Theo Bos, Üç Dikişle TUR’a Devam

27/04/2014  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

Theo Bos, Üç Dikişle TUR'a Devam

 

Belkin takımının yıldız sprinteri Theo Bos, 141 kilometrelik açılış etabı galibi Mark Cavendish’in ardından, etabı üçüncü sırada tamamladı. Finiş sonrası, kaza yapan 30 yaşındaki Hollandalı sporcu, geçen yıl ki şanssızlığı sonrası bu yıl da TUR’a talihsiz başladı.

 

Theo Bos, Üç Dikişle TUR'a Devam

 

2012 Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun açılış ve kapanış etaplarının galibiyetini alan Bos, geçtiğimiz yıl ikinci etapta Mark Renshaw’un kazasından etkilenerek abandone olmuş, TUR’dan çekilmek zorunda kalmıştı. Açılış etabı öncesi röportaj yaptığımız güçlü sprinter, geçen yıl yaşadığı şanssızlığa atıfta bulunarak, bu yıl rakiplerin de daha güçlü olduğunu, etabın sadece finişinde değil, finiş için yer kapma mücadelesinde de sprint atmak gerektiğini, dolayısıyla iki kez sprint atılacağını söylemişti. Bu yıl, kazalardan uzak kalmaya çalışacağını belirten sporcu, etap sonunda galibiyeti alan Britanya Şampiyonu Mark Cavendish(Omega Pharma QuickStep) ardından günü üçüncü sırada tamamlamıştı. Podyum seramonisine katılmayan Theo Bos’un kaza haberi detayları ve sağlık durumu ilerleyen saatlerde ulaştı.

 

Theo Bos, Üç Dikişle TUR'a Devam

 

Toplu sprint finişinin yapıldığı açılış etabında finiş sonrası gerçekleşen kazada, Hollandalı sporcunun finişdeki üçüncülüğü ardından başını öne eğerek ilerlediği sırada, Tur aracına arkadan çarpmış olması büyük üzüntü yarattı. Tecrübeli sporcu çenesini çarpması sonucu, günü üç dikiş ile tamamladı. Belkin takım lideri, yarın Alanya’dan Kemer’e 174,2 kilometre mesafesiyle TUR’un ikinci etabı mücadelesine start alacak.

 

 

Aylin Koç
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın