Team SKY’ın Yeni Performans Koçu, Shaun Stephens

14/11/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Team SKY, 2013 sezonu ile göreve başlayacak, yeni performans koçunu bugün açıkladı. Britanya takımının yeni performans koçunun Avusturalyalı Shaun Stephens olacağı açıklandı. 37 yaşındaki Stephens’ın, günümüzün dünyadaki en iyi triatlon koçlarından biri olduğu biliniyor. 2012 Londra Olimpiyatlarına Avusturalya’nın baş antrenörü olarak katılmıştı. 2000-2007 yıllarında Queensland Academisi Triatlon bölümünde, Program yöneticisi/ baş antrenörlük bölümü için çalışan Stephens, akademik kariyeri sayesinde çok derin bir spor bilimleri geçmişine de sahip. Olimpiyat madalyaları kazanan, dünya şampiyonu olmayı başaran başarılı sporcular yetiştirmiş, Avusturalya’nın en iyi performans antrenörlerinden biri.

 

SKY ile tam zamanlı performans koçluğu için anlaşan Stephens, AIS(Australian Institute of Sport) , Avusturalya Triatlonu ve Milli Antrenörlük – Baş Antrenör ve Program Müdürü olarak görev yaptığı, mevcut rollerini bırakacak. Dolayısıyla bu transfer ile Avusturalya ciddi bir kan kaybı yaşamış olacak. Stephens transferi için, ” Sky programının bir parçası olarak çalışma fırsatı bulduğum için heyecanlıyım. Son üç yıldır, ilgi ile onların üstün performansları izledim. SKY ekininin oluşumundan çok etkilendim ve bisiklette uyguladıkları yenilikçi takım stratejilerinden de çok etkilendim.”, “Triatlondaki koçluk tecrübem, uyguladığım spor bilimlerini, takıma aktarıp yeni fikirler vermeyi hedefliyorum. Diğer disiplin çeşitliliklerini, takım destek ve sporcularına dahi edip, takım stratejilerini çeşitlendirme girişimi ile diğer takımlara fark yaratma vizyonunun Dave Brailsford’dan geldiğine inanıyorum. Yeni bir spor dalını anlamak için sabırsızlanıyorum. sonuçta zaten elde edilmiş muazzam bir başarının üzerine başarı inşa etmek kolay değildir.” dedi.

 

SKY’ın takım patronu Dave Brailsford ise Shaun Stephens’ın transferi ile ilgili, “Stephens’ın transferi ile, SKY takımı dünyanın en iyi antrenörleri ve destek ekibi ile çalışma konusundaki kararlılığınıı gösteriyor. Başarı konusunda inanılmaz bir çığır açmak için, bisiklete taze(yepyeni) bir uzmanın dahil olması heyecanlandırıyor. Yüzme disiplininden transfer edilan Tim Kerrison’dan bu yana transferlerde Shaun’un da gelişi ile dünyanın 1 numaralı takımı olarak yerimizi koruyacağımızı umuyoruz.” dedi.

 

 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın