Tom Boonen’e Tour de France’09 Sürprizi

04/07/2009  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 Quick Step takımının güçlü ismi Tom Boonen 2 kez yaşadığı kokain skandalı sebebi ile Tur organizatörü Aso tarafından Tura katılması men edilmişken… Quick Step takım yöneticilerinin yoğun uğraşları sonucunda CAS ın kararı üzerine Fransa Spor Tahkim Olimpiyat Komitesinin bu  kararı onaması ile (03.07.2009 tarihli karar) Tour de France ‘ a katılım iznini almış oldu.

Son andaki  gelişme ile Quick Step takım listesinden çıkarılan Allan Davis in yerine Tom Boonen ‘in Tour de France 2009 a katılımı sağlandı. Takım olarak bu gelişme için uzun emeklerinin sonucu olarak mutluluk verici olsa da spor camiasında Valverde ile Bonen için çifte standart uygunlandığı konusunda çelişkiler var.

Yine de Boonen in uzun süre yarışlardan uzak kalması Quick Step takımının beklediği başarıyı alabilmesi adına zor gibi görünse de … Tom Boonen in bu sürpriz gelişmeyle Fransa Turları içerisinde efsane olacağını düşündüğümüz bu yılki turda yer alması, bir yıldızın daha katılmış olması, biz izleyiciler için oldukça zevkli bir yarış serisi oluşturacak.

 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın