Tirreno Adriatico 5.Etap Galibi ve Yeni Lider Alberto Contador

16/03/2014  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

2014 sezonunun henüz 3.World Tour yarışı, Tirreno Adriatico’da adeta bir yıldızın yeniden doğuşuna tanıklık ediyoruz. Alberto Contador (Tinkoff-Saxo), uzaklaştırma cezası sonrası eski performansını sergileyememiş, sevenlerini buruk beklenti içerisinde bırakmıştı. Ancak, Tirreno Adriatico 4.etap finişinde dün, sevenlerine eski performansını yansıtan ve galibiyeti alan “El Pistolero” bugün Muro di Guardiagrele zirve finişinde yeniden hayranlarına galibiyet getirdi. Contador, profilin en zorlu bölümleri olan son 32 kilometrede sergilediği muhteşem performansla genel sıralama liderliğini de alarak günü tamamladı. Etabın ikinciliğini, 6 saniye geriden Simon Geschke(Giant Shimano), üçüncülüğü ise Benjamin King(Garmin-Sharp) aldı.

 

Tirreno-Adriatico 2014-5.EtapProfil

 

Amatrice’den start alan 5.etapta günün kaçış grubu 8 kişi ile oluştu. Kaçış grubunda; Benjamin King (Garmin Sharp), Adam Hansen (Lotto Belisol), David De La Cruz (NetApp-Endura), Matthias Brandle (IAM Cycling), Andriy Grivko (Astana), Yaroslav Popovych (Trek Factory Racing), Luca Paolini (Katusha) ve Simon Geschke (Giant Shimano) yer aldı.

 

 

Etabın, son 40 kilometresinde yer alan 2 ciddi tırmanışın genel sıralamada etkileyici olacağı biliniyordu. 8 kişilik kaçış grubundan, ilk tırmanış Passo Lanciano’da ana grubun önünde sadece 4 isim, King, Geschke, De La Cruz ve Hansen kalmıştı. Passo Lanciano’nun zirvesine doğru ana grubun ön tarafında kalan favoriler arasından finişe 32 kilometre kala gelen atağın sahibi Alberto Contador, önceki yıllarda görmeye alıştığımız, son yıllarda ise hasret kaldığımız eğimin en zor yerine has güçlü torkla yaptığı atakların bir benzerini başlattı. Contador’un güçlü ve genç rakibi Nairo Quintana(Movistar), Contador’un atağına cevap veremezken Contador adeta zirvedeki finişin galibiyetine ve mavi lider mayoya odaklanmışçasına tempo düşürmeden tırmanmaya devam etti.

 

PIC443185465

 

Öncelikle, kaçış grubundan kopan Adam Hansen(Lotto-Belisol)’i  finişe 30 kilometre kala yakaladı. Hansen, Conrador’un arkasına takılarak öndeki grubu finişe 8,7 kilometre kala yakalayarak tempo düşürmeden ilerledi. Contador’un gelişi ile 5 kişi olan grup, tecrübeli yıldızın temposuna tutunmakta zorluk çekerken ekranlara yansıdı ve gruptan kopmalar başladı. Muro di Guardiagrele’nin son bölümlerinde geçilecek %30’u bulan bölüm öncesi Contador grubundan atak geldi. Çıkgın kaçış denemesini yapan eski Amerika Yol Şampiyonu Benjamin King(Garmin Sharp)yaklaşık 500 metrelik kaçış denemesi sonrası acı çekerkerken ekranlara yansıdı ve genç sporcu Contador’un olağanüstü tırmanış temposuna yenik düşerek geride kalmaya başladı.

 

Müthiş tırmanış temposuna en uzun süre tutunmayı başaran Giant Shimano takımının tırmanışçısı Simon Geschke oldu. Geschke, son kilometrede Contador’a atak çabasına girse de tecrübeli İspanyol, bu çabaya ani tempo artışı cevabını verdi ve Geschke’yi kolaylıkla silkeledi. Özlenen Contador performansı, zirvede rahatlıkla aldığı etap galibiyeti ve genel sıralama liderliği ile unutulmaz bir Pazar zevki yaşattı. Contador’un 6 saniye gerisinde etabın ikinciliğini alan Simon Geschke oldu. Üçüncülüğü ise Benjamin King aldı.

 

 TirrenoAdriatico5.etap

 

Gün sonunda Mavi mayo el değiştirerek Alberto Contador’a geçti. Genel sıralama rekabetinde, Contador’un en yakın rakibi Nairo Quintana(Movistar) etabı Contador’un 1 dakika 51 saniye gerisinde tamamlayarak zaman kaybetti. Genel Sıralama ikinciliğinde yer alan Quintana, mavi mayonun 2 dakika 8 saniye gerisinde bulunuyor.

 

TirrenoAdriatico5.EtapContador

 

 

Tirreno Adriatico 5.Etap Finiş Sıralaması

1 Alberto Contador Velasco (Spa) Tinkoff-Saxo 4:54:42
2 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano 0:00:06
3 Benjamin King (USA) Garmin Sharp 0:00:45
4 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol 0:01:01
5 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:26
6 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha 0:01:39
7 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo 0:01:42
8 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
9 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing
10 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
11 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha 0:01:48
12 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:01:51
13 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Team Sky 0:01:54
14 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 0:02:01
15 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr 0:02:06
16 Christopher Horner (USA) Lampre-Merida
17 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 0:02:17
18 Bartosz Huzarski (Pol) Team NetApp – Endura 0:02:19
19 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing 0:02:23
20 Peter Sagan (Svk) Cannondale 0:02:38
21 Tiago Machado (Por) Team NetApp – Endura 0:03:00
22 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 0:03:06
23 Igor Anton Hernandez (Spa) Movistar Team 0:03:26
24 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:03:52
25 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team
26 Andrew Talansky (USA) Garmin Sharp
27 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Shimano
28 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
29 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF 0:04:16
30 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:04:37
31 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida 0:04:41
32 Ivan Basso (Ita) Cannondale 0:04:45
33 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge
34 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team
35 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:05:06
36 Cameron Meyer (Aus) Orica Greenedge 0:05:55
37 Wouter Poels (Ned) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:06:02
38 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:06:03
39 Fabian Cancellara (Swi) Trek Factory Racing 0:06:35
40 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 0:06:37
41 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Team NetApp – Endura 0:07:22
42 Luca Paolini (Ita) Team Katusha 0:07:48
43 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 0:10:11
44 Johan Van Summeren (Bel) Garmin Sharp
45 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol
46 Alexandr Kolobnev (Rus) Team Katusha
47 Iker Camano Ortuzar (Spa) Team NetApp – Endura
48 Kristijan Koren (Slo) Cannondale
49 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
50 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
51 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling
52 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar
53 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
54 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling Team
55 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha
56 Hayden Roulston (NZl) Trek Factory Racing 0:10:21
57 Markel Irizar Aranburu (Spa) Trek Factory Racing 0:10:28
58 Daryl Impey (RSA) Orica Greenedge 0:10:38
59 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky
60 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team 0:10:50
61 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:11:09
62 Romain Sicard (Fra) Team Europcar 0:11:26
63 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling
64 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing 0:11:46
65 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 0:11:52
66 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF 0:16:41
67 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team
68 David Millar (GBr) Garmin Sharp 0:16:49
69 Jack Bauer (NZl) Garmin Sharp 0:16:51
70 Thomas Dekker (Ned) Garmin Sharp
71 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
72 Daniel Martin (Irl) Garmin Sharp
73 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano
74 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
75 Bram Tankink (Ned) Belkin Pro Cycling Team
76 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida 0:17:04
77 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team
78 Bradley Wiggins (GBr) Team Sky
79 Ian Stannard (GBr) Team Sky
80 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
81 Jesse Sergent (NZl) Trek Factory Racing
82 Tony Martin (Ger) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
83 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing 0:17:22
84 Angel Vicioso Arcos (Spa) Team Katusha
85 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo 0:17:35
86 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo
87 Marc Goos (Ned) Belkin Pro Cycling Team
88 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha 0:17:46
89 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky 0:17:56
90 Kristian Sbaragli (Ita) MTN – Qhubeka 0:21:25
91 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
92 Cesare Benedetti (Ita) Team NetApp – Endura 0:21:27
93 Yoann Offredo (Fra) FDJ.fr
94 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol
95 Moreno Moser (Ita) Cannondale
96 Jaco Venter (RSA) MTN – Qhubeka
97 Mickael Delage (Fra) FDJ.fr 0:22:12
98 David Boucher (Fra) FDJ.fr
99 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale 0:25:35
100 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Shimano
101 Alan Marangoni (Ita) Cannondale
102 Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro Cycling Team
103 Thomas Lövkvist (Swe) IAM Cycling
104 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro Cycling Team
105 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge
106 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo
107 Gerald Ciolek (Ger) MTN – Qhubeka
108 Simon Clarke (Aus) Orica Greenedge
109 Nick Nuyens (Bel) Garmin Sharp
110 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
111 Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN – Qhubeka
112 André Greipel (Ger) Lotto Belisol
113 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
114 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida
115 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Shimano
116 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale
117 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky
118 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Shimano
119 Adriano Malori (Ita) Movistar Team
120 Jay Robert Thomson (RSA) MTN – Qhubeka
121 William Bonnet (Fra) FDJ.fr
122 Zakkari Dempster (Aus) Team NetApp – Endura 0:25:48
123 Andreas Stauff (Ger) MTN – Qhubeka 0:25:55
124 Dominic Klemme (Ger) IAM Cycling
125 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling
126 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale
127 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol
128 Robert Wagner (Ger) Belkin Pro Cycling Team 0:26:02
129 Marco Coledan (Ita) Bardiani-CSF 0:26:04
130 Dmitry Kozontchuk (Rus) Team Katusha
131 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida 0:26:06
132 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr 0:26:10
133 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF 0:26:12
134 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF
135 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar
136 Tony Hurel (Fra) Team Europcar
137 Marcel Kittel (Ger) Team Giant-Shimano
138 Filippo Fortin (Ita) Bardiani-CSF
139 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr
140 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
141 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF
142 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol
143 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol
144 Ignatas Konovalovas (Ltu) MTN – Qhubeka
145 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale 0:26:27
146 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge 0:26:32
147 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar
148 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
149 Oscar Gatto (Ita) Cannondale 0:26:36
150 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida 0:26:40
151 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 0:26:49
152 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano 0:27:10
153 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 0:27:14
154 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida 0:27:19
155 Jens Mouris (Ned) Orica Greenedge 0:27:26
156 Paul Voss (Ger) Team NetApp – Endura 0:28:43
157 Sam Bennett (Irl) Team NetApp – Endura 0:28:46
158 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
159 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani-CSF
160 Mark Renshaw (Aus) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
161 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling
162 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo
163 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo
164 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo
165 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:28:53
166 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team 0:28:56
167 Michael Hepburn (Aus) Orica Greenedge
168 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:29:00
DNS Richie Porte (Aus) Team Sky
DNS Davide Malacarne (Ita) Team Europcar

5.Etap Sonunda Genel Sıralama

1 Alberto Contador Velasco (Spa) Tinkoff-Saxo 21:01:30
2 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:02:08
3 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo 0:02:15
4 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing 0:02:39
5 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:40
6 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Team Sky 0:02:50
7 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha 0:02:51
8 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 0:02:56
9 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha 0:02:58
10 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing 0:03:06
11 Christopher Horner (USA) Lampre-Merida
12 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 0:03:07
13 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 0:03:09
14 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 0:03:39
15 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr 0:04:01
16 Bartosz Huzarski (Pol) Team NetApp – Endura 0:04:16
17 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 0:05:08
18 Andrew Talansky (USA) Garmin Sharp 0:05:25
19 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:05:57
20 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge 0:06:09
21 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:06:13
22 Ivan Basso (Ita) Cannondale 0:06:23
23 Benjamin King (USA) Garmin Sharp 0:06:26
24 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team 0:06:31
25 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:06:47
26 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:06:48
27 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida 0:07:11
28 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Shimano 0:07:24
29 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF 0:07:43
30 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 0:11:22
31 Peter Sagan (Svk) Cannondale 0:11:23
32 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano 0:11:36
33 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:11:41
34 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 0:14:18
35 Igor Anton Hernandez (Spa) Movistar Team 0:14:24
36 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 0:14:31
37 Wouter Poels (Ned) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:18:12
38 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 0:19:27
39 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky 0:19:57
40 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 0:19:58
41 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 0:20:16
42 Iker Camano Ortuzar (Spa) Team NetApp – Endura 0:20:19
43 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo 0:20:32
44 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol 0:20:36
45 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team 0:20:53
46 Romain Sicard (Fra) Team Europcar 0:21:30
47 Moreno Moser (Ita) Cannondale 0:22:22
48 Tiago Machado (Por) Team NetApp – Endura 0:22:45
49 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol 0:23:05
50 Johan Van Summeren (Bel) Garmin Sharp 0:24:23
51 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing 0:24:57
52 Angel Vicioso Arcos (Spa) Team Katusha 0:25:37
53 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 0:26:03
54 Fabian Cancellara (Swi) Trek Factory Racing 0:26:39
55 Daniel Martin (Irl) Garmin Sharp 0:26:48
56 Bradley Wiggins (GBr) Team Sky 0:26:49
57 Simon Clarke (Aus) Orica Greenedge 0:26:56
58 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling 0:27:19
59 Jack Bauer (NZl) Garmin Sharp 0:27:35
60 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Team NetApp – Endura 0:27:58
61 Daryl Impey (RSA) Orica Greenedge 0:28:55
62 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling 0:29:21
63 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge 0:29:34
64 Alexandr Kolobnev (Rus) Team Katusha 0:29:37
65 Luca Paolini (Ita) Team Katusha 0:29:45
66 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 0:29:53
67 Markel Irizar Aranburu (Spa) Trek Factory Racing 0:29:59
68 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team 0:30:06
69 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo
70 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida 0:30:09
71 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling Team 0:31:11
72 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team 0:31:19
73 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing
74 Hayden Roulston (NZl) Trek Factory Racing 0:31:28
75 Kristijan Koren (Slo) Cannondale 0:33:17
76 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team 0:33:56
77 Tony Martin (Ger) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:35:19
78 Bram Tankink (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:35:48
79 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling 0:35:53
80 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling 0:36:10
81 Ian Stannard (GBr) Team Sky 0:36:15
82 Cameron Meyer (Aus) Orica Greenedge 0:36:20
83 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team 0:36:53
84 Marc Goos (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:37:00
85 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF 0:38:21
86 David Millar (GBr) Garmin Sharp 0:39:30
87 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol 0:40:07
88 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha 0:41:31
89 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha 0:44:17
90 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale 0:44:21
91 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 0:44:27
92 Thomas Lövkvist (Swe) IAM Cycling 0:44:45
93 Adriano Malori (Ita) Movistar Team 0:44:48
94 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar 0:45:13
95 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 0:45:17
96 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 0:45:49
97 Kristian Sbaragli (Ita) MTN – Qhubeka 0:45:55
98 Oscar Gatto (Ita) Cannondale 0:45:57
99 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling 0:46:06
100 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo 0:46:40
101 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF 0:48:12
102 Jesse Sergent (NZl) Trek Factory Racing 0:48:29
103 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano 0:48:35
104 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale
105 Thomas Dekker (Ned) Garmin Sharp 0:48:44
106 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky 0:49:12
107 Alan Marangoni (Ita) Cannondale 0:49:16
108 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo 0:51:18
109 Yoann Offredo (Fra) FDJ.fr 0:52:16
110 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar 0:53:07
111 Jaco Venter (RSA) MTN – Qhubeka 0:53:35
112 Mickael Delage (Fra) FDJ.fr 0:53:44
113 David Boucher (Fra) FDJ.fr
114 Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN – Qhubeka 0:54:23
115 André Greipel (Ger) Lotto Belisol 0:55:59
116 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo 0:56:10
117 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr 0:56:53
118 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:57:01
119 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida 0:57:08
120 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida 0:57:09
121 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol 0:57:12
122 Zakkari Dempster (Aus) Team NetApp – Endura 0:57:17
123 Nick Nuyens (Bel) Garmin Sharp 0:57:24
124 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge 0:57:32
125 Dominic Klemme (Ger) IAM Cycling 0:57:34
126 William Bonnet (Fra) FDJ.fr 0:57:40
127 Gerald Ciolek (Ger) MTN – Qhubeka 0:57:43
128 Dmitry Kozontchuk (Rus) Team Katusha 0:57:46
129 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale 0:58:09
130 Ignatas Konovalovas (Ltu) MTN – Qhubeka 0:58:20
131 Tony Hurel (Fra) Team Europcar 0:58:37
132 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 0:58:39
133 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar 0:58:52
134 Robert Wagner (Ger) Belkin Pro Cycling Team 0:58:53
135 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo 0:59:10
136 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol 0:59:14
137 Marco Coledan (Ita) Bardiani-CSF 0:59:35
138 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Shimano 0:59:36
139 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale 0:59:50
140 Cesare Benedetti (Ita) Team NetApp – Endura 1:00:02
141 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Shimano 1:00:04
142 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano 1:00:09
143 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr 1:00:30
144 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale 1:00:36
145 Michael Hepburn (Aus) Orica Greenedge 1:01:21
146 Filippo Fortin (Ita) Bardiani-CSF 1:01:38
147 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 1:01:45
148 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida 1:01:59
149 Mark Renshaw (Aus) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 1:02:01
150 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky 1:02:10
151 Sam Bennett (Irl) Team NetApp – Endura 1:02:21
152 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 1:02:31
153 Paul Voss (Ger) Team NetApp – Endura 1:03:43
154 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol 1:04:18
155 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 1:04:19
156 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF 1:05:14
157 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani-CSF 1:05:56
158 Jay Robert Thomson (RSA) MTN – Qhubeka 1:06:08
159 Marcel Kittel (Ger) Team Giant-Shimano 1:06:17
160 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF 1:06:37
161 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida 1:06:43
162 Jens Mouris (Ned) Orica Greenedge 1:07:20
163 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team 1:08:18
164 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling 1:08:32
165 Andreas Stauff (Ger) MTN – Qhubeka 1:09:09
166 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Shimano 1:10:06
167 Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro Cycling Team 1:13:28
168 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 1:21:42

 

Aylin Koç
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın