Tom Boonen Bir Süre Parkurlardan Uzak Kaldı – Amgen Tour of California İçin Bekliyor

12/04/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

Belçika’nın tek günlük yarışlar uzmanı Tom Boonen Ardenne Klasiklerinden çekilmek zorunda kaldı. 2012 sezonuna tek günlük klasik zaferleri ile müthiş bir geri dönüş yapan Tom başta Belçikalı olmak üzere tüm Dünya’daki fanlarına eski heyecanlı, mutlu ve keyifli yarışları tekrar izletmeye başlamıştı.

 

Galibiyet serisine Tour of Qatar‘da başlayan Tom Boonen, Paris – Nice’te kariyerinin 100 zaferini kazanarak devam etti. Sonrasında klasiklere odaklanan Tom ilk olarak 2012 sezonunda E3 Prijs Vlaanderen – Harelbeke ve arkasından Gent Wevelgem zaferini elde etmişti. Kısa bir süre sonra ise Tour of Flanders galibiyetini elde ederek yarışı üç(3) kez kazanan 5. isim olarak tarihe geçmişti. Son olarak geçtiğimiz hafta Klasiklerin Kraliçesi Paris – Roubaix‘deki zaferi ile Klasiklerin Kralı olarak nitelendirilen profesyonel yarışçı isminin açıklandığı Amstel Gold Race yarışı ve sonrasındaki Liege – Bastogne – Liege klasiğinden uzak kaldı.

 

Ayağındaki iltihaplanma sonucu tedavi süreci geçirmesi mecburi olan sporcu şimdi Ardenne Klasikleri’nden uzak kalarak 13 – 20 Mayıs’taki Amgen Tour of California için bekliyor. Yine geçen hafta içinde İspanya’da arkadan araba çarpması sonucu sol ayağı kırılan bir başka Omega Pharma Quick Step sporcusu Levi Leipheimer‘da Amgen Tour Of California için beklerken takım adına yoğun günler başlamış oldu. Tom’un durumu Levi Leipheimer’e göre daha hafif olduğundan güçlü sporcunun California’ya daha formda döneceği kesin olarak gözlemlenirken Levi Leipheimer ise bu yarışı fazlasıyla önemsediği için hırsı ile büyük bir sürpriz yapabilir.

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın