Tom Boonen 2013 Fransa Turu’nda Yarışmayabilir

14/11/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Mark Cavendish transferi ve takım sahibinin reform açıklamalarıyla birlikte son dönemlerin en çok konuşulan takımlarından olan Omega Pharma – Quickstep’in başarılı bisikletçisi Tom Boonen, Tour de France’da yarışmak istemediğini açıkladı.

 

2013 sezonunun parkurunu gördüğünü ve hoşlanmadığını söyleyen Belçikalı, ana hedeflerini değiştirdiğini sözlerine ekledi ve 2013 baharındaki klasiklere odaklanacağını söyledi. Hint Okyanusu’ndaki Mauritus’daki tatilinden dönen Boonen, iyice dinlendiğini ve seleye oturup antrenmanlara başlama zamanının geldiğini söyledi.

 

Bryn Lennon/Getty Images Europe

 

Belçika’ daki gazetelere açıklamalarda bulunan Boonen, ” Bisikletsiz birkaç haftaya ihtiyacım vardı. Bu aynı zamanda sizi bisiklete karşı acıktırıyor. Şu anda bu açlık başladı ve antrenman yapmak için gerekli motivasyona sahibim.” dedi.

 

Önümüzdeki yaz Tour de France’ta Mark Cavendish’e katılmama ihtimali olan Boonen, klasik yarışlara odaklanacağına göre, belki de ondan bir başka Paris – Roubaix galibiyeti bekleyebiliriz. Herkesin kapasitesini bildiği Belçikalı, 2013 sezonuna, Ocak ayında Arjantin veya Kolombiya’daki yarışlarla başlayabilir.

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın