Torku Şeker Spor, David de La Fuente ile Anlaştı

29/01/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Torku ŞekerSpor süpriz transferlerine devam ediyor. Geçtiğimiz Cumartesi günü Kazak sporcu Andrey Mizurov ile sözleşme imzalayan Torku Şeker Spor, bugün 31 yaşındaki İspanyol sporcu David de la Fuente ile 1 yıllık sözleşme imzaladı. Tırmanış spesyalisti de la Fuente, 2012 Vuelta’nın zorlu 15.etabında 4.olan Fuente, Dağ Klasifikasyonu sıralamasında Joaquim Rodriguez’in önünde yer alarak 2.sırada tamamladı. 2009 yılında Saunier Duval takımı renklerinde Vuelta’da yine dağ klasifikasyonunda 2.sırada turu tamamlayan De la Fuente, Vuelta 10.etabında tırmanış lideri mayosunu taşımıştı.

 

 

2006 yılında Saunier Duval takım kadrosunda Fransa Bisiklet Turuna katılan David de la Fuente 2.etabın sonunda kırmızı benekli mayoyu sırtına geçirdi. 3.Etapta mayosunu Jerome Pineau’ya kaptıran Fuente bu kez 11.etap ile kırmızı benekli mayoyu 5 gün taşımak üzere geri aldı. 2.ve11.etapta yapmış olduğu ataklarla Combativite ödülünü 2 etapta alan İspanyol, 2006 Fransa bisiklet Turunun Most Combative (En mücadeleci) sporcusu olarak tamamladı.

 

 

David de la Fuente; 2010 Fransa Bisiklet Turunun 21 etabı sonunda Paris’de podyuma çıkan Alberto Contador’un dağ etaplarında domestiği olarak çalışmıştı. 2010 sezonunda Astana takım forması ile Contador’un dağlık etaplardaki domestiklik görevini, Contador’un sezon sonunda takımdan ayrılmasıyla tamamladı.

 

 

 

 

2011 sezonu için Geox-TMC takımı ile anlaşan de la Fuente, Geox-TMC formasını Vuelta’nın 14.etabında, etap üçüncülüğü ile podyuma taşıdı. 2011 Vuelta’nın dağ klasifikasyonu galibi, Juan Jose Cobo için domestiklik yapan de la Fuente tur sonunda kırmızı mayonun Geox-TMC’de kalmasını sağladı.

 

2012 sezonunu Caja Rural takımı ile geçiren Fuente, 2013 sezonunda Torku Şeker Spor renklerine katılmak için yaklaşık 2 ay süren görüşmeler neticesinde masaya oturuldu. Yeni transferi ile Türkiye’nin tek Continental(Kıta) Takımı, Torku Şeker Spor 2013 sezonunda çıtasını daha da yükselttiğini görme gururunu yaşıyoruz. Transferin gerçekleşmesi sonrası Torku Şeker Spor Takım Menajeri Mehmet Şafakçı, “Dün UCI listesinde yayınlanan takımımızın transferlerine devam ediyoruz. De la Fuente ile uzun soluklu görüşmelerimiz, olumlu sonuçlanmıştır. Transfer onayını veren Torku Şeker Spor Onursal Başkanımız, Pankobirlik Başkanı Sayın Recep Konuk için, bu yıl mutlak başarı hedefliyoruz. Geçen yıl ki, takım başarımız Türk sporcularımızın desteği ile mümkün olmuştu. Bu yıl da galibiyet coşkusunu ortak çalışma ile daha güçlü yaşatma sorumluluğumuz var. Sayın Recep Konuk, Torku Şeker Spor’a güveniyor. Biz de adına ve desteğine yakışan başarı için mücadeleye hazırlanıyoruz. Şuan takımın performansı gayet iyi. Türk sporcularımızın moral, motivasyon ve kondüsyonundan çok memnunuz. Yabancı sporcularımızın transferi ile takımın tecrübesi artacaktır. Diğer spor dallarında olduğu gibi, her sporcu transferi ile tecrübelerini de getirir. Sonuçlarını ise gerek bu sezon, gerekse önümüzdeki sezonlarda izleyeceğiz.” dedi.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın