Thomas Voeckler, Volta ao Alvarge ile Dönmeyi Hedefliyor

27/01/2014  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

2014 sezonuna şanssız başlayan Fransız sporcu Thomas Voeckler ( Europcar ), Şubat ayı sonunda gerçekleşecek Volta ao Algarve ile yarışlara geri dönmeyi umuyor. Yeni sezonun ilk WorldTour yarışı, Santos Tour Down Under’a start almak üzere takımı ile Avusturalya’ya geçtiği ilk gün, antrenman sırasında bir araca çarpan ve köprücük kemiğini kıran Voeckler, start alamadan Fransa’ya geri dönmüştü.

 

Geçtiğimiz sezon Nisan ayında gerçekleşen tek günlük yarış, Amstel Gold Race’de yine aynı (sağ) köprücük kemiğini kıran 34 yaşındaki sporcu, Fransız gazetesi L’Equipe ile konuştu.

Tedavim iyi gidiyor. Hala takım yönetimi ve takım doktorlarıyla konuşuyorum. Volta ao Algarve sonrası yarışlara dönmeyi düşünemiyorum. Sabırlı olmam gerekiyor. Gecikmeyi göz önüne alarak, yarışta dinlenmeyim.

Thomas Voeckler, çok etaplı Portekiz yarışı ile dönmesi mümkün olduğu takdirde, ana grubun önünde görülmeyeceğini, ana grubun arka taraflarında olacağını özellikle vurguladı. Kaza öncesi, Thomas Voeckler’in 2014 sezonundaki ilk hedefinin Paris-Nice olduğu, sporcu tarafından açıklanmıştı.

 

 

Aylin Koç
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın