Tony Martin, Londra Olimpiyatlarında Wiggins’i Favori Görüyor

25/07/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

2011 Dünya Zamana Karşı Şampiyonu Tony Martin, 1 Ağustos’da yapılacak Londra Olimpiyatlarının Zamana Karşı ayağı için, T-online.de  ile röportaj yaptı. Alman Şampiyon için kaotik geçen Fransa Bisiklet Turu, Olimpiyat hedeflerini de etkiledi. Fransa Bisiklet Turu’nun 1.etabı başlarında kaza yapan Tony Martin’in sol el bileğindeki tarak
kemiklerinden Skafoid kemik kırığı kazanın getirisi olarak bir alçı
eklemişti.

 

 

Fransa Bisiklet Turu 9.Etabı, bireysel zamana karşı etabı için sol elinde atel ile yarışan Tony Martin, 9.etapta tüm zamanlamaları deviren üstünlükle etap galibiyetini kazanan Bradley Wiggins’den 2 dakika 16 saniye daha kötü zamanlama çıkartarak, günü 12.sırada tamamlamıştı. İlk etapta yaşadığı kaotik kaza sebebiyle kötü zamanlama çıkaran 2011 Dünya Zamana Karşı Şampiyonu, Fransa Bisiklet Turunun 2 bireysel zamana karşı etabında Bradley Wiggins’in olağan üstü zamanlamasına dikkat çekiyor. Tony Martin’e göre Londra Olimpiyatlarında 1 Ağustos’ta günün favorisi kesinlikle Bradley Wiggins.

 

Bileğindeki kırık sebebiyle hala acı çektiğini söyleyen Tony Martin, 1 Ağustos’ta Olimpiyatlarda start alacak ve elinden geleni yapacak. Ancak bileğindeki acının el verdiği ölçüde bir mücadele sergileyebilecek. Tony Martin’in Olimpiyat hedefini gölgeleyen kaza sonrası, mental gücünü kaybetmiş görünen Alman Şampiyon 2012 Dünya Şampiyonası’na odaklanarak, ünvanını korumaya çalışacağını belirtti. Bradley Wiggins ise Fransa Turu zamana karşı etaplarındaki performansı ve konsantrasyonunu Olimpiyatlara yöneltmiş durumda. Britanyalı Sarı Mayo, “Ya Altın Madalya Yada Hiç” diyor.

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın