Tinkoff Bank, Saxo-Tinkoff’un Sponsorluğunu Bıraktı

26/07/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

Tinkoff Bank, bu sezon sonundan itibaren Saxo-Tinkoff takımının sponsorluğunu bırakıyor. Tinkoff Bank yetkilileriyle yaptıkları görüşmelerde takımın nasıl yönetileceğine dair bile anlaşamadıklarını belirten takımın sahibi Bjarne Riis, önümüzdeki sezon için yeni bir sponsor aramaya başlayacak. Bu gelişme üzerine yeni olasılıkları keşfetme kararı alan Riis, “Oleg Tinkov’a ve Tinkoff Bank’a takıma yaptıkları katkılar için teşekkür etmek isterim. 2013 sonuna kadar Tinkoff Bank’la çalışmaktan memnun olacağım. Bu vesileyle hepsine gelecekteki projelerinde de başarılar dilerim,” dedi.

 

2008 yılından beri takımın sponsorluğunu yapan Saxo Bank ise, 2014 yılında da sözleşmelerinin devam edeceğini daha önceden duyurmuştu ve bu hafta başında yaptığı açıklamada da Oleg Tinkov’la önümüzdeki sezon için yapılan görüşmelerde bazı zorluklar ortaya çıktığını bildirmişti.

 

Bjarne Riis konuyla ilgili düşüncelerini, “Birçok güçlü partnere sahibiz. Ana partnerimiz Saxo Bank da 2014’te bizimle olacak ve konuyla ilgisi olan herkesin yararına bir çözüm bulmamıza yardım etmek istiyor. Bu yüzden önümüzdeki yıllarda da güçlü ve rekabetçi bir takıma sahip olacağımıza eminim,” sözleriyle ifade etti.

 

Oleg Tinkov, Saxo-Tinkoff’un kaptanı Alberto Contador’un dördüncülükle tamamladığı Tour de France bittiğinden beri, İspanyol sporcuyu Twitter üzerinden “Conta’nın performansı iyi değildi. Kendinde birçok şey değiştirmesi ve daha profesyonel olması gerekli. Bunu yapacak mı? İşte asıl soru bu…” ve “Performansı, aldığı maaşla orantılı değil. Fazla zengin ve yeterince aç değil, bu benim fikrim ve bunu söylemeye hakkım var. Daha fazla çalışması gerekli,” şeklinde eleştiriyordu. Tinkov, daha sonraları attığı bir tweet’te ise, “Onu daha iyi olmaya zorluyorum. Belki de ona yardım ediyorum, göreceğiz.” demişti.

 

Saxo Bank iletişim direktörü Kasper Elbjorn, 2014’te sponsorluğa devam edeceklerini doğruladı ve bankanın direktörü Lars Seier’in de yeni bir sponsor bulmak konusunda takıma yardımcı olmaktan memnun olacaklarını” belirttiğini ifade etti.

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın