Tom Slagter, 2014 Sezonunda Garmin Sharp Takımında Yarışacak

16/08/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

24 yaşındaki Hollandalı sporcu, Tom Jelte Slagter Belkin takımından ayrılıyor. Transfer görüşmelerinin yapıldığı Tour de l’Ain genel sıralamasını 9.sırada tamamlayan Slagter tura iyi başlasa da sıralamada geri düşerek turu tamamladı. Tour de l’Ain koşarken bir yandan da Garmin Sharp ile görüşen Hollandalı, iki sezonluk anlaşmasını imza ile sonlandırdı.

 

Garmin Sharp takım kadrosunda mevcut; Martijn Maaskant, Thomas Dekker, Michel ve Raymond Kreder olmak üzere Hollandalı sporcular bulunuyor. Slagter, “Takımda olan bir kaç Hollandalı sporcuyla konuştum. U23 yarışlarından tanıdığım genç Amerikalı ve Avusturalyalı sporcular da var. Hepsi takım için iyi şeyler söyledi. Bu takım benim için mükemmel.” dedi.

 

 

Yetenekli sporcunun punçör karakterine uygun, kısa tırmanışlar, kısa tırmanışla biten etaplarda görev alacağı ve Ardenne klasikleri takım kadrosunda yer alacağı belirtiliyor. Kısa tırmanışla biten finişlerdeki güçlü tekniği ile bilinen ve henüz 24 yaşında olan Tom Slagter bu özelliğine, kariyerinin en büyük başarısı olarak bu sezon başında gerçekleşen Tour Down Under 3.etabının galibiyetini alarak gösterdi. Tırmanışla biten üçüncü etabın finişine, Dünya Şampiyonu Philippe Gilbert gibi güçlü isimlerden etap galibiyetini koparmış, 2013 Tour Down Under galibi olmuştu.

 

Tom Slagter, yeni takımı için;”Garmin benim için iyi bir yer. Takım için iyi şeyler hissediyorum. İyi sporcuları olan profesyonel bir takım. Dan Martin ve Ryder Hesjedal’a hayranlıkla birlikte saygı duyuyorum. Kariyerimde beni ilerletecek şeyleri onlardan öğrenebilmeyi umuyorum.” dedi. Slagter’in ne kadar gidebileceğini kendisi de bilmiyor. Perşembe günü Alplerin kategori tırmanışındaki performansı ile hala üzerinde çalışılması gereken eksikler olduğunu gösterdi. “Uzun tırmanışlar için çalışıyorum. Ana bir büyük tur kazanabilirmiyim?, bilmiyorum. Garmin ile koşurken, önümüzdeki yıl bir büyük tur koşacağım kabul edilmişti. Hangi büyük tur olur? Bu gerçekten önemli değil. Gerçekten istediklerimi yapabileceğim bir takımda olmak istedim.” dedi.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın