Team Sky’ın Yeni Yarış Koçu Bobby Julich

11/11/2010  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

İngiltere takımı Team Skyın 2011 sezonu için yeni yarış koçu 10 Kasım Çarşamba akşamı Sky takımı yönetimince açıklandı. Sky’ın yeni yarış koçu emekli olimpik sporcu Bobby Julich oldu.

 

2004 yılında bireysel zamana karşıda üçüncülük elde eden ve gerçek adı Robert Julich olan Amerika’lı sporcu 2008 yılının Şubat ayında son takımı Saxo Bank‘tan yaptığı açıklama ile emekliliğini duyurmuştu. Emeklilik açıklamasından sonra Saxo Bank sportif direktörü desteği ile Kasım 2010 sonuna kadar Saxo Bank teknik direktörü olmuştu. Fakat Saxo Bank takımı içerisinde bu sezon yaşanan köklü değişiklikler ve Kim Anderson’un Saxo Bank’tan ayrılması sebebiyle Riis adına çalışmak istemediği söylentileri dolaştı. Ve her zaman olduğu gibi yarış dünyasında dolaşan söylentilerin bir kez daha söylentinin ötesinde gerçeklik taşıdığına şahit olduk.

 

Dün akşam saatlerinde yapılan Team Sky açıklamasında yeni yarış koçu olarak Bireysel zamana karşı ve tırmanışlarda tecrübeli isim Bobby Julich Saxo Bank’tan ayrılarak Team Sky yarış koçluğuna  transfer  olduğu  açıklamalar  sonrası netliğe kavuştu. 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın