Tirreno Adriatico 2012 Etapları Tanıtıldı

02/02/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

Sezon Yarışlarında İtalya’nıın ilk önemli turu Tirreno Adriatico için etaplar ve güzergahları hazır. Dün, 01 Şubat Çarşamba günü prezantasyonu yapılan ve 2012’deki startı ile 47.edisyonunu gözler önüne sunan yarış organizatörü RCS Sport yine coşkulu bir tur vaad ediyor. 7-13 Mart tarihlerinde gerçekleşecek Tirreno Adriatico 7 etabında bu yıl toplam 1.063,2 kilometre mesafe kat edilecek. 2012 Etap tanıtımları İtalya’nın yıldız isimlerinden Michele Scarponi katılımıyla gerçekleşti. Scarponi’nın yanı sıra İtalya Bisiklet Federasyonu Başkanı Alfredo Martini ve Yarışın Organizasyonundan sorumlu Mauro Vegni tanıtımı gerçekleştirdi.

 

Photo: Press RCS Sport / Gian Mattia D’Alberto / Lapresse

 

Bu sezon Tirreno Adriatico’nun daha da güçlü isimlerin katılımıyla gerçekleşeceği tahmin ediliyor. Giro d’italia prezantasyonunda Tirreno-Adriatico’ya katılmayı hedeflediğini belirtmişti. Spor Tahkim Mahkemesinin artık nihai kararı açıklaması gerekliliğini baskılayan global basın gücüne karşı en son ertelediği 6 Şubat tarihinde açıklaması beklenen karar ile Contador’un Tirreno Adriatico’ya katılıp katılmayacağı da anlaşılacak. Giro tanıtımında, kariyerinde Tirreno Adriatico galibiyeti olmadığı için 2012 sezonunda Tirreno Adriatico’ya katılacağını açıklayan Contador eğer CAS kararı lehine sonuçlanırsa bizlere küçük bir Fransa Bisiklet Turu rekabet testi ziyafeti çıkabilir. Zira geçen yıl kraliçe etap olan 5.etap sonunda genel sıralama liderliğini alarak, tur sonuna kadar koruyan ve 2011 Tirreno Adriatico Galibi olan Cadel Evans ile Contador arasında güzel bir mücadele yaşabilir. Bu yıl SKY takımında yarışan 2011 Dünya Şampiyonu Mark Cavendish‘de Organizasyona verilen takım lider isimleri arasında.

 

Photo: Press RCS Sport / Gian Mattia D’Alberto / Lapresse

 

2012 Etap tanıtımının konuğu Michele Scarponi ise; “Tirreno Adriatico gerçekten özenmli. Bu yıl daha da zor olacak. Özellikle Cadel Evans ve Alberto Contador gibi isimler varken kazanmak kolay olmayacaktır. Ama yarışın keyfine varacağız.” dedi. Lampre takım lideri olarak Tirreno Adriatico’ya katılacak olan Scarponi’de zor olacağını belirtse de 2009’daki galibiyetini tekrarlamak yani kazanmak istiyor.

 

 

Photo: Press RCS Sport / Gian Mattia D’Alberto / Lapresse

 

İtalya’nın Tirreno ve Adriatico kıyıları arasında yapılan yarışın ilk etabı yine Takım Zamana Karşı etabı ile bu kez San Vincenzo-Donoratico’da gerçekleşecek.

 

 

 

47. Tirreno-Adriatico Etaplar:

 

Etap 1: San Vincenzo – Donoratico TTT; 16.8km
Etap 2: San Vincenzo-Indicatore; 230km
Etap 3: Indicatore – Terni; 178km
Etap 4: Amelia – Chieti; 252km
Etap 5: Martinsicuro – Prati di Tivo; 196km
Etap 6: Offida – Offida; 181km
Etap 7: San Benedetto del Tronto ITT; 9.3km

 

 

RCS Sport’un 18 Pro Lisanlı takımın yanı sıra 2 davetiye ile 20 takım arasında geçmekte olan Tirreno Adriatico, Giro davetiyelerinin açıklandığı tarihte sürpriz yapılmıştı. RCS Sport yönetim kurulu kararı ile 2 davet hakkını 4 davetiyeye çıkarttığını açıklamıştı. Bu yıl Tirreno Adriatico 22 takım ve her takımın 8 sporcu ile katılımıyla daha zorlu mücadeleye sahne olacak.

 

 

2012 Tirreno Adriatico Takımları:

 

Acqua & Sapone
AG2r
Astana
BMC
Coldeportes
Colnago
Euskaltel
Farnese
FDJ
Garmin
Greenedge
Katusha
Lampre
Liquigas
Lotto
Movistar
Omega Pharma
Rabobank
Radioshack
Saxo Bank
Sky
Vacansoleil

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın