Thor Hushovd 2012 Sezonunda BMC Takımı Adına Yarışacak

09/08/2011  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

2010 Dünya Şampiyonu, hali hazırda hala Dünya Şamiyonluğu mayosu(Gökkuşağı Mayo) sahibi olan ve Fransa Bisiklet Turu’nun gündemine düşen Thor Hushovd’un Garmin-Cervelo takımından BMC takımına geçeceği yönündeki spekülatif haberler Yol Bisikleti dünyasının spekülatif denen ama her zaman gerçekliği görülen haber mantalitesi ile yine karşımıza çıkmış oldu. Fransa Bisiklet Turu’nda 8 gün Sarı Mayoyu taşıyarak ve hatta Sarı Mayo ile Tyler Farrar’a domestik göreviyle çalıştığı 3.etap da dahil olmak üzere bu yıl Fransa Bisiklet Turu’nda beklenenden fazlasını performans olarak sergilemiş, herkesi kendisine hayran bırakmıştı. Sarı mayo başarısı, Sarı mayo ile domestiklik yapma alçak gönüllülüğü bir yana, Gökkuşağı mayonun korkulan batıl inancını da kırmayı başardı. Sözüm ona gökkuşağı mayonun uğursuzluğu efsanesinin gerçek yüzünü 13.etapta üstelik bir sprinter olarak Pireneler’de aldığı etapla da uğursuzluk efsanesini kırmıştı. Zaferde bu yıl dur durak bilmeyen Thor Hushovd Fransa Bisiklet Turu’nun 16.etabını da kaçırmadı.

 

 

Bugün Hushovd’un transfer haberi BMC Takım Başkanı ve Genel Müdürü Jim Ochowicz tarafından basına duyuruldu. 2012 sezonunda BMC Racing Team formasını taşıyacak Dünya Şampiyonu Thor Hushovd ile sözleşme imzalandı. 2012 sezonu sonunda 2014’e uzatmak üzere görüşmeye açık bırakılan sözleşmenin Hushovd açısından doğru karar mı? yanlış karar mı? varyasyonlarında şüpheler devam ediyor. Thor Hushovd BMC takımı için elbette olumlu ve istekli görünüyor. Takımın tecrübeli olduğuna dikkatleri çeken Hushovd, “Herkes ne yapması gerektiğini biliyor” dedi. Ancak bu durumun olumsuz yanları Hushovd aleyhine işleyebilir.

 

 

Takımın yeni politikası en güçlü isimleri toplamak ise, ki öyle görünüyor… Takımı bir kriz bekliyor olabilir. Eğer bir takım için liderler toplanırsa, etap, tur yada klasiklerde takım içerisinde liderlik çekişmesi yaşanabilir. Bu durumda Cadel Evans, George Hincapie, Thor Hushovd, Tejay Van Garderen ve olası bir söylenti de Philippe Gilbert’in transferi gerçekleşirse, Thor Hushovd bu isimler arasında harcanabilir. Garmin-Cervelo takımından ayrılıp, BMC’ye geçmesi Thor Hushovd hayranları tarafından endişe ile takip edilirken endişeli yorumların ve senaryoların da ardı arkası kesilmiyor. Sonuç olarak tahmini yazılacak olumsuz senaryolar bir yana, Thor Hushovd’u gelecek yıl BMC forması ile izleyeceğiz.

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın