Tony Martin’de Tedavi Atına Alındı. Yıldızlar İçin 2012 Şanssız Geçiyor

12/04/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

Şansızlıklar silsilesi Omega Pharma Quick Step Takımı’nı  bahar aylarında yakaladı ve bırakmıyor. Önce İspanya’da bireysel antrenmandaki Levi Leipheimer arkasından ayağında iltihap bulgusuna rastlanan Klasiklerin Kralı Tom Boonen şimdi de Levi Leipheimer gibi şansız bir kaza yaşayan Tony Martin!

 

Tony Martin HTC Highroad Takımı ile Volta ao Algarve, Paris – Nice ve Pekin Turu zaferlerinin yanında bir de 2011 Dünya Zamana Karşı Şampiyonluğunu ekledikten sonra kariyerinde uç noktaya ulaşmıştı. Bu sezonda ise Omega Pharma Quick Step Takımı ile henüz yeterince performans sergileyemeyen Tony, Levi Leiphemier’ın bir gün öncesinde düştüğü Tour of the Basque Country’de (Vuelta Ciclista al Pais Vasco) genel klasman’da beşinciliği elde ederek yeni galibiyetler için bir ışık yakmıştı. Şimdi ise zor günler onu bekliyor.

 

Tony, İsviçre’deki evinin yakınlarında antrenman sırasında arabayla çarpıştı. Bir süre parkurlardan uzak kalacak olan OPQ sporcusu kazadan hemen sonra bilincini yitirdi. 2011 sezonunda HTC Takımı ile mükkemmel kariyer dönemi yaşayan sporcu şimdi tedavi görüyor. Elmacık kemiği kırılan 26 yaşındaki genç sporcu için cerrahi tedavi uygulandı. Tony’nin yarışlara dönmesi için şu an kesin bir tarih olmaması ile birlikte Tour de Romandie startı için yoğun uğraşlar devam ediyor. Fakat iyileşse bile yarışa girmesi sağlığı açısından riskli olabilir.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın