Tirreno Adriatico Final etabı, Zamana Karşı’da Günün Favorileri

18/03/2014  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Bir anlamda yıldızlar geçidi gibi olan Tirreno Adriatico’nun son etabı bugün San Benedetto del Tronto’da 9,1 kilometrelik, düz profili ile bireysel zamana karşı sergilenecek mücadele ile tamamlanacak. Günün rekabetinde Tony Martin (Omega Pharma-QuickStep), Bradley Wiggins (Team Sky) ve Fabian Cancellara (Trek Factory Racing)’nın mücadelesine tanık olunması bekleniyor.

 

Günün en büyük favorisi, kuşkusuz ki düz profillerde zamana karşı üstadı, geçen yılın final etabı galibi ve son zamana karşı dünya Şampiyonu Tony Martin. Öte yandan, Martin’in en büyük rakibi ve bugün doğum günü olup, doğum gününü kendine has yöntemi ile kutlamayı tercih edecek 2012 final etabın galibi  Fabian Cancellara bugün final etabında galibiyeti arayacak. Geçtiğimiz yıl performans grafiğinde eğim kaybeden Bradley Wiggins’in ise hala formda olduğunu göstermek isteyeeği 9,1 kilometrelik bireysel zamana karşı finali, üç güçlü isim üzerinde yoğunlaşılmasına sebebiyet veriyor.

 

Özetle bu üç büyük favorinin kapatması beklenen podyum için diğer, sürpriz yapabilecek isimlere de değinmekte fayda var. Michael Hepburn ve Luke Durbridge (Orica-GreenEdge), Giro d’italia’da zamana karşı etabını kazanan Alex Dowsett ve Adriano Malori (Movistar), Tirreno Adriatico’nun başında mavi mayoyu taşıyan ve Volta ao Algarve’de Alberto Contador ve Tony Martin’i zamana karşıda geçen Michal Kwiatkowski (Omega Pharma-QuickStep) sürpriz yapabilecek isimler arasında.

 

Aylin Koç
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın