Tirreno Adriatico 2012 Tanıtım Yüzü Cadel Evans

16/02/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

İtalya’nın Tirreno ve Adriatico kıyıları arasında yapılan bu yarış bahar klasiklerinin ilki olan Milan-Sanremo’ya hazırlık olarak görülüyor. 2009’da UCI World Tour takvimine girmesiyle World Ranking(Dünya Sıralaması) puanları için bir çok favori sporcunun da katılımının artmasını sağlamıştı. Yarışın organizatörü RCS Sport – La Gazzetta della Sport yarışın 2012 tanıtımında Cadel Evans’ı seçti. 7 Etaplık zorlu yarışın 2011 galibi Cadel Evans 2012 Tirreno Adriatico’ya ünvanını korumak üzere katılacağını açıkladı.

 

Photo: Press RCS Sport / Daniele Badolato / Lapresse

 

Cadel,”Bu çok prestijli bir yarış. Ben her zaman Tirreno-Adriatico’yu sevdim. 2012 parkuru daha seçici ama ben yine kazanmayı umuyorum. Geçen yılki başarımdan gurur duyuyorum. Yarışın bu yılki tanıtım yüzü olmak çok güzel” dedi. 2011 Fransa Bisiklet Turu Şampiyonu Evans bu sezon da Tirreno Adriatico Şampiyon ünvanını korumak üzere start alacak.

 

1 Şubat’ta gerçekleşen Tirreno Adriatico prezantasyonunda 2012 etapları tanıtılmıştı. İlk etap 7 Mart’ta takım zamana karşı ile başlayacak. Tirreno Adriatico 2012’nin tanıtım yüzü Cadel Evans’ın yüzü ilk olarak yarışın tanıtım videosunda kullanıldı. Her yıl olağan üstü güzellikte, heyecan veren video tanıtımları ile hayran toplayan Tirreno Adriatico’nun 2012 videosu;

 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın