013 sezonu hazırlıklarına devam ediyor. Takımın yeni sezona, yeni isimlerle gireceği söylentisi vardı. Yol bisikletinde sürekli karşılaşılan söylentilerin kısa zamanda onaylanan gerçek habere dayandığı olmuştur. Şimdi bir örneğini de Torku Şeker Spor’un 2013 sezonu için anlaştığı Kazak sporcu Andrey Mizurov ile gündeme geldi. 39 yaşındaki kazak sporcu 2011 sezonunda profesyonel takım Astana için yarışmıştı. Kariyerinde 2007-2009, 2011 sezonlarında Astana takımı tecrübesinin yanı sıra 2000-2001 Team Telekom tecrübelerini taşıyan Mizurov ile anlaşma bugün resmiyete döküldü ve anlaşma imzalandı.

 

Her yıl, bisiklet sporunun atması gereken adımları, daha da ileriye taşıyan Torku Şeker Spor bu sezon için transfer sezonunu henüz tamamlamış değil. Ancak Mizurov gibi uzun yıllar profesyonel yarış tecrübesi ve profesyonel takım geçmişine sahip bir sporcunun takım bünyesine katılması ile önümüzdeki sezonlarda Türkiye’nin ilk Pro Continental(Kıtalararası) takım ünvanına doğru ilerlediği görülüyor. Astana takımının 2011 Vuelta takım kadrosunda yarışan Mizurov’un Konya Torku renklerine katılması, takıma aktarması hedeflenen tecrübeleri de, kuşkusuz heyecan verici bulmamızı sağlıyor. Mizurov ayrıca (2001–2004, 2011) Kazakistan Ulusal Yol Şampiyonu ve (2002, 2008, 2009, 2010) yıllarında da 4 kez Kazakistan Ulusal Zamana Karşı Şampiyonu ünvanına sahip.

 

2002 yılında katıldığı Giro d’italia’yı genel sıralamada 37.sırada, 2007 sezonunda ise Giro’yu 21.sırada tamamladı. 2008 Beijing Olimpiyatlarına katılan Kazak sporcu yol yarışını 44. sırada tamamladı. 2011 sezonunda Vuelta a Espana’ya ilk kez katılan Mizurov 21 etabın sonunda genel sıralamada 59.sırada turu tamamlamıştı. Kariyerinde ayrıca bir çok etap galibiyeti yaşıyan Andrey Mizurov’un transfer görüşmeleri yaklaşık 1 ay sürdü. Anlaşmanın imzalanması sonrası Torku Şeker Spor takım Menajeri Mehmet Şafakçı, “Torku Şeker Spor olarak en büyük hedefimiz Türk bisiklet sporunu ilerletmek. Bu hedefte gerek Asya’daki Turlarda etkin rol almak, podyum başarısı ve tabii ki ülkemizin gururu olan Tour of Turkey. Bu hedeflerde ilerlerken, takımımızdaki Türk sporcularımızın da ilerlemesi ve tecrübe kazanması önemli. Profesyonel yarış tecrübesine sahip Andrey Mizurov gibi güçlü isimleri seçmemizin sebebi bu. Kendisinden hem hedeflerimizdeki podyum başarılarını hem de tecrübelerini genç sporcularımıza aktarmasını bekliyoruz. Torku Şeker Spor olarak, her yıl takımı daha da ileriye taşıyıp, dünya standartlarında bir takım anlayışı ile ilerliyoruz. Takımın ilerlemesinde güçlü sponsorlarımızdan alıyoruz. Pankobirlik Başkanı ve Torku Şeker Spor Onursal Başkanı Recep Konuk’un ileri görüşlü, vizyonuna uygun bir takım olmak hayal değil. Profesyonel çalışmamız gerekiyor.” açıklamasını yaptı.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın