Tom Boonen Sonunda Takım Kampına Katılıyor

10/12/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Omega – Pharma Quickstep takımının başarılı ismi Tom Boonen geçtiğimiz hafta geçirdiği rahatsızlık sonucu İspanya’daki takım kampına katılamamıştı. Kaptığı bir enfeksiyon yüzünden rahatsızlanan Belçikalı ayrıca 3 gün boyunca da hastanede kalmıştı.

 

Geçtiğimiz haftasonu basına açıklamada buluna Omega – Pharma Quickstep’in sportif direktörü Willfried Peeters, bir kaç gün içinde Tom Boonen’in takıma katılmasını beklediklerini duyurdu. Basına baz açıklamalarda bulunan Peeters, ” Boonen yakında takıma katılacak. Bunu gerçekten çok istiyorum çünkü yalnızca yılın bu döneminde tüm takım bir arada olabiliyor. Yarış sezonu açıldığında zor günler başladığında bunu başarma şansımız pek olmuyor.” dedi.

 

Yarış sezonu henüz başlamasa da Boonen’in bu rahatsızlığı halihazırda onun bu yilki takvimini etkilemiş bulunuyor.  2 Hafta önceki Slovakya kampında da yer alamayan Boonen, aynı zamanda kendi adını taşıyan yardım organizasyonu olan Boonen & Friends Charity Cycle – Cross Race’ e de katılamadı.

 

Boonen’in hastalığı hakkında konuşan menajeri ise, Booen’in dağ bisikleti antrenmanı yaptığı sırada 70. km mide krampı yaşadığını daha sonra hastaneye gittiklerinde kaptığı bir enfeksiyondan dolayı, mide krampının gerçekleştiğini söyledi.

 

Tom Boonen, geçtiğimiz sezon Paris – Roubaix ‘de 4. zaferini yaşayarak önemli bir başarıya imza atmıştı. Ayrıca Londra Olimpiyatları’na daha iyi hazırlanabilmek için Tour de France’ta yer almamıştı. Ayrıca bu sezon da Tour de France’ta yarışmayabileceğini açıklayan Tom Boone bu sezon Klasik Yarışlara odaklanacağını daha önceden açıklamıştı.

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın