Tom Boonen Dirseğinden Ameliyat Oluyor

22/01/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Yarış sezonu henüz tam anlamıyla başlamasa da  Belçikalı bisikletçinin başı dertten kurtulmuyor. Omega – Pharma Quickstep’ in sezon öncesi hazırlık kampına, kaptığı bir enfeksiyondan dolayı geç katılan ve kendi adına düzenlenen bir etkinliğe de katılamayan Boonen bu seferde dirseğinde yaşadığı bir problem yüzünden ameliyat masasına yatacak.

 

Pazartesi günü takımı tarafından yapılan açıklamaya göre 32 yaşındaki bisikletçinin, önümüzdeki pazar günü dirseğinde meydana gelen septik enfeksiyondan dolayı ameliyat olacağı bildirildi. 

 

Boonen’ in dirseğinde enfeksiyon oluşmasının sebebi ise 13 Ocak günü dağ bisikleti ile antrenman yaparken yapmış olduğu kaza. Kaza hakkında konuşan Boonen, ” Sol dirseğimin üstüne düşmüştüm. Üstünde fazla durmadım. Dirseğimde ufak bir sıyrık vardı, ben de temizleyip dezenfekte ettikten sonra evime doğru bisikletimi sürmeye devam ettim.” dedi. Bir hafta sonra dirseğinin şişmeye başladığını söyleyen Boonen, önce antibiyotik tedavisine başladıklarını daha sonraki kontrolünde ise doktorunun ameliyat kararı aldığını belirtti. 

 

” Şişmenin sebebinin enfeksiyon olduğunu bulan ve zaman kaybetmeden problemin çözümüne başlayan medikal ekibimize teşekkür etmek istiyorum.” diyen Boonen sözlerine devam etti; ” Bu, benim için gerçekten ucuz atlattığım bir olay oldu. Çok şükür ki durumum gelişme gösteriyor. Önümüzdeki hafta antrenman ve yarışma takvimimi gözden geçirmem gerekecek. Tabi ki bu problem daha kötü bir zamanda da denk gelebilirdi. Özellikle de bahar klasiklerinin yaklaştığı şu günlerde”

 

Boonen daha önce yaptığı açıklamalarında bu yıl Tour de France’ ta yarışmayabileceğini, hedefinin Bahar Klasikleri olduğunu söylemişti. 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın