Tom Slagter, Paris Nice 7.Etabı ile İkinci Galibiyeti Yakaladı

16/03/2014  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

Hollandalı sporcu Tom Jelte Slagter(Garmin Sharp), 2014 Paris Nice mücadelesinde bugün Dünya Şampiyonu Rui Costa(Lampre) ve Turun lideri Carlos Betancour(AG2R)’u geride bırakarak ikinci etap galibiyetini elde etti. Son kilometrelerde gelen atak üzerine atak ve adrenalin yüklü rekabetin galibi 24 yaşındaki sporcu, nefes kesen çekişme sonunda finiş çizgisini geçerken galibiyetini haykırdı. AG2R sporcusu Kolombiyalı Carlos Betancour, gün sonunda mayosunu korumayı başardı. Betancour’un artık yarın Nice’de koşulacak final etabı sonuna kadar liderliği koruması bekleniyor.

 

ParisNice2014-7.etapprofil

 

Mougins’den 157 sporcu ile alınan start sonrası 195,5 kilometrelik etabın ilk kilometrelerinde 6 kişilik kaçış grubu ve 4 kişilik kaçış talip grubu oluştu. Lieuwe Westra (Astana), Pim Ligthart (Lotto-Belisol), Sylvester Szmyd (Movistar), Albert Timmer (Giant-Shimano), Florian Guillou (Bretagne-Séché Environnement) ve Laurent Didier (Trek Factory Racing)’in oluşturduğu kaçış grubu ana gruba zaman farkını hızla 4 dakika 35 saniyeye çıkardı.

 

Yarışın 6 kişilik lider grubunu takip eden; Marco Marcato (Cannondale), Matthias Frank (IAM Cycling), Brice Feillu (Bretagne-Séché Environnement) ve Cyril Lemoine (Cofidis) 4’lüsünden Marcota ilk kaçıştan düşen isim oldu. Bol tırmanışlı profilin şekillendirdiği 8 kişilik kaçış grubu uzun süre liderliği korumayı başardı. Etabın son prim kapısı olan ve finişe 37 kilometre kala geçilen sprint kapısı sonrası kaçış grubu ana gruba yakalandı. Günün 5 tırmanış kapısından da birinci geçen Pim Ligthart(Lotto-Belisol) topladığı tırmanış puanları ile gün sonunda 44 puana ulaşarak, kırmızı benekli tırmanış mayosunu Sylvain Chavanel’den aldı.

 

Carlos Betancour ile sarı mayo takımı AG2R, ana grup önünde sergilediği müthiş performans ile kaçışın erken sonlanması, beraberinde yeni kaçış grubu oluşumlarını getirdi. Sylvain Chavanel (IAM Cycling)’in de içinde yer aldığı, 8 kişi ile oluşan yeni kaçış grubu da baskılandıktan sonra daha kalabalık bir grubun kaçış denemesi yine finişe 16 kilometre kala sonlandırıldı. Art arda gelen ataklar, finiş çizgisine yaklaştıkça izlenen agresif performansların yerini tempoya bağlı olarak oluşan kaza endişe yarattı. Finişe 5 kilometre kala gerçekleşen kazadan Trek takımından Frank Schleck ve genel sıralama iddialısı Gerait Thomas(Sky) kazanın şanssız isimlerindendi. Thomas, virajda gerçekleşen kazada tretuara çarprtı ve kendisini uzun süre toparlayamadığı için genel sıralama şansına veda etmek zorunda kaldı.

 

Ana grubun önünde, final kilometrelerinin heyecan yüklü atakları sonrası, son kilometrede galibiyet için atak yapan Rui Costa(Lampre) ve sarı mayo Carlos Betancour(AG2R)  ikilisi yeniden mücadeleye başladı. Paris-Nice’in en yoğun mücadelesini sergileyen isimlerini bu kez, Tom Jelte Slagter(Garmin-Sharp) sürprizi etkiledi. Slagter’in galibiyetle sonlanan müthiş atağının gerisinde kalan Rui Costa ikinci, Carlos Betancour ise üçüncü oldu.

 

Paris-Nice2014-7.Etap

 

 

Paris-Nice 7.Etap Finiş Sıralaması

1 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin Sharp 5:00:05
2 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Lampre-Merida
3 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale
4 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
5 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr
6 Tony Gallopin (Fra) Lotto Belisol
7 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling
8 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
9 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
10 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
11 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
12 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge
13 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
14 Wilco Kelderman (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
15 Simon Yates (GBr) Orica GreenEdge
16 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
17 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
18 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
19 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
20 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:00:07
21 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing
22 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling
23 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol
24 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne – Seche Environnement
25 Florian Vachon (Fra) Bretagne – Seche Environnement
26 Dries Devenyns (Bel) Team Giant-Shimano
27 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
28 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits
29 Jonathan Hivert (Fra) Belkin-Pro Cycling Team 0:00:14
30 Damiano Caruso (Ita) Cannondale 0:00:19
31 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 0:00:22
32 John Gadret (Fra) Movistar Team
33 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol
34 Brice Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:00:29
35 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo 0:00:38
36 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:40
37 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr
38 George Bennett (NZl) Cannondale
39 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:51
40 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Garmin Sharp 0:00:56
41 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing 0:00:57
42 Sebastian Langeveld (Ned) Garmin Sharp 0:01:00
43 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team 0:01:05
44 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:01:18
45 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne – Seche Environnement
46 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida 0:01:42
47 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 0:01:45
48 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:00
49 Fabian Wegmann (Ger) Garmin Sharp 0:02:11
50 Davide Villella (Ita) Cannondale
51 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida
52 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge 0:02:15
53 Egor Silin (Rus) Team Katusha 0:02:27
54 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar
55 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Shimano 0:02:35
56 Iurii Trofimov (Rus) Team Katusha 0:02:53
57 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling
58 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol 0:03:06
59 Fränk Schleck (Lux) Trek Factory Racing 0:03:41
60 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky 0:04:47
61 Xabier Zandio Echaide (Spa) Team Sky
62 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 0:05:38
63 Andy Schleck (Lux) Trek Factory Racing
64 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team 0:06:00
65 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ.fr 0:06:18
66 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:07:13
67 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Team Katusha 0:08:58
68 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
69 Alex Howes (USA) Garmin Sharp
70 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida
71 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
72 Nicki Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
73 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale 0:09:04
74 Karsten Kroon (Ned) Tinkoff-Saxo 0:09:53
75 Mathew Hayman (Aus) Orica GreenEdge
76 Cristiano Salerno (Ita) Cannondale
77 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
78 Sébastien Hinault (Fra) IAM Cycling
79 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
80 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits
81 Maarten Wynants (Bel) Belkin-Pro Cycling Team
82 Marco Marcato (Ita) Cannondale
83 Nelson Filipe Santos Simoes Oliveira (Por) Lampre-Merida
84 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
85 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
86 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida
87 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing
88 Grégory Rast (Swi) Trek Factory Racing
89 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team
90 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team
91 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team
92 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida 0:09:53
93 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr 0:11:45
94 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team
95 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Shimano
96 Michel Koch (Ger) Cannondale
97 Luca Wackermann (Ita) Lampre-Merida
98 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
99 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
100 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Giant-Shimano
101 Moreno Hofland (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
102 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
103 Sergei Chernetckii (Rus) Team Katusha
104 Anthony Geslin (Fra) FDJ.fr
105 Kevin Ista (Bel) IAM Cycling
106 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol
107 Florian Guillou (Fra) Bretagne – Seche Environnement
108 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
109 Bryan Nauleau (Fra) Team Europcar
110 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano
111 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar 0:13:11
112 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing
113 Alexey Tsatevich (Rus) Team Katusha
114 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team
115 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 0:16:19
116 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:17:25
117 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:17:27
118 Luke Rowe (GBr) Team Sky
119 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin-Pro Cycling Team
120 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano
121 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team
122 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol
123 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale 0:20:45
124 Romain Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:21:28
125 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:22:07
126 Christian Knees (Ger) Team Sky
127 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing
128 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Shimano
129 Steele Von Hoff (Aus) Garmin Sharp
130 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team
131 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp
132 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling
133 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale
134 Sylvester Szmyd (Pol) Movistar Team
135 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
136 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin Sharp
137 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar
138 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
139 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff-Saxo
140 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne – Seche Environnement
141 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano
142 Jetse Bol (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
143 Christophe Laborie (Fra) Bretagne – Seche Environnement
144 Pim Ligthart (Ned) Lotto Belisol
145 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo
146 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar
147 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
148 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge
149 Mitchell Docker (Aus) Orica GreenEdge
150 Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge
151 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
152 Gabriel Rasch (Nor) Team Sky
153 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky
154 Jos van Emden (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
155 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ.fr
156 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr
DNF José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team

7.Etap Sonunda Genel Sıralama

1 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale 32:04:49
2 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Lampre-Merida 0:00:14
3 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:00:26
4 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 0:00:27
5 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:00:29
6 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr 0:00:31
7 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 0:00:35
8 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling
9 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team 0:00:39
10 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
11 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:00:40
12 Tony Gallopin (Fra) Lotto Belisol 0:00:41
13 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling 0:00:46
14 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team 0:00:50
15 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing 0:00:57
16 Wilco Kelderman (Ned) Belkin-Pro Cycling Team 0:01:05
17 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 0:01:09
18 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol
19 Damiano Caruso (Ita) Cannondale 0:01:12
20 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr 0:01:29
21 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin Sharp 0:01:37
22 Brice Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:01:39
23 Dries Devenyns (Bel) Team Giant-Shimano
24 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Garmin Sharp 0:02:02
25 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team 0:02:06
26 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne – Seche Environnement 0:02:09
27 John Gadret (Fra) Movistar Team 0:02:10
28 George Bennett (NZl) Cannondale 0:02:51
29 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida 0:03:09
30 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:17
31 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida 0:03:58
32 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 0:04:49
33 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits
34 Fränk Schleck (Lux) Trek Factory Racing 0:05:40
35 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 0:06:20
36 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol 0:06:40
37 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo 0:07:22
38 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:07:25
39 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:07:36
40 Sebastian Langeveld (Ned) Garmin Sharp 0:08:23
41 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:08:44
42 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 0:09:02
43 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:11:00
44 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 0:11:11
45 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team 0:11:35
46 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge 0:11:51
47 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol 0:12:21
48 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling 0:12:45
49 Iurii Trofimov (Rus) Team Katusha 0:12:54
50 Fabian Wegmann (Ger) Garmin Sharp 0:14:36
51 Jonathan Hivert (Fra) Belkin-Pro Cycling Team 0:15:17
52 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits 0:15:56
53 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:16:38
54 Marco Marcato (Ita) Cannondale 0:16:43
55 Alex Howes (USA) Garmin Sharp 0:17:04
56 Simon Yates (GBr) Orica GreenEdge 0:17:33
57 Florian Vachon (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:17:57
58 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar 0:18:14
59 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge 0:19:47
60 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing 0:20:15
61 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team 0:20:33
62 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky 0:22:19
63 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol 0:23:49
64 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing 0:24:57
65 Sergei Chernetckii (Rus) Team Katusha 0:25:16
66 Davide Villella (Ita) Cannondale 0:27:06
67 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team 0:27:41
68 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Giant-Shimano 0:28:13
69 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano 0:28:53
70 Michel Koch (Ger) Cannondale 0:28:58
71 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr 0:29:01
72 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 0:29:59
73 Florian Guillou (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:30:33
74 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Team Katusha 0:30:35
75 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:31:29
76 Moreno Hofland (Ned) Belkin-Pro Cycling Team 0:33:04
77 Maarten Wynants (Bel) Belkin-Pro Cycling Team 0:33:14
78 Mathew Hayman (Aus) Orica GreenEdge 0:33:44
79 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale 0:34:14
80 Andy Schleck (Lux) Trek Factory Racing 0:34:16
81 Grégory Rast (Swi) Trek Factory Racing 0:35:04
82 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida 0:35:06
83 Alexey Tsatevich (Rus) Team Katusha 0:35:17
84 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling 0:35:43
85 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 0:35:49
86 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin-Pro Cycling Team 0:35:57
87 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha 0:36:05
88 Nelson Filipe Santos Simoes Oliveira (Por) Lampre-Merida 0:36:20
89 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Shimano 0:36:36
90 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ.fr 0:37:00
91 Cristiano Salerno (Ita) Cannondale 0:37:21
92 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team 0:38:05
93 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing 0:38:13
94 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 0:39:16
95 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 0:40:21
96 Egor Silin (Rus) Team Katusha 0:41:09
97 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:41:27
98 Bryan Nauleau (Fra) Team Europcar 0:41:59
99 Anthony Geslin (Fra) FDJ.fr 0:42:03
100 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar 0:42:10
101 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team 0:42:15
102 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida
103 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:42:40
104 Pim Ligthart (Ned) Lotto Belisol 0:43:12
105 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team 0:43:19
106 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale 0:43:37
107 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:43:50
108 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:43:51
109 Luca Wackermann (Ita) Lampre-Merida 0:44:29
110 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:46:25
111 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar 0:46:43
112 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 0:46:50
113 Xabier Zandio Echaide (Spa) Team Sky 0:47:25
114 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:48:58
115 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Shimano 0:49:31
116 Sylvester Szmyd (Pol) Movistar Team 0:49:35
117 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin Sharp 0:49:54
118 Christophe Laborie (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:50:24
119 Nicki Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo 0:50:58
120 Karsten Kroon (Ned) Tinkoff-Saxo 0:51:42
121 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team 0:51:47
122 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team 0:52:29
123 Mitchell Docker (Aus) Orica GreenEdge 0:52:39
124 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale 0:52:51
125 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 0:53:13
126 Romain Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:53:31
127 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky 0:53:52
128 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp 0:54:05
129 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:54:13
130 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing 0:54:36
131 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 0:55:02
132 Kevin Ista (Bel) IAM Cycling 0:56:00
133 Jos van Emden (Ned) Belkin-Pro Cycling Team 0:56:05
134 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo 0:56:51
135 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:58:01
136 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol 0:59:16
137 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale 0:59:36
138 Sébastien Hinault (Fra) IAM Cycling 0:59:38
139 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida 1:00:16
140 Steele Von Hoff (Aus) Garmin Sharp 1:01:02
141 Jetse Bol (Ned) Belkin-Pro Cycling Team 1:01:18
142 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano 1:01:19
143 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar 1:01:56
144 Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge 1:03:13
145 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff-Saxo 1:03:49
146 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano 1:05:10
147 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr 1:05:31
148 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team 1:08:45
149 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling 1:08:46
150 Luke Rowe (GBr) Team Sky 1:09:19
151 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Shimano 1:10:10
152 Christian Knees (Ger) Team Sky 1:10:41
153 Gabriel Rasch (Nor) Team Sky 1:11:44
154 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:15:12
155 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge 1:16:08
156 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ.fr 1:33:12

Puan Klasifikasyonu

1 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano 41  puan
2 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale 39
3 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin Sharp 30
4 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 28
5 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Lampre-Merida 26
6 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 20
7 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 19
8 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr 17
9 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar 17
10 Moreno Hofland (Ned) Belkin-Pro Cycling Team 16
11 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 15
12 Tony Gallopin (Fra) Lotto Belisol 15
13 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing 12
14 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 12
15 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha 12
16 Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge 12
17 Wilco Kelderman (Ned) Belkin-Pro Cycling Team 9
18 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team 9
19 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team 9
20 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing 7
21 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 7
22 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge 7
23 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 6
24 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 6
25 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling 6
26 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 5
27 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne – Seche Environnement 5
28 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling 5
29 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Solutions Credits 5
30 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team 5
31 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 5
32 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Giant-Shimano 5
33 Pim Ligthart (Ned) Lotto Belisol 4
34 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne – Seche Environnement 4
35 Luca Wackermann (Ita) Lampre-Merida 4
36 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team 3
37 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale 3
38 Christophe Laborie (Fra) Bretagne – Seche Environnement 3
39 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team 3
40 Brice Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement 3
41 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing 3
42 Romain Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement 3
43 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge 2
44 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 2
45 Florian Guillou (Fra) Bretagne – Seche Environnement 2
46 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team 2
47 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 2
48 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 2
49 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale 2
50 Marco Marcato (Ita) Cannondale 1
51 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team 1
52 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale 1
53 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp 1
54 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team -5

Tırmanış Klasifikasyonu

1 Pim Ligthart (Ned) Lotto Belisol 44  puan
2 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling 25
3 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 20
4 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing 14
5 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale 13
6 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team 12
7 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling 10
8 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 10
9 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin Sharp 9
10 Christophe Laborie (Fra) Bretagne – Seche Environnement 9
11 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team 9
12 Brice Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement 8
13 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale 8
14 Florian Guillou (Fra) Bretagne – Seche Environnement 8
15 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 7
16 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida 6
17 Fränk Schleck (Lux) Trek Factory Racing 6
18 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 6
19 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Lampre-Merida 5
20 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge 5
21 Romain Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement 4
22 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling 4
23 Sylvester Szmyd (Pol) Movistar Team 4
24 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano 4
25 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 3
26 Wilco Kelderman (Ned) Belkin-Pro Cycling Team 3
27 Iurii Trofimov (Rus) Team Katusha 3
28 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 3
29 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar 3
30 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 3
31 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team 2
32 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne – Seche Environnement 2
33 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne – Seche Environnement 2
34 Simon Yates (GBr) Orica GreenEdge 2
35 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing 2
36 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team 2
37 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits 2
38 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Solutions Credits 2
39 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 1
40 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr 1
41 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 1
42 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky 1
43 Michel Koch (Ger) Cannondale 1
44 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Team Katusha 1

 

 

 

 

 

Aylin Koç
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın